Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CU-lid dreigt op te stappen om eerste lhbti-senaatskandidaat

CU-lid dreigt op te stappen om eerste lhbti-senaatskandidaat

AMERSFOORT (ANP) - Op het congres van de ChristenUnie (CU) in Amersfoort heeft een partijlid, een zekere heer Schouten, gedreigd op te stappen bij de partij als een homoseksuele senaatskandidaat, de eerste in de partijgeschiedenis, op de kandidatenlijst voor de Eerste Kamer blijft staan. De kandidaten werden op het congres aan het publiek voorgesteld en leden konden nog kort het woord daarover voeren.

"Ons hoofdbestuur wil zich niet conformeren aan het Bijbelse gezag", zei CU-lid Schouten. "Zo’n onbijbels gedrag kan niet waar zijn." De man adviseerde de partij om de bijbelse normen te hanteren.

De kritische Schouten, die zei sinds de oprichting van de partij lid te zijn, doelde op Eric Holterhues, die namens de CU kandidaat is voor de senaat. Ondanks zijn geaardheid heeft een meerderheid van de leden op het congres geen bezwaar tegen zijn kandidatuur. Zo roept een lid de zaal op om lhbti-leden niet te "reduceren tot één aspect, maar ze te zien als een geheel".

Partijvoorzitter Ankie van Tatenhove reageerde na de inbreng van de leden. Ze zei dat de partij over het thema in gesprek moet blijven. "We moeten elkaar vinden en vasthouden." De partij is volgens haar een unie van christenen met andere achtergronden die dezelfde bijbel heeft, maar deze niet altijd op precies dezelfde manier uitlegt.

Meer uit Politiek

Erkens vindt het 'wrang' dat onverdoofd slachten nog mag

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn, VVD) heeft moeite met onverdoofd slachten, vanwege het effect op dierenwelzijn. Hij vindt het "wrang" dat er in Nederland wordt ingezet op het verbeteren van het welzijn van dieren, maar dat onverdoofd slachten nog wel mag. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws.

4 uur geleden
Berendsen: Israël trekt status van acht Nederlandse diplomaten in

DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.

1 dag geleden
Van Veldhoven: 'vertrouwen' dat wet bijmengen groen gas het haalt

DEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.

1 dag geleden
Hermans noemt komst geneesmiddelenfabriek Katwijk goed nieuws

DEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".

2 dagen geleden
VVD-leider Yeşilgöz hekelt 'beeldvorming' rond het Belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".

2 dagen geleden
Van Weel herhaalt: EU-geld aan Sierra Leone gestopt om Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.

2 dagen geleden
Kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.

2 dagen geleden