Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CU en PvdA: wetswijzigingen VVD en CDA benadelen huurders

CU en PvdA: wetswijzigingen VVD en CDA benadelen huurders

DEN HAAG (ANP) - Huurders worden de dupe als hun huisbazen ze op straat mogen zetten als die hun woning willen verkopen of een familielid erin willen laten wonen, denken PvdA en ChristenUnie. Kamerleden van de partijen zijn niet te spreken over "destructieve amendementen" met deze strekking van VVD en CDA, die na het debat over het onderwerp zijn ingediend.

"Indien de Kamer deze amendementen zou aanvaarden, heeft dit verstrekkende gevolgen voor de wettelijke huurbescherming in Nederland, ten opzichte van de huidige praktijk", schrijven Henk Nijboer van de PvdA en Pieter Grinwis van coalitiepartij ChristenUnie in een brief aan de Tweede Kamer.

Regeringspartijen CDA en VVD willen het mogelijk maken voor verhuurders om de huurovereenkomst te ontbinden als ze hun huis willen verkopen. Voorwaarde is wel dat de verhuurder een particulier is die niet meer dan één woning verhuurt en dat deze optie is vastgelegd in het huurcontract. Nijboer en Grinwis rekenen voor dat potentieel ruim 200.000 huurders hierdoor kunnen worden geraakt. Ze vrezen dat verhuurders de regel kunnen misbruiken door te zeggen dat ze hun huis willen verkopen als smoes om huurders uit te zetten.

Misbruik vergemakkelijkt

Het andere voorstel van CDA en VVD is dat de rechter geen belangenafweging hoeft te maken als een verhuurder plaats in een huurhuis wil maken voor een eerstegraads familielid. Ook dit voorstel ondergraaft volgens de briefschrijvers het huurrecht en kan volgens hen gemakkelijk worden misbruikt. Een verhuurder die van huurders af wil kan dan kortdurend een familielid in een huurhuis laten wonen, denken de Kamerleden.

Peter Kwint (SP) kan zich vinden in de bezwaren van PvdA en ChristenUnie, laat hij weten op Twitter. Ook vindt hij het kwalijk dat de voorstellen zijn gedaan ná het debat over dit onderwerp afgelopen dinsdag. Hij vindt het niet getuigen van de beloofde "nieuwe bestuurscultuur" dat de voorstellen daardoor niet kunnen worden besproken in een debat.

Meer uit Politiek

Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

8 uur geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

9 uur geleden
Jetten snapt cynisme van Groningers die wachten op schadeherstel

APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."

13 uur geleden
Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

2 dagen geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

3 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

3 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

3 dagen geleden