CSU-leider Söder wil 'Jamaica-coalitie'
BERLIJN (ANP/DPA) - Markus Söder, de minister-president van de Duitse deelstaat Beieren en de leider van de CSU, vindt dat de conservatieve unie CDU/CSU ook de volgende Duitse regering moet leiden. Dit ondanks het naar verwachting tegenvallende verkiezingsresultaat.
Op een partijbijeenkomst in Berlijn sprak Söder zich zondagavond uit voor een door de conservatieven geleide coalitie met De Groenen en de liberale FDP. "Wij geloven heilig in het idee van een Jamaica-coalitie", aldus Söder, in een verwijzing naar de kleuren van de drie partijen die samen de Jamaicaanse vlag vormen. De volgende bondskanselier moet volgens hem Armin Laschet zijn, de leider van de CDU/CSU.
Laschet zelf zei eerder op de avond al dat hij wil regeren, terwijl de partijvoorzitter van de CDU, Paul Ziemiak, eveneens aangaf een coalitie met De Groenen en de FDP te willen.
Volgens exitpolls kan de CDU/CSU slechts rekenen op 24 tot 25 procent van de stemmen. In 2017 behaalde de conservatieve unie nog 32 procent.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
38 minuten geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.
1 uur geledenFORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
2 uur geleden