CSU en Freie Wähler vormen weer coalitie in Beieren
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Beieren wordt na regionale verkiezingen weer een coalitie gevormd door de christendemocratische CSU en de partij Freie Wähler. De partijen sloten daar donderdag een overeenkomst over.
De CSU bestuurt het zuidelijke Beieren al decennia, de afgelopen jaren met coalitiepartner Freie Wähler (Vrije Kiezers). De partijen willen die samenwerking ook de komende jaren voorzetten. Het motto van de nieuwe coalitie is "vrijheid en stabiliteit voor Beieren".
De overeenkomst betekent dat CSU'er Markus Söder verder kan als premier van de grote deelstaat. Hij moet komende dinsdag nog worden herkozen in het deelstaatparlement, maar dat wordt gezien als een formaliteit. De coalitiepartners hebben samen 122 van de 203 zetels.
De partijen hadden slechts enkele weken nodig om een coalitieakkoord te sluiten. De verkiezingen vonden begin oktober plaats. De CSU is de zusterpartij van de CDU, die landelijk actief is.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
7 uur geleden