Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crystalmethlab Nederweert heeft een handelswaarde van miljoenen

Crystalmethlab Nederweert heeft een handelswaarde van miljoenen

NEDERWEERT (ANP) - Het enorme crystalmethlab dat de politie in de nacht van donderdag op vrijdag heeft ontdekt bij de Hoogbosweg in Nederweert, heeft een handelswaarde van miljoenen. Het zou gaan om het grootste en meest professionele crystalmethlab ooit in Nederland gevonden. Er is een 62-jarige Poolse man aangehouden. De politie onderzoekt de zaak en wie er nog meer bij betrokken zijn.

Volgens de LFO, een dienst van de Landelijke Eenheid die wordt ingezet bij ontmantelingen, kon in dit lab meer dan 100 kilo crystal meth per dag worden gemaakt. Dat komt neer op een handelswaarde van 1 miljoen euro per dag. De uiteindelijke straatwaarde zou hier een veelvoud van zijn.

De politie kwam de plek op het spoor door informatie uit versleutelde chatberichten. Toen de politie naar de locatie toe ging, vond zij het omvangrijke lab in een tweetal met elkaar in verbinding staande loodsen. De gearresteerde Pool was in een bijbehorende woning aanwezig. Hij zit nog in hechtenis. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit.

Ontmanteling

De LFO is gestart met de ontmanteling van de productielocatie, wat gezien de grootte van het lab zeker tot en met zondag gaat duren. In de nacht van donderdag op vrijdag is gestart met onderzoek in de productielocatie. In de loodsen zijn partijen grondstoffen gevonden, evenals apparatuur om de drugs mee te maken.

De woning en loodsen liggen in het buitengebied, waardoor er volgens de politie geen gevaar is geweest voor omwonenden.

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

5 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

5 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

5 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

5 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

5 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

5 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

7 uur geleden