Crystal Palace stunt met zege op Manchester City in finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor het eerst in de 119-jarige clubhistorie een grote voetbalprijs gewonnen. De Londenaren versloegen Manchester City in de finale van de FA Cup. Op Wembley werd het 1-0.
Middenvelder Eberechi Eze maakte in de zestiende minuut na een snelle uitval het doelpunt. Dean Henderson, doelman van Crystal Palace, onderscheidde zich later in de eerste helft door een strafschop van Omar Marmoush te stoppen.
Winst van de FA Cup had het teleurstellende seizoen van Manchester City nog enigszins moeten redden. Het elftal van coach Pep Guardiola moest de landstitel aan Liverpool laten en hoopt zich de laatste twee speelronden via een plaats bij de beste vijf clubs in de Premier League alsnog voor de Champions League te kwalificeren. In de Champions League strandde Manchester City in februari in de tussenronde tegen Real Madrid.
Met lege handen
Oranje-international Nathan Aké ontbrak met een blessure bij Manchester City, waar Kevin De Bruyne zijn laatste wedstrijd speelde. De Belgische aanvallende middenvelder won negentien prijzen met de Engelse topclub.
Manchester City won dit seizoen, voor het eerst sinds 2016/2017, geen prijs. Crystal Palace mag komend seizoen meedoen aan de Europa League.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
6 uur geleden