Cryptomunt bitcoin zet opmars voort
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De digitale valuta bitcoin zet zijn recente opmars duidelijk voort. De munt werd woensdagmorgen verhandeld voor een recordwaarde van meer dan 28.000 dollar per stuk. Alleen al in december won bitcoin 47 procent aan waarde.
Begin dit jaar was de cryptomunt zo’n 8000 dollar waard, wat tijdens de eerste coronagolf halveerde tot onder de 4000 dollar. Daarna steeg de prijs, vooral in de herfst ging het hard en nu dus aan het einde van het jaar. Ook andere munten als ethereum, litecoin en XRP zitten in de lift.
Sinds medio oktober is de waarde meer dan verdubbeld, mogelijk doordat vermogensbeheerders er brood in beginnen te zien. Ook speelt mee dat klanten van betalingsdienstverlener PayPal met bitcoins kunnen betalen.
De bitcoin werd begin 2009 gelanceerd en was toen slechts een paar cent waard.
Meer uit Financieel
VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
2 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
4 uur geledenASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.
4 uur geleden