Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse crypto-experts verwachten dat de prijs van de bitcoin de komende maanden verder stijgt tot ongeveer 120.000 dollar. In de nacht van woensdag op donderdag bereikte de cryptomunt voor het eerst een waarde boven de 100.000 dollar, vooral door beloftes van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Na de verwachte piek zal de bitcoin weer dalen tot 70.000 tot 80.000 dollar, denken de experts.

Simcha Schrijver, directeur van Paucitas, verwacht dat de bitcoinprijs een piek van zo'n 115.000 tot 120.000 dollar kan bereiken bij de inauguratie van Trump in januari. Zijn bedrijf helpt organisaties en particulieren met investeren in crypto. "Alle ogen zijn nu op Trump gericht en de markt is heel erg gebaseerd op wat Trump gaat doen", zei hij donderdag. Na de inauguratie stabiliseert de markt volgens hem. "Als de beloftes van Trump niet worden waargemaakt, stort de prijs in." Ook toenemende spanningen in de wereld en wantrouwen in overheden kunnen volgens hem leiden tot een stijging van de bitcoin, omdat mensen dan vaker naar alternatieve investeringen zoeken.

De bitcoin kan komende maanden 110.000 tot 120.000 dollar waard worden, denkt ook Michaël van de Poppe, oprichter van cryptoadviesbureau MN Trading. "Trump heeft openlijk aangegeven dat hij de regulatie rond crypto in de VS wil versoepelen en van de VS een koploper in crypto wil maken." Hij denkt dat mensen hun hoop op Trumps beloftes hebben gevestigd met de verwachting dat de cryptomunt meer waard wordt.

Paul Atkins

In de eerste vier maanden van volgend jaar voorspelt Van de Poppe een prijsdaling van zo'n 30 procent of iets meer. "De hype is dan even weg en mensen nemen hun winst", zegt hij. De bitcoinprijs kan vanaf eind volgend jaar volgens hem weer flink stijgen. Ook Schrijver denkt dat de waarde van de bitcoin komend jaar daalt, naar 70.000 tot 80.000 dollar. "De markt is nu oververhit. Mensen die voor een prikkie bitcoin hebben gekocht zeiden tegen elkaar dat ze bij 100.000 dollar gaan cashen." Hij schat dat honderdduizenden mensen nu hun winst nemen.

De bitcoin passeerde afgelopen nacht de 100.000 dollar nadat Trump meldde Paul Atkins voor te dragen als het nieuwe hoofd van beurstoezichthouder SEC. Atkins zou niet zo'n grote voorstander zijn van strenge regels voor cryptomarkten als de huidige SEC-baas. Donderdag rond het middaguur in Nederland stond de bitcoin op ruim 102.000 dollar.

Meer uit Financieel

Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

1 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

2 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

2 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

3 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

3 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

4 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

4 uur geleden