Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse crypto-experts verwachten dat de prijs van de bitcoin de komende maanden verder stijgt tot ongeveer 120.000 dollar. In de nacht van woensdag op donderdag bereikte de cryptomunt voor het eerst een waarde boven de 100.000 dollar, vooral door beloftes van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Na de verwachte piek zal de bitcoin weer dalen tot 70.000 tot 80.000 dollar, denken de experts.

Simcha Schrijver, directeur van Paucitas, verwacht dat de bitcoinprijs een piek van zo'n 115.000 tot 120.000 dollar kan bereiken bij de inauguratie van Trump in januari. Zijn bedrijf helpt organisaties en particulieren met investeren in crypto. "Alle ogen zijn nu op Trump gericht en de markt is heel erg gebaseerd op wat Trump gaat doen", zei hij donderdag. Na de inauguratie stabiliseert de markt volgens hem. "Als de beloftes van Trump niet worden waargemaakt, stort de prijs in." Ook toenemende spanningen in de wereld en wantrouwen in overheden kunnen volgens hem leiden tot een stijging van de bitcoin, omdat mensen dan vaker naar alternatieve investeringen zoeken.

De bitcoin kan komende maanden 110.000 tot 120.000 dollar waard worden, denkt ook Michaël van de Poppe, oprichter van cryptoadviesbureau MN Trading. "Trump heeft openlijk aangegeven dat hij de regulatie rond crypto in de VS wil versoepelen en van de VS een koploper in crypto wil maken." Hij denkt dat mensen hun hoop op Trumps beloftes hebben gevestigd met de verwachting dat de cryptomunt meer waard wordt.

Paul Atkins

In de eerste vier maanden van volgend jaar voorspelt Van de Poppe een prijsdaling van zo'n 30 procent of iets meer. "De hype is dan even weg en mensen nemen hun winst", zegt hij. De bitcoinprijs kan vanaf eind volgend jaar volgens hem weer flink stijgen. Ook Schrijver denkt dat de waarde van de bitcoin komend jaar daalt, naar 70.000 tot 80.000 dollar. "De markt is nu oververhit. Mensen die voor een prikkie bitcoin hebben gekocht zeiden tegen elkaar dat ze bij 100.000 dollar gaan cashen." Hij schat dat honderdduizenden mensen nu hun winst nemen.

De bitcoin passeerde afgelopen nacht de 100.000 dollar nadat Trump meldde Paul Atkins voor te dragen als het nieuwe hoofd van beurstoezichthouder SEC. Atkins zou niet zo'n grote voorstander zijn van strenge regels voor cryptomarkten als de huidige SEC-baas. Donderdag rond het middaguur in Nederland stond de bitcoin op ruim 102.000 dollar.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

4 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

6 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

7 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

9 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

9 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

10 uur geleden