Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse crypto-experts verwachten dat de prijs van de bitcoin de komende maanden verder stijgt tot ongeveer 120.000 dollar. In de nacht van woensdag op donderdag bereikte de cryptomunt voor het eerst een waarde boven de 100.000 dollar, vooral door beloftes van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Na de verwachte piek zal de bitcoin weer dalen tot 70.000 tot 80.000 dollar, denken de experts.
Simcha Schrijver, directeur van Paucitas, verwacht dat de bitcoinprijs een piek van zo'n 115.000 tot 120.000 dollar kan bereiken bij de inauguratie van Trump in januari. Zijn bedrijf helpt organisaties en particulieren met investeren in crypto. "Alle ogen zijn nu op Trump gericht en de markt is heel erg gebaseerd op wat Trump gaat doen", zei hij donderdag. Na de inauguratie stabiliseert de markt volgens hem. "Als de beloftes van Trump niet worden waargemaakt, stort de prijs in." Ook toenemende spanningen in de wereld en wantrouwen in overheden kunnen volgens hem leiden tot een stijging van de bitcoin, omdat mensen dan vaker naar alternatieve investeringen zoeken.
De bitcoin kan komende maanden 110.000 tot 120.000 dollar waard worden, denkt ook Michaƫl van de Poppe, oprichter van cryptoadviesbureau MN Trading. "Trump heeft openlijk aangegeven dat hij de regulatie rond crypto in de VS wil versoepelen en van de VS een koploper in crypto wil maken." Hij denkt dat mensen hun hoop op Trumps beloftes hebben gevestigd met de verwachting dat de cryptomunt meer waard wordt.
Paul Atkins
In de eerste vier maanden van volgend jaar voorspelt Van de Poppe een prijsdaling van zo'n 30 procent of iets meer. "De hype is dan even weg en mensen nemen hun winst", zegt hij. De bitcoinprijs kan vanaf eind volgend jaar volgens hem weer flink stijgen. Ook Schrijver denkt dat de waarde van de bitcoin komend jaar daalt, naar 70.000 tot 80.000 dollar. "De markt is nu oververhit. Mensen die voor een prikkie bitcoin hebben gekocht zeiden tegen elkaar dat ze bij 100.000 dollar gaan cashen." Hij schat dat honderdduizenden mensen nu hun winst nemen.
De bitcoin passeerde afgelopen nacht de 100.000 dollar nadat Trump meldde Paul Atkins voor te dragen als het nieuwe hoofd van beurstoezichthouder SEC. Atkins zou niet zo'n grote voorstander zijn van strenge regels voor cryptomarkten als de huidige SEC-baas. Donderdag rond het middaguur in Nederland stond de bitcoin op ruim 102.000 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
11 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
11 uur geleden