Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

Cryptokenners verwachten stijging Bitcoin tot 120.000 dollar

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse crypto-experts verwachten dat de prijs van de bitcoin de komende maanden verder stijgt tot ongeveer 120.000 dollar. In de nacht van woensdag op donderdag bereikte de cryptomunt voor het eerst een waarde boven de 100.000 dollar, vooral door beloftes van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Na de verwachte piek zal de bitcoin weer dalen tot 70.000 tot 80.000 dollar, denken de experts.

Simcha Schrijver, directeur van Paucitas, verwacht dat de bitcoinprijs een piek van zo'n 115.000 tot 120.000 dollar kan bereiken bij de inauguratie van Trump in januari. Zijn bedrijf helpt organisaties en particulieren met investeren in crypto. "Alle ogen zijn nu op Trump gericht en de markt is heel erg gebaseerd op wat Trump gaat doen", zei hij donderdag. Na de inauguratie stabiliseert de markt volgens hem. "Als de beloftes van Trump niet worden waargemaakt, stort de prijs in." Ook toenemende spanningen in de wereld en wantrouwen in overheden kunnen volgens hem leiden tot een stijging van de bitcoin, omdat mensen dan vaker naar alternatieve investeringen zoeken.

De bitcoin kan komende maanden 110.000 tot 120.000 dollar waard worden, denkt ook Michaël van de Poppe, oprichter van cryptoadviesbureau MN Trading. "Trump heeft openlijk aangegeven dat hij de regulatie rond crypto in de VS wil versoepelen en van de VS een koploper in crypto wil maken." Hij denkt dat mensen hun hoop op Trumps beloftes hebben gevestigd met de verwachting dat de cryptomunt meer waard wordt.

Paul Atkins

In de eerste vier maanden van volgend jaar voorspelt Van de Poppe een prijsdaling van zo'n 30 procent of iets meer. "De hype is dan even weg en mensen nemen hun winst", zegt hij. De bitcoinprijs kan vanaf eind volgend jaar volgens hem weer flink stijgen. Ook Schrijver denkt dat de waarde van de bitcoin komend jaar daalt, naar 70.000 tot 80.000 dollar. "De markt is nu oververhit. Mensen die voor een prikkie bitcoin hebben gekocht zeiden tegen elkaar dat ze bij 100.000 dollar gaan cashen." Hij schat dat honderdduizenden mensen nu hun winst nemen.

De bitcoin passeerde afgelopen nacht de 100.000 dollar nadat Trump meldde Paul Atkins voor te dragen als het nieuwe hoofd van beurstoezichthouder SEC. Atkins zou niet zo'n grote voorstander zijn van strenge regels voor cryptomarkten als de huidige SEC-baas. Donderdag rond het middaguur in Nederland stond de bitcoin op ruim 102.000 dollar.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

5 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

7 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

7 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

9 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden