Crypto.com wil meer sportsponsoring na deal Miami Grand Prix
SINGAPORE (ANP) - Crypto.com wil meer sporten gaan sponsoren, nadat het handelsplatform voor cryptomunten de titelsponsor werd van het Formule 1-evenement in Florida, de Crypto.com Miami Grand Prix. Het bedrijf ziet sport als groeimotor om mensen bekend te maken met de cryptowereld, zegt Steven Kalifowitz, marketingdirecteur van Crypto.com, tegen Bloomberg News.
Het bedrijf sloot in 2022 een sponsordeal met de Miami Grand Prix voor 10 miljoen dollar, met een looptijd van tien jaar. Daarnaast sponsort de onderneming de Formule 1 wereldwijd in een vijfjarige deal ter waarde van 100 miljoen dollar.
Cryptobedrijven zijn meer sportevenementen gaan sponsoren sinds de dramatische ineenstorting van cryptobeurs FTX in november 2022. Veel mensen raakten toen hun geld kwijt, waarna rechtszaken volgden tegen beroemdheden die investeren in crypto's promootten.
Boete
Crypto.com is ook al partner van de NBA's Philadelphia Sixers, het voetbalteam Paris Saint-Germain, het Ultimate Fighting Championship en de Australian Football League. "De zichtbaarheid van Crypto.com is aanzienlijk gestegen sinds het zijn marketinginspanningen heeft gericht op sport", stelt Kalifowitz. Hij voegt daaraan toe dat het handelsplatform nu meer dan 100 miljoen gebruikers heeft.
Eerder dit jaar legde De Nederlandsche Bank (DNB) een boete op van 2,85 miljoen euro aan Crypto.com. Het bedrijf bood een tijdlang onrechtmatig cryptodiensten aan in Nederland zonder zich daarvoor bij DNB te hebben geregistreerd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
3 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
4 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
5 uur geleden