Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs FTX vraagt om uitstel van betaling, topman afgetreden

Cryptobeurs FTX vraagt om uitstel van betaling, topman afgetreden

NASSAU (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobeurs FTX vraagt in de Verenigde Staten uitstel van betaling aan. Oprichter Sam Bankman-Fried treedt terug als topman van het handelsplatform. Hij wordt opgevolgd door John J. Ray III, een grote naam in het puinruimen na faillissementen van Amerikaanse bedrijven.

FTX en tientallen gelieerde bedrijven hebben gekozen voor een zogeheten Chapter 11-faillissementsprocedure in de Amerikaanse staat Delaware. Die procedure stelt bedrijven die niet meer aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen in staat om toch nog actief te blijven terwijl ze werken aan een doorstart. De faillissementsprocedure geldt onder andere cryptobeleggingsfirma Alameda Research, die eerder deze week alle activiteiten staakte.

Bankman-Frieds cryptomuntenimperium kwam begin deze week aan het wankelen door de waardedaling van de eigen munt die FTX uitgeeft, de FTT. Zijn cryptobeurs kampte door die val met liquiditeitsproblemen. Daarop kondigde de concurrerende cryptobeurs Binance aan FTX te willen overnemen, maar zag daar na boekenonderzoek vanaf. Ook speelde mee dat Amerikaanse autoriteiten een onderzoek hebben ingesteld naar FTX.

Interim Ray

Door het klappen van de overname kwam het voortbestaan van FTX in gevaar. Het bedrijf krijgt door de faillissementsprocedure nu de ruimte om de schade voor schuldeisers en andere betrokkenen zo klein mogelijk te houden, meldt FTX via Twitter. "Ik wil iedere werknemer, klant, schuldeiser, partner, aandeelhouder, investeerder, overheidsinstantie en andere betrokkenen verzekeren dat we we dit met ijver, grondigheid en transparantie zullen doen", verklaart de nieuwe topman Ray.

Ray wordt vaak aangesteld als bestuurder bij bedrijven die failliet gaan. Zo gaf hij leiding aan de afhandeling van het failliete Enron, een Amerikaanse energieleverancier die na een groot boekhoudschandaal omviel.

Europese vergunning

Bankman-Fried blijft nog wel betrokken bij FTX, om "te helpen bij een ordelijke transitie". De oprichter is door de financiële problemen zijn volledige vermogen dat op 16 miljard dollar werd geschat kwijt. Op het hoogtepunt was Bankman-Fried volgens persbureau Bloomberg 26 miljard dollar waard.

Verder raakte FTX zijn Europese vergunning kwijt. De Cypriotische toezichthouder schorste die vergunning omdat de cryptobeurs niet te allen tijde aan de regels lijkt te voldoen. Ook zouden er volgens de waakhond ongeschikte personen in het bestuur zitten en heeft FTX niet voldoende gedaan om de bezittingen van klanten te beschermen.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

55 minuten geleden
Verliezen op Wall Street, eigenaar Snapchat wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.

2 uur geleden
Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

2 uur geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

3 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

5 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, Air France-KLM keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.

6 uur geleden