Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Coinbase onderuit op herstellend Wall Street

Cryptobeurs Coinbase onderuit op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Coinbase ging donderdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC verdenkt de cryptobeurs van meerdere overtredingen en is van plan het bedrijf aan te pakken. De marktwaakhond vindt dat veel bedrijven die de handel in cryptomunten faciliteren eigenlijk actief zijn in de handel in effecten, zoals aandelen en obligaties, maar niet aan de strengere regels daarvoor voldoen.

Coinbase werd 16 procent lager gezet. In een verklaring liet het bedrijf weten onlangs formeel te horen hebben gekregen dat de SEC tot handhaving overgaat. Dat kan uitmonden in rechtszaken, dwangsommen of boetes voor de grootste cryptobeurs in de Verenigde Staten. Analisten van investeringsbank Oppenheimer haalden Coinbase van hun kooplijst af.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente met een kwart procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Ook in het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen gingen de rentes donderdag verder omhoog. Net als de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week lieten de centrale banken zich daarmee niet van de wijs brengen door de recente onrust in de bankensector.

Amerikaanse banken

De Amerikaanse banken toonden herstel na de koersverliezen een dag eerder. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Bank of America wonnen tot 1,6 procent. De regionale banken First Republic Bank, PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp stegen tot dik 8 procent. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen joeg beleggers woensdag nog schrik aan. Ze verklaarde namelijk niet van plan te zijn om alle banktegoeden tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 32.221,21 punten. Woensdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 3969,66 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,3 procent tot 11.816,72 punten.

Misleiding

Block kelderde 21 procent. Investeringsfonds Hindenburg Research beschuldigt het mobiele betalingsplatform van misleiding van beleggers door het verstrekken van onder meer onjuiste gegevens over het aantal gebruikers en heeft een zogeheten shortpositie ingenomen waarmee het gokt op een koersdaling van het aandeel. Block is het voormalige Square, dat mede werd opgericht door Jack Dorsey, de medeoprichter en oud-topman van Twitter.

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0795 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 71,02 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 76,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

11 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

13 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

14 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

15 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

16 uur geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

17 uur geleden
Trump mag van rechters niet doorgaan met massaontslag overheid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.

20 uur geleden