Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Coinbase onderuit op herstellend Wall Street

Cryptobeurs Coinbase onderuit op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Coinbase ging donderdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC verdenkt de cryptobeurs van meerdere overtredingen en is van plan het bedrijf aan te pakken. De marktwaakhond vindt dat veel bedrijven die de handel in cryptomunten faciliteren eigenlijk actief zijn in de handel in effecten, zoals aandelen en obligaties, maar niet aan de strengere regels daarvoor voldoen.

Coinbase werd 16 procent lager gezet. In een verklaring liet het bedrijf weten onlangs formeel te horen hebben gekregen dat de SEC tot handhaving overgaat. Dat kan uitmonden in rechtszaken, dwangsommen of boetes voor de grootste cryptobeurs in de Verenigde Staten. Analisten van investeringsbank Oppenheimer haalden Coinbase van hun kooplijst af.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente met een kwart procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Ook in het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen gingen de rentes donderdag verder omhoog. Net als de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week lieten de centrale banken zich daarmee niet van de wijs brengen door de recente onrust in de bankensector.

Amerikaanse banken

De Amerikaanse banken toonden herstel na de koersverliezen een dag eerder. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Bank of America wonnen tot 1,6 procent. De regionale banken First Republic Bank, PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp stegen tot dik 8 procent. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen joeg beleggers woensdag nog schrik aan. Ze verklaarde namelijk niet van plan te zijn om alle banktegoeden tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 32.221,21 punten. Woensdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 3969,66 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,3 procent tot 11.816,72 punten.

Misleiding

Block kelderde 21 procent. Investeringsfonds Hindenburg Research beschuldigt het mobiele betalingsplatform van misleiding van beleggers door het verstrekken van onder meer onjuiste gegevens over het aantal gebruikers en heeft een zogeheten shortpositie ingenomen waarmee het gokt op een koersdaling van het aandeel. Block is het voormalige Square, dat mede werd opgericht door Jack Dorsey, de medeoprichter en oud-topman van Twitter.

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0795 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 71,02 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 76,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese export blijft stijgen door grote vraag naar AI-producten

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in augustus verder toegenomen, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).

14 minuten geleden
Ondernemers sturen brandbrief aan kabinet: code rood

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse mkb-ondernemers hebben het kabinet-Jetten een brandbrief gestuurd. Daarin roepen ze op om maatregelen te nemen om het ondernemersklimaat in Nederland te verbeteren. "Het mkb is de grootste motor van de Nederlandse economie", schrijft voorzitter Erik Ziengs van ondernemersorganisatie ONL. Het is volgens de organisatie "code rood voor ondernemers".

22 minuten geleden
Prijzen in buitenland en gas stuwen inflatie in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in augustus gemiddeld 3,3 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,2 procent in juli.

29 minuten geleden
Zonne-energie in Nederland groeit minder hard, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.

8 uur geleden
Jongerenbank BUUT waarschuwt voor TikTok Shop

AMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".

8 uur geleden
Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

11 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

11 uur geleden