Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Coinbase hard onderuit op rood Wall Street

Cryptobeurs Coinbase hard onderuit op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met rode cijfers gesloten, waarmee een stapje terug werd gedaan van de stevige plussen op vrijdag. Het handelsplatform voor cryptomunten Coinbase Global ging hard onderuit op Wall Street na een verkoopadvies door zakenbank Goldman Sachs. Dit jaar is het aandeel Coinbase al meer dan 75 procent van zijn waarde verloren door de scherpe koersverliezen voor digitale munten zoals bitcoins.

De Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,2 procent op 31.438,26 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,3 procent tot 3900,11 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 11.524,55 punten. Vrijdag lieten de Amerikaanse hoofdgraadmeters nog plussen tot 3,3 procent optekenen.

Coinbase eindigde bijna 11 procent in de min. Goldman Sachs wees bij de afwaardering op de aanhoudende druk op de prijzen van digitale munten en zei dat Coinbase flink in de kosten moet gaan snijden om de financiële verliezen door de afname van het aantal transacties op de cryptomarkt op te vangen. De cryptobeurs heeft onlangs al aangekondigd veel personeel te gaan ontslaan. Goldmans Sachs verhoogde juist zijn advies voor beleggingsapp Robinhood Markets dat er daarop 14 procent aan waarde bijkreeg. Ook zou Robinhood in de belangstelling staan voor een overname.

Etsy

Spirit Airlines ging 8 procent omlaag. De budgetmaatschappij blijft bij haar besluit om samen te gaan met concurrent Frontier Airlines en het bod van 2,7 miljard dollar van Frontier Group, de eigenaar van Frontier Airlines, te accepteren. Spirit Airlines wijst daarmee het vijandige bod van 3,7 miljard dollar van branchegenoot JetBlue af. JetBlue steeg 1,6 procent.

De onlinemarktplaats voor handgemaakte en vintage producten Etsy kampte met een adviesverlaging door effectenhuis Needham en verloor 3,6 procent.

Olieprijzen

BioNTech won ruim 7 procent en Pfizer klom 0,6 procent. De farmaceuten verklaarden dat de aangepaste boosterprik het immuunsysteem beter wapent tegen de omikronvariant van het coronavirus.

De euro was 1,0578 dollar waard, tegen 1,0605 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 109,75 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder op 115,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

3 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

3 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

4 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

6 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden