Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Coinbase hard onderuit op rood Wall Street

Cryptobeurs Coinbase hard onderuit op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met rode cijfers gesloten, waarmee een stapje terug werd gedaan van de stevige plussen op vrijdag. Het handelsplatform voor cryptomunten Coinbase Global ging hard onderuit op Wall Street na een verkoopadvies door zakenbank Goldman Sachs. Dit jaar is het aandeel Coinbase al meer dan 75 procent van zijn waarde verloren door de scherpe koersverliezen voor digitale munten zoals bitcoins.

De Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,2 procent op 31.438,26 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,3 procent tot 3900,11 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 11.524,55 punten. Vrijdag lieten de Amerikaanse hoofdgraadmeters nog plussen tot 3,3 procent optekenen.

Coinbase eindigde bijna 11 procent in de min. Goldman Sachs wees bij de afwaardering op de aanhoudende druk op de prijzen van digitale munten en zei dat Coinbase flink in de kosten moet gaan snijden om de financiële verliezen door de afname van het aantal transacties op de cryptomarkt op te vangen. De cryptobeurs heeft onlangs al aangekondigd veel personeel te gaan ontslaan. Goldmans Sachs verhoogde juist zijn advies voor beleggingsapp Robinhood Markets dat er daarop 14 procent aan waarde bijkreeg. Ook zou Robinhood in de belangstelling staan voor een overname.

Etsy

Spirit Airlines ging 8 procent omlaag. De budgetmaatschappij blijft bij haar besluit om samen te gaan met concurrent Frontier Airlines en het bod van 2,7 miljard dollar van Frontier Group, de eigenaar van Frontier Airlines, te accepteren. Spirit Airlines wijst daarmee het vijandige bod van 3,7 miljard dollar van branchegenoot JetBlue af. JetBlue steeg 1,6 procent.

De onlinemarktplaats voor handgemaakte en vintage producten Etsy kampte met een adviesverlaging door effectenhuis Needham en verloor 3,6 procent.

Olieprijzen

BioNTech won ruim 7 procent en Pfizer klom 0,6 procent. De farmaceuten verklaarden dat de aangepaste boosterprik het immuunsysteem beter wapent tegen de omikronvariant van het coronavirus.

De euro was 1,0578 dollar waard, tegen 1,0605 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 109,75 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder op 115,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

2 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

7 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

9 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

14 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden