Cryptobeurs Binance weg uit Nederland door uitblijven vergunning
DEN HAAG (ANP) - Eigenaars van cryptomunten zoals bitcoin kunnen in Nederland vanaf volgende maand niet meer handelen via platform Binance. Een van de grootste cryptobeurzen van de wereld krijgt van De Nederlandsche Bank (DNB) geen toestemming om hier te ondernemen en vertrekt daarom van de Nederlandse markt. Per direct kunnen nieuwe Nederlandse gebruikers zich al niet meer aanmelden, vanaf 17 juli kunnen alleen nog bezittingen van het platform worden afgehaald.
Vorig jaar kreeg Binance al een boete van ruim 3,3 miljoen euro van DNB omdat de beurs zijn diensten aanbood zonder een wettelijk vereiste registratie bij de toezichthouder. Volgens DNB had Binance toen in Nederland een zeer groot aantal klanten.
De miljoenenboete ging over de periode mei 2020 toen de registratieplicht werd ingevoerd tot in ieder geval december 2021. DNB zegt vanwege wettelijke afspraken niet of er een nieuwe boete in de maak was en waarom Binance niet aan de voorwaarden voldeed. "In algemene zin kun je in zo’n geval wel weer een boete opleggen", zegt een woordvoerder. De registratie, die enkele tientallen crypto-aanbieders in Nederland wel hebben, is nodig om bijvoorbeeld witwassen en financiering van terrorisme tegen te gaan.
Changpeng Zhao
"Bestaande Nederlandse gebruikers krijgen een e-mail met uitgebreide informatie over wat dit betekent voor hun accounts en bezittingen die ze momenteel hebben", meldt de beurs, die gebruikers aanraadt om al hun bezittingen van hun account af te halen. "Binance is teleurgesteld dat dit noodzakelijk is geworden, maar zal op productieve en transparante wijze blijven samenwerken met de Nederlandse toezichthouders."
Binance zegt dat het elders in de Europese Unie wel vergunningen krijgt, bijvoorbeeld in Frankrijk en Spanje. In de Verenigde Staten is Binance al sinds 2019 verboden. Daarna richtte het bedrijf dochter Binance.US op dat aan alle regels zou voldoen, maar ook die is al in zes staten verboden. Eerder deze maand kregen het bedrijf en zijn oprichter Changpeng Zhao beurswaakhond SEC achter zich aan omdat Binance.US niet echt losstaat van het moederbedrijf.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
8 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
8 uur geleden