Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Binance stond transacties toe met IS, Hamas en Al Qaeda

Cryptobeurs Binance stond transacties toe met IS, Hamas en Al Qaeda

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobeurs Binance heeft transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Dat staat in de aanklachten die dinsdag bekend werden gemaakt.

Het zou gaan om minstens 1,1 miljoen transacties met een waarde van meer dan 898 miljoen dollar. "Binance werd deels de grootste cryptobeurs ter wereld vanwege de misdaden die het beging - nu betaalt het een van de grootste bedrijfsboetes in de geschiedenis van de Verenigde Staten", zegt procureur-generaal Merrick Garland in een verklaring.

Die boete is ruim 4 miljard dollar. "Binance kneep een oogje toe voor wettelijke verplichtingen bij het nastreven van winst", stelt de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen in een verklaring. "Door opzettelijke fouten kon er via het platform geld naar terroristen, cybercriminelen en kindermisbruikers stromen."

Bekennen van schuld

Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie. Daaronder valt ook het bekennen van schuld. Topman Changpeng Zhao treedt op zijn beurt af bij het bedrijf en betaalt een boete van 50 miljoen dollar. Ook hij bekent schuld, namelijk aan het overtreden van antiwitwasregels.

The Wall Street Journal meldde eerder dinsdag al dat de deal aanstaande was. Volgens de Amerikaanse krant kan Binance hierdoor in bedrijf blijven. Dat zal gebeuren onder Richard Teng, die Zhao als topman zal opvolgen. Teng was al werkzaam voor Binance.

Meer uit Financieel

Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

12 minuten geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

47 minuten geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

2 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

2 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

3 uur geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

3 uur geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

4 uur geleden