Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeurs Binance stond transacties toe met IS, Hamas en Al Qaeda

Cryptobeurs Binance stond transacties toe met IS, Hamas en Al Qaeda

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobeurs Binance heeft transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Dat staat in de aanklachten die dinsdag bekend werden gemaakt.

Het zou gaan om minstens 1,1 miljoen transacties met een waarde van meer dan 898 miljoen dollar. "Binance werd deels de grootste cryptobeurs ter wereld vanwege de misdaden die het beging - nu betaalt het een van de grootste bedrijfsboetes in de geschiedenis van de Verenigde Staten", zegt procureur-generaal Merrick Garland in een verklaring.

Die boete is ruim 4 miljard dollar. "Binance kneep een oogje toe voor wettelijke verplichtingen bij het nastreven van winst", stelt de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen in een verklaring. "Door opzettelijke fouten kon er via het platform geld naar terroristen, cybercriminelen en kindermisbruikers stromen."

Bekennen van schuld

Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie. Daaronder valt ook het bekennen van schuld. Topman Changpeng Zhao treedt op zijn beurt af bij het bedrijf en betaalt een boete van 50 miljoen dollar. Ook hij bekent schuld, namelijk aan het overtreden van antiwitwasregels.

The Wall Street Journal meldde eerder dinsdag al dat de deal aanstaande was. Volgens de Amerikaanse krant kan Binance hierdoor in bedrijf blijven. Dat zal gebeuren onder Richard Teng, die Zhao als topman zal opvolgen. Teng was al werkzaam voor Binance.

Meer uit Financieel

Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

1 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

2 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

3 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

13 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

14 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

15 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

15 uur geleden