Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobeleggers optimistisch na vonnis Bankman-Fried

Cryptobeleggers optimistisch na vonnis Bankman-Fried

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Optimisme overheerst in de cryptobranche na de veroordeling van Sam Bankman-Fried wegens fraude, donderdag in New York. Beleggers hopen dat na de uitspraak de rust in de cryptohandel terugkeert.

Bankman-Fried, oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, hangt een gevangenisstraf van tientallen jaren boven het hoofd nu een jury hem schuldig heeft verklaard. Hoelang hij de cel in moet, wordt pas in het voorjaar bepaald. De voormalige miljardair verklaarde vlak na de uitspraak dat hij zijn veroordeling zal aanvechten.

De ondergang van FTX twee jaar geleden zorgde er mede voor dat de koers van de bitcoin naar de laagste prijs sinds 2020 dook. Maar dit jaar verdubbelde de bitcoin, veruit de grootste cryptomunt, alweer in prijs.

De veroordeling van Bankman-Fried markeert "het einde van een tijdperk", liet Brian Mosoff, topman van crypto-investeerdeer Ether Capital weten aan persbureau Bloomberg. De "wilde dagen" zijn volgens hem voorbij.

"We moeten hiervan leren en verder gaan", reageerde Paul Veradittakit van durfkapitaalbedrijf Pantera Capital. Hij hamert op scherpere regelgeving in de branche om soortgelijke situaties te voorkomen. Ook hij spreekt van een "keerpunt".

Campbell Harvey, hoogleraar financiën aan de Duke University, verwacht dat de cryptomarkt alleen maar sterker wordt na het FTX-schandaal. "We leren, vaak op de harde manier, maar we leren. We moeten altijd aan het grote geheel denken: het verbeteren van onze financiële systeem, wat moet leiden tot financiële democratie en meer economische groei."

Het faillissement van FTX lijkt investeerders niet huiveriger te hebben gemaakt. Verschillende grote financiële bedrijven, waaronder BlackRock, hebben onlangs aanvragen ingediend bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) om zogenoemde Bitcoin Exchanged Traded Funds (ETF's) te verhandelen. Als de Amerikaanse beurswaakhond de aanvragen goedkeurt, wat nog lang niet vast staat, levert dat miljarden dollars aan extra cryptobeleggingen op.

De meeste cryptokoersen daalden licht na het vonnis, maar de verliezen bleven zeer beperkt. De koers van de bitcoin daalde kort na de uitspraak met 1 procent.

Meer uit Financieel

VW-baas waarschuwt voor ingrijpende kostenbesparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."

1 uur geleden
Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

17 uur geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

19 uur geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

22 uur geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 dag geleden
FT: Duitsland heeft Europa's grootste gereguleerde cannabismarkt

FRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.

1 dag geleden
Canada schort onderhandelingen over importtarieven met VS op

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.

1 dag geleden