Cryptobeleggers optimistisch na vonnis Bankman-Fried
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Optimisme overheerst in de cryptobranche na de veroordeling van Sam Bankman-Fried wegens fraude, donderdag in New York. Beleggers hopen dat na de uitspraak de rust in de cryptohandel terugkeert.
Bankman-Fried, oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, hangt een gevangenisstraf van tientallen jaren boven het hoofd nu een jury hem schuldig heeft verklaard. Hoelang hij de cel in moet, wordt pas in het voorjaar bepaald. De voormalige miljardair verklaarde vlak na de uitspraak dat hij zijn veroordeling zal aanvechten.
De ondergang van FTX twee jaar geleden zorgde er mede voor dat de koers van de bitcoin naar de laagste prijs sinds 2020 dook. Maar dit jaar verdubbelde de bitcoin, veruit de grootste cryptomunt, alweer in prijs.
De veroordeling van Bankman-Fried markeert "het einde van een tijdperk", liet Brian Mosoff, topman van crypto-investeerdeer Ether Capital weten aan persbureau Bloomberg. De "wilde dagen" zijn volgens hem voorbij.
"We moeten hiervan leren en verder gaan", reageerde Paul Veradittakit van durfkapitaalbedrijf Pantera Capital. Hij hamert op scherpere regelgeving in de branche om soortgelijke situaties te voorkomen. Ook hij spreekt van een "keerpunt".
Campbell Harvey, hoogleraar financiën aan de Duke University, verwacht dat de cryptomarkt alleen maar sterker wordt na het FTX-schandaal. "We leren, vaak op de harde manier, maar we leren. We moeten altijd aan het grote geheel denken: het verbeteren van onze financiële systeem, wat moet leiden tot financiële democratie en meer economische groei."
Het faillissement van FTX lijkt investeerders niet huiveriger te hebben gemaakt. Verschillende grote financiële bedrijven, waaronder BlackRock, hebben onlangs aanvragen ingediend bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) om zogenoemde Bitcoin Exchanged Traded Funds (ETF's) te verhandelen. Als de Amerikaanse beurswaakhond de aanvragen goedkeurt, wat nog lang niet vast staat, levert dat miljarden dollars aan extra cryptobeleggingen op.
De meeste cryptokoersen daalden licht na het vonnis, maar de verliezen bleven zeer beperkt. De koers van de bitcoin daalde kort na de uitspraak met 1 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
5 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
7 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
8 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
10 uur geleden