Cryptobeleggers optimistisch na vonnis Bankman-Fried
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Optimisme overheerst in de cryptobranche na de veroordeling van Sam Bankman-Fried wegens fraude, donderdag in New York. Beleggers hopen dat na de uitspraak de rust in de cryptohandel terugkeert.
Bankman-Fried, oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, hangt een gevangenisstraf van tientallen jaren boven het hoofd nu een jury hem schuldig heeft verklaard. Hoelang hij de cel in moet, wordt pas in het voorjaar bepaald. De voormalige miljardair verklaarde vlak na de uitspraak dat hij zijn veroordeling zal aanvechten.
De ondergang van FTX twee jaar geleden zorgde er mede voor dat de koers van de bitcoin naar de laagste prijs sinds 2020 dook. Maar dit jaar verdubbelde de bitcoin, veruit de grootste cryptomunt, alweer in prijs.
De veroordeling van Bankman-Fried markeert "het einde van een tijdperk", liet Brian Mosoff, topman van crypto-investeerdeer Ether Capital weten aan persbureau Bloomberg. De "wilde dagen" zijn volgens hem voorbij.
"We moeten hiervan leren en verder gaan", reageerde Paul Veradittakit van durfkapitaalbedrijf Pantera Capital. Hij hamert op scherpere regelgeving in de branche om soortgelijke situaties te voorkomen. Ook hij spreekt van een "keerpunt".
Campbell Harvey, hoogleraar financiën aan de Duke University, verwacht dat de cryptomarkt alleen maar sterker wordt na het FTX-schandaal. "We leren, vaak op de harde manier, maar we leren. We moeten altijd aan het grote geheel denken: het verbeteren van onze financiële systeem, wat moet leiden tot financiële democratie en meer economische groei."
Het faillissement van FTX lijkt investeerders niet huiveriger te hebben gemaakt. Verschillende grote financiële bedrijven, waaronder BlackRock, hebben onlangs aanvragen ingediend bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) om zogenoemde Bitcoin Exchanged Traded Funds (ETF's) te verhandelen. Als de Amerikaanse beurswaakhond de aanvragen goedkeurt, wat nog lang niet vast staat, levert dat miljarden dollars aan extra cryptobeleggingen op.
De meeste cryptokoersen daalden licht na het vonnis, maar de verliezen bleven zeer beperkt. De koers van de bitcoin daalde kort na de uitspraak met 1 procent.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
4 uur geleden