Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobedrijven in de lift op Wall Street dankzij herstel bitcoin

Cryptobedrijven in de lift op Wall Street dankzij herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - Cryptobedrijven zijn woensdag flink gestegen op de aandelenbeurzen in New York. De bedrijven lijken te profiteren van de opmars van de bitcoin, die een dag eerder juist nog aan waarde verloor. Zo steeg cryptobeurs Coinbase 13,6 procent en wonnen cryptoplatformen Marathon Digital en Riot Platforms respectievelijk 14,3 procent en 14,1 procent.

De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde aan het einde van de handelsdag op Wall Street rond de 51.600 dollar. Dinsdag lag de waarde nog op bijna 48.000 dollar. De bitcoin heeft het afgelopen jaar een opmerkelijk herstel laten zien. In de periode daarvoor waren er verschillende schandalen, zoals het omvallen van het grote handelsplatform FTX in 2022. Mede daardoor was de bitcoin begin vorig jaar nog slechts 16.600 dollar waard. Het record uit 2021 is overigens nog niet in zicht. Dat staat op bijna 69.000 dollar.

De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.424,27 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 5000,62 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 15.859,15 punten.

Bezuinigin F-35

Lockheed Martin daalde 2 procent. De Amerikaanse president Joe Biden wil bezuinigen op het aantal F-35 gevechtsvliegtuigen dat volgend jaar wordt besteld bij het grote defensieconcern. Dat meldden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen zal de bestelling krimpen van 83 naar minder dan 70. Daarmee zou Lockheed Martin naar schatting 1,6 miljard dollar aan inkomsten mislopen.

Een van de grote winnaars op Wall Street was Lyft, met een plus van 35,1 procent. De taxidienst en concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het aantal maandelijkse gebruikers steeg met 10 procent. Heel even leek de handelsdag voor Lyft nog beter te beginnen, met een stijging van 67 procent. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Maar dat bleek 0,5 procentpunt te moeten zijn, wat later werd gecorrigeerd.

Uber in de plus

Rivaal Uber ging mee omhoog (plus 14,7 procent). Dat bedrijf heeft aangekondigd voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0729 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper en kostte 76,63 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,5 procent in prijs tot 81,55 dollar.

Meer uit Financieel

IEA verwacht lagere vraag naar olie door hogere prijzen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.

1 uur geleden
Recordprijs diesel in VS voert druk op richting verkiezingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.

2 uur geleden
Oordeel ACM brengt treindienst Arriva naar Parijs dichterbij

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

4 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

5 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

6 uur geleden