Cryptobedrijven in de lift op Wall Street dankzij herstel bitcoin
NEW YORK (ANP) - Cryptobedrijven zijn woensdag flink gestegen op de aandelenbeurzen in New York. De bedrijven lijken te profiteren van de opmars van de bitcoin, die een dag eerder juist nog aan waarde verloor. Zo steeg cryptobeurs Coinbase 13,6 procent en wonnen cryptoplatformen Marathon Digital en Riot Platforms respectievelijk 14,3 procent en 14,1 procent.
De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde aan het einde van de handelsdag op Wall Street rond de 51.600 dollar. Dinsdag lag de waarde nog op bijna 48.000 dollar. De bitcoin heeft het afgelopen jaar een opmerkelijk herstel laten zien. In de periode daarvoor waren er verschillende schandalen, zoals het omvallen van het grote handelsplatform FTX in 2022. Mede daardoor was de bitcoin begin vorig jaar nog slechts 16.600 dollar waard. Het record uit 2021 is overigens nog niet in zicht. Dat staat op bijna 69.000 dollar.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.424,27 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 5000,62 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 15.859,15 punten.
Bezuinigin F-35
Lockheed Martin daalde 2 procent. De Amerikaanse president Joe Biden wil bezuinigen op het aantal F-35 gevechtsvliegtuigen dat volgend jaar wordt besteld bij het grote defensieconcern. Dat meldden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen zal de bestelling krimpen van 83 naar minder dan 70. Daarmee zou Lockheed Martin naar schatting 1,6 miljard dollar aan inkomsten mislopen.
Een van de grote winnaars op Wall Street was Lyft, met een plus van 35,1 procent. De taxidienst en concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het aantal maandelijkse gebruikers steeg met 10 procent. Heel even leek de handelsdag voor Lyft nog beter te beginnen, met een stijging van 67 procent. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Maar dat bleek 0,5 procentpunt te moeten zijn, wat later werd gecorrigeerd.
Uber in de plus
Rivaal Uber ging mee omhoog (plus 14,7 procent). Dat bedrijf heeft aangekondigd voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden.
De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0729 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper en kostte 76,63 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,5 procent in prijs tot 81,55 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
38 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
2 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
4 uur geleden