Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobedrijven en Spotify omhoog op negatief Wall Street

Cryptobedrijven en Spotify omhoog op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag onder druk van winstnemingen lager geëindigd. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van een belangrijk banenrapport later deze week. Muziekstreamingdienst Spotify maakte wel een koerssprong van 7,5 procent. Het bedrijf kondigde aan nog eens honderden banen te schrappen om de kosten te drukken.

Het van oorsprong Zweedse Spotify neemt daarbij wereldwijd afscheid van ongeveer 17 procent van zijn personeelsbestand. Dat komt neer op zo'n 1500 arbeidsplaatsen. Eerder dit jaar kondigde Spotify ook al een fikse banenreductie aan.

Ook cryptobedrijven gingen omhoog. Dat had te maken met de bitcoin die voor het eerst dit jaar meer dan 40.000 dollar waard was. De prijs van de bekendste cryptomunt is dit jaar al meer dan 140 procent gestegen door toenemende interesse van grote investeerders in digitale valuta. Cryptoplatformen als Coinbase Global (plus 5,5 procent), Riot Platforms (plus 8,9 procent) en Marathon Digital (plus 8,5 procent) liften mee met de waardestijging van de bitcoin.

Banenrapport

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een klein verlies van 0,1 procent op 36.204,44 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4569,78 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent in de min op 14.185,49 punten.

Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Fed-voorzitter Jerome Powell zei vrijdag dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging door de centrale bank. Op de markt nemen de verwachtingen toe dat de Fed al in maart met een renteverlaging kan komen.

Richard Branson

Luchtvaartbedrijf Hawaiian Holdings schoot liefst 193 procent omhoog tot 14,22 dollar. De onderneming wordt overgenomen door branchegenoot Alaska Air Group in een deal van 1,9 miljard dollar. De aandelenkoers van Alaska Air dook hierop 14,3 procent omlaag.

Virgin Galactic kreeg een koersverlies voor de kiezen van 17,5 procent. De bekende Britse zakenman Richard Branson heeft gezegd geen extra geld meer te steken in het door hem opgerichte commerciële ruimtevaartbedrijf.

Aandelen Apple werden 1 procent goedkoper. Volgens persbureau Reuters heeft elektronicabedrijf Foxconn, de belangrijkste fabrikant van iPhones, de productie in de Zuid-Indiase stad Chennai opgeschort wegens overstromingen. Het is nog niet bekend wanneer de productie weer hervat wordt.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

4 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

7 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

9 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

9 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

11 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

12 uur geleden