Cryptobedrijven en Spotify omhoog op negatief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag onder druk van winstnemingen lager geëindigd. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van een belangrijk banenrapport later deze week. Muziekstreamingdienst Spotify maakte wel een koerssprong van 7,5 procent. Het bedrijf kondigde aan nog eens honderden banen te schrappen om de kosten te drukken.
Het van oorsprong Zweedse Spotify neemt daarbij wereldwijd afscheid van ongeveer 17 procent van zijn personeelsbestand. Dat komt neer op zo'n 1500 arbeidsplaatsen. Eerder dit jaar kondigde Spotify ook al een fikse banenreductie aan.
Ook cryptobedrijven gingen omhoog. Dat had te maken met de bitcoin die voor het eerst dit jaar meer dan 40.000 dollar waard was. De prijs van de bekendste cryptomunt is dit jaar al meer dan 140 procent gestegen door toenemende interesse van grote investeerders in digitale valuta. Cryptoplatformen als Coinbase Global (plus 5,5 procent), Riot Platforms (plus 8,9 procent) en Marathon Digital (plus 8,5 procent) liften mee met de waardestijging van de bitcoin.
Banenrapport
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een klein verlies van 0,1 procent op 36.204,44 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4569,78 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent in de min op 14.185,49 punten.
Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Fed-voorzitter Jerome Powell zei vrijdag dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging door de centrale bank. Op de markt nemen de verwachtingen toe dat de Fed al in maart met een renteverlaging kan komen.
Richard Branson
Luchtvaartbedrijf Hawaiian Holdings schoot liefst 193 procent omhoog tot 14,22 dollar. De onderneming wordt overgenomen door branchegenoot Alaska Air Group in een deal van 1,9 miljard dollar. De aandelenkoers van Alaska Air dook hierop 14,3 procent omlaag.
Virgin Galactic kreeg een koersverlies voor de kiezen van 17,5 procent. De bekende Britse zakenman Richard Branson heeft gezegd geen extra geld meer te steken in het door hem opgerichte commerciële ruimtevaartbedrijf.
Aandelen Apple werden 1 procent goedkoper. Volgens persbureau Reuters heeft elektronicabedrijf Foxconn, de belangrijkste fabrikant van iPhones, de productie in de Zuid-Indiase stad Chennai opgeschort wegens overstromingen. Het is nog niet bekend wanneer de productie weer hervat wordt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
32 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
57 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
3 uur geleden