Cryptobedrijven en Spotify omhoog op negatief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag onder druk van winstnemingen lager geëindigd. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van een belangrijk banenrapport later deze week. Muziekstreamingdienst Spotify maakte wel een koerssprong van 7,5 procent. Het bedrijf kondigde aan nog eens honderden banen te schrappen om de kosten te drukken.
Het van oorsprong Zweedse Spotify neemt daarbij wereldwijd afscheid van ongeveer 17 procent van zijn personeelsbestand. Dat komt neer op zo'n 1500 arbeidsplaatsen. Eerder dit jaar kondigde Spotify ook al een fikse banenreductie aan.
Ook cryptobedrijven gingen omhoog. Dat had te maken met de bitcoin die voor het eerst dit jaar meer dan 40.000 dollar waard was. De prijs van de bekendste cryptomunt is dit jaar al meer dan 140 procent gestegen door toenemende interesse van grote investeerders in digitale valuta. Cryptoplatformen als Coinbase Global (plus 5,5 procent), Riot Platforms (plus 8,9 procent) en Marathon Digital (plus 8,5 procent) liften mee met de waardestijging van de bitcoin.
Banenrapport
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een klein verlies van 0,1 procent op 36.204,44 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4569,78 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent in de min op 14.185,49 punten.
Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Fed-voorzitter Jerome Powell zei vrijdag dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging door de centrale bank. Op de markt nemen de verwachtingen toe dat de Fed al in maart met een renteverlaging kan komen.
Richard Branson
Luchtvaartbedrijf Hawaiian Holdings schoot liefst 193 procent omhoog tot 14,22 dollar. De onderneming wordt overgenomen door branchegenoot Alaska Air Group in een deal van 1,9 miljard dollar. De aandelenkoers van Alaska Air dook hierop 14,3 procent omlaag.
Virgin Galactic kreeg een koersverlies voor de kiezen van 17,5 procent. De bekende Britse zakenman Richard Branson heeft gezegd geen extra geld meer te steken in het door hem opgerichte commerciële ruimtevaartbedrijf.
Aandelen Apple werden 1 procent goedkoper. Volgens persbureau Reuters heeft elektronicabedrijf Foxconn, de belangrijkste fabrikant van iPhones, de productie in de Zuid-Indiase stad Chennai opgeschort wegens overstromingen. Het is nog niet bekend wanneer de productie weer hervat wordt.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
8 uur geleden