Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobedrijven hebben miljoenen gedoneerd voor de inauguratieceremonie van de Amerikaanse president Donald Trump eerder deze maand. Onder meer Coinbase, Crypto.com, Galaxy Digital en Paradigm betaalden ieder 1 miljoen dollar, handelsplatform Robinhood zelfs 2 miljoen dollar. Dat blijkt uit documenten die bij de Senaat zijn ingediend.
Cryptobedrijven rekenen tijdens de tweede termijn van Trump op een gunstiger beleid ten aanzien van cryptomunten. De president heeft in zijn eerste week 'crypto-tsaar' David Sacks al gevraagd een werkgroep te leiden die de digitale financiële mogelijkheden van de VS moet promoten. De groep met topadviseurs moet een hervorming van de regels overwegen en ook kijken of het mogelijk is in de schatkist een reserve aan digitale munten op te nemen.
Tussen de tot nu toe bekendgemaakte donateurs zitten veel partijen die acht jaar geleden, bij Trumps eerste inauguratie als president, nog niet doneerden. Zo werd eerder al duidelijk dat techbedrijven Amazon en Meta ieder een miljoen dollar hebben gegeven. De volledige lijst met donateurs volgt in april.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
20 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
5 uur geleden