Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump

Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobedrijven hebben miljoenen gedoneerd voor de inauguratieceremonie van de Amerikaanse president Donald Trump eerder deze maand. Onder meer Coinbase, Crypto.com, Galaxy Digital en Paradigm betaalden ieder 1 miljoen dollar, handelsplatform Robinhood zelfs 2 miljoen dollar. Dat blijkt uit documenten die bij de Senaat zijn ingediend.

Cryptobedrijven rekenen tijdens de tweede termijn van Trump op een gunstiger beleid ten aanzien van cryptomunten. De president heeft in zijn eerste week 'crypto-tsaar' David Sacks al gevraagd een werkgroep te leiden die de digitale financiƫle mogelijkheden van de VS moet promoten. De groep met topadviseurs moet een hervorming van de regels overwegen en ook kijken of het mogelijk is in de schatkist een reserve aan digitale munten op te nemen.

Tussen de tot nu toe bekendgemaakte donateurs zitten veel partijen die acht jaar geleden, bij Trumps eerste inauguratie als president, nog niet doneerden. Zo werd eerder al duidelijk dat techbedrijven Amazon en Meta ieder een miljoen dollar hebben gegeven. De volledige lijst met donateurs volgt in april.

Meer uit Financieel

Eurostar wil alle ritten in Kanaaltunnel hervatten na problemen

LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.

13 minuten geleden
Iets meer supermarkten open op nieuwjaarsdag

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.

23 minuten geleden
President Xi: China haalt groeidoelstelling van 5 procent

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.

28 minuten geleden
Cao-lonen harder gestegen dan de prijzen

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.

1 uur geleden
Meer dan 10.000 nieuwe caravans en campers in 2025

DEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.

1 uur geleden
China roept Nederland op 'fouten' met Nexperia te herstellen

BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.

3 uur geleden
Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

9 uur geleden