Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump

Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobedrijven hebben miljoenen gedoneerd voor de inauguratieceremonie van de Amerikaanse president Donald Trump eerder deze maand. Onder meer Coinbase, Crypto.com, Galaxy Digital en Paradigm betaalden ieder 1 miljoen dollar, handelsplatform Robinhood zelfs 2 miljoen dollar. Dat blijkt uit documenten die bij de Senaat zijn ingediend.

Cryptobedrijven rekenen tijdens de tweede termijn van Trump op een gunstiger beleid ten aanzien van cryptomunten. De president heeft in zijn eerste week 'crypto-tsaar' David Sacks al gevraagd een werkgroep te leiden die de digitale financiële mogelijkheden van de VS moet promoten. De groep met topadviseurs moet een hervorming van de regels overwegen en ook kijken of het mogelijk is in de schatkist een reserve aan digitale munten op te nemen.

Tussen de tot nu toe bekendgemaakte donateurs zitten veel partijen die acht jaar geleden, bij Trumps eerste inauguratie als president, nog niet doneerden. Zo werd eerder al duidelijk dat techbedrijven Amazon en Meta ieder een miljoen dollar hebben gegeven. De volledige lijst met donateurs volgt in april.

Meer uit Financieel

Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

43 minuten geleden
EU-parlement stemt voor verbod op apps die AI-naaktbeelden maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.

45 minuten geleden
Europese Commissie onderzoekt Snapchat om grooming en vapeverkoop

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.

1 uur geleden
Brussel klaagt pornowebsites aan om toegang voor kinderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.

1 uur geleden
Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen

WEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Storing bij Odido, problemen met telefoneren en mobiel internet

DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met deel handelsdeal VS met 'vangnet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.

2 uur geleden