Cryptobedrijven doneerden miljoenen voor inauguratie Trump
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobedrijven hebben miljoenen gedoneerd voor de inauguratieceremonie van de Amerikaanse president Donald Trump eerder deze maand. Onder meer Coinbase, Crypto.com, Galaxy Digital en Paradigm betaalden ieder 1 miljoen dollar, handelsplatform Robinhood zelfs 2 miljoen dollar. Dat blijkt uit documenten die bij de Senaat zijn ingediend.
Cryptobedrijven rekenen tijdens de tweede termijn van Trump op een gunstiger beleid ten aanzien van cryptomunten. De president heeft in zijn eerste week 'crypto-tsaar' David Sacks al gevraagd een werkgroep te leiden die de digitale financiële mogelijkheden van de VS moet promoten. De groep met topadviseurs moet een hervorming van de regels overwegen en ook kijken of het mogelijk is in de schatkist een reserve aan digitale munten op te nemen.
Tussen de tot nu toe bekendgemaakte donateurs zitten veel partijen die acht jaar geleden, bij Trumps eerste inauguratie als president, nog niet doneerden. Zo werd eerder al duidelijk dat techbedrijven Amazon en Meta ieder een miljoen dollar hebben gegeven. De volledige lijst met donateurs volgt in april.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
33 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
2 uur geleden