Cryptobedrijven dalen op Wall Street, ook bitcoin omlaag
NEW YORK (ANP) - Cryptobedrijven zijn donderdag met minnen de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De openingswinsten verdampten nadat de waarde van de bitcoin was teruggekeerd onder de 100.000 dollar. Cryptobeurs Coinbase, cryptominer MARA Holdings en cloudbedrijf Microstrategy, dat veel bitcoins bezit, verloren tot 4,8 procent.
De waarde van de bitcoin passeerde in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar. Op het hoogtepunt was 's werelds bekendste cryptomunt ruim 103.500 dollar waard. De waarde van de bitcoin zat al langer in de lift sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won. Beleggers verwachten dat onder leiding van de nieuwe president de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten wordt versoepeld.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief. De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 44.765,71 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 6075,11 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.700,26 punten.
Banenrapport
Beleggers zijn vooral in afwachting van het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Taxidiensten Uber en Lyft verloren respectievelijk 9,6 procent en 10,1 procent. De koersdalingen volgden op het nieuws dat Waymo, een ontwikkelaar van zelfrijdende auto's en dochterbedrijf van Google, zijn robottaxi's in Miami wil introduceren. In 2026 wordt het mogelijk om daar via een app gebruik te maken van de robottaxi. Eerder werd de dienst al uitgerold in Phoenix, Los Angeles, San Francisco en Austin.
American Airlines
American Airlines maakte een koerssprong van 16,8 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft zijn winstverwachtingen voor het huidige kwartaal verhoogd. Daarmee sluit American Airlines zich aan bij de positievere verwachtingen van branchegenoten, als gevolg van sterker dan verwachte boekingen deze maand. United Airlines (plus 3,2 procent) en Delta Airlines (plus 2,4 procent) gingen mee omhoog.
De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0570 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 68,44 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 72,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
6 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
11 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
11 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
13 uur geleden