Cryptobedrijven dalen op Wall Street, ook bitcoin omlaag
NEW YORK (ANP) - Cryptobedrijven zijn donderdag met minnen de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De openingswinsten verdampten nadat de waarde van de bitcoin was teruggekeerd onder de 100.000 dollar. Cryptobeurs Coinbase, cryptominer MARA Holdings en cloudbedrijf Microstrategy, dat veel bitcoins bezit, verloren tot 4,8 procent.
De waarde van de bitcoin passeerde in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar. Op het hoogtepunt was 's werelds bekendste cryptomunt ruim 103.500 dollar waard. De waarde van de bitcoin zat al langer in de lift sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won. Beleggers verwachten dat onder leiding van de nieuwe president de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten wordt versoepeld.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief. De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 44.765,71 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 6075,11 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.700,26 punten.
Banenrapport
Beleggers zijn vooral in afwachting van het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Taxidiensten Uber en Lyft verloren respectievelijk 9,6 procent en 10,1 procent. De koersdalingen volgden op het nieuws dat Waymo, een ontwikkelaar van zelfrijdende auto's en dochterbedrijf van Google, zijn robottaxi's in Miami wil introduceren. In 2026 wordt het mogelijk om daar via een app gebruik te maken van de robottaxi. Eerder werd de dienst al uitgerold in Phoenix, Los Angeles, San Francisco en Austin.
American Airlines
American Airlines maakte een koerssprong van 16,8 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft zijn winstverwachtingen voor het huidige kwartaal verhoogd. Daarmee sluit American Airlines zich aan bij de positievere verwachtingen van branchegenoten, als gevolg van sterker dan verwachte boekingen deze maand. United Airlines (plus 3,2 procent) en Delta Airlines (plus 2,4 procent) gingen mee omhoog.
De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0570 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 68,44 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 72,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
5 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden