Cryptobedrijven dalen op Wall Street, ook bitcoin omlaag
NEW YORK (ANP) - Cryptobedrijven zijn donderdag met minnen de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De openingswinsten verdampten nadat de waarde van de bitcoin was teruggekeerd onder de 100.000 dollar. Cryptobeurs Coinbase, cryptominer MARA Holdings en cloudbedrijf Microstrategy, dat veel bitcoins bezit, verloren tot 4,8 procent.
De waarde van de bitcoin passeerde in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar. Op het hoogtepunt was 's werelds bekendste cryptomunt ruim 103.500 dollar waard. De waarde van de bitcoin zat al langer in de lift sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won. Beleggers verwachten dat onder leiding van de nieuwe president de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten wordt versoepeld.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief. De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 44.765,71 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 6075,11 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.700,26 punten.
Banenrapport
Beleggers zijn vooral in afwachting van het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Taxidiensten Uber en Lyft verloren respectievelijk 9,6 procent en 10,1 procent. De koersdalingen volgden op het nieuws dat Waymo, een ontwikkelaar van zelfrijdende auto's en dochterbedrijf van Google, zijn robottaxi's in Miami wil introduceren. In 2026 wordt het mogelijk om daar via een app gebruik te maken van de robottaxi. Eerder werd de dienst al uitgerold in Phoenix, Los Angeles, San Francisco en Austin.
American Airlines
American Airlines maakte een koerssprong van 16,8 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft zijn winstverwachtingen voor het huidige kwartaal verhoogd. Daarmee sluit American Airlines zich aan bij de positievere verwachtingen van branchegenoten, als gevolg van sterker dan verwachte boekingen deze maand. United Airlines (plus 3,2 procent) en Delta Airlines (plus 2,4 procent) gingen mee omhoog.
De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0570 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 68,44 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 72,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.
34 minuten geledenTIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Minder dan een jaar na het verbod van de Amerikaanse president Donald Trump op nieuwe windprojecten in de Verenigde Staten, heeft een federale rechter geoordeeld dat Trumps presidentiële bevel illegaal is. De Amerikaanse districtsrechter Patti Saris omschreef Trumps bevel als "willekeurig, grillig en in strijd met de wet". De rechter steunde daarmee meer dan een dozijn Amerikaanse staten en een milieugroep die het bevel hadden aangevochten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.
3 uur geleden