Cryptobank Silvergate verliest op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De noodlijdende cryptobank Silvergate Capital behoorde woensdag tot de grootste verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bestuur probeert nieuwe investeerders te vinden om een faillissement af te wenden, beleggers twijfelen echter of dit gaat lukken. Silvergate kreeg een koersverlies voor de kiezen van bijna 6 procent.
Het bedrijf staat onder druk door de eerdere ineenstorting van cryptobeurs FTX, dat heeft geleid tot een kapitaaluitstroom van miljarden dollars bij de cryptobank. Beleggers maken zich inmiddels zorgen over het voortbestaan van Silvergate, dat vorige week nog een koersval van bijna 60 procent moest doorstaan. Onder meer Coinbase, Galaxy Digital, Gemini en Paxos Trust gaven op hun beurt aan geen nieuwe betalingen aan of van Silvergate meer te accepteren, wat de problemen voor Silvergate zou kunnen vergroten.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het eind van de handelsdag 0,2 procent lager op 32.798,40 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde 0,1 procent hoger op 3992,01 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 11.576,00 punten.
Beige Book
De stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de zware verliezen een dag eerder door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij verklaarde dinsdag in het Congres dat de rente mogelijk sterker en sneller opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen. Woensdag hield Powell wel een slag om de arm: er is nog niet beslist met welke stap de rente verhoogd zal worden.
Beleggers verwerkten ook de publicatie van het ‘Beige Book’, een verslag dat woensdag werd gepubliceerd door de Amerikaanse centrale bank over de staat van de economie. Zij hopen dat dit document een beeld geeft over hoe het rentebesluit eruit komt te zien. De Fed stelt dat "de algemene economische activiteit begin 2023 licht is toegenomen", al waren de vooruitzichten minder optimistisch.
Occidental
Occidental Petroleum eindigde bij de stijgers in New York (plus 2,1 procent). Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft zijn belang in de Amerikaanse olieproducent verder uitgebreid tot zo'n 22 procent. Buffett kocht in de afgelopen dagen bijna 5,8 miljoen aandelen Occidental en heeft inmiddels een belang van meer dan 12 miljard dollar in het concern.
Tesla verloor 3 procent, nadat analisten van investeringsbank Berenberg de fabrikant van elektrische auto's van hun kooplijst hadden gehaald. Ook meldde de Amerikaanse verkeerstoezichthouder een onderzoek te beginnen naar 120.000 Model Y-auto's uit 2023, na twee meldingen van sturen die tijdens het rijden volledig losraakten.
De euro was 1,0547 dollar waard, tegen 1,0552 dollar bij het slot van de Europese handel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 76,50 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper, op 82,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
1 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
3 uur geleden