Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptobank Silvergate verliest op terughoudend Wall Street

Cryptobank Silvergate verliest op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - De noodlijdende cryptobank Silvergate Capital behoorde woensdag tot de grootste verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bestuur probeert nieuwe investeerders te vinden om een faillissement af te wenden, beleggers twijfelen echter of dit gaat lukken. Silvergate kreeg een koersverlies voor de kiezen van bijna 6 procent.

Het bedrijf staat onder druk door de eerdere ineenstorting van cryptobeurs FTX, dat heeft geleid tot een kapitaaluitstroom van miljarden dollars bij de cryptobank. Beleggers maken zich inmiddels zorgen over het voortbestaan van Silvergate, dat vorige week nog een koersval van bijna 60 procent moest doorstaan. Onder meer Coinbase, Galaxy Digital, Gemini en Paxos Trust gaven op hun beurt aan geen nieuwe betalingen aan of van Silvergate meer te accepteren, wat de problemen voor Silvergate zou kunnen vergroten.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het eind van de handelsdag 0,2 procent lager op 32.798,40 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde 0,1 procent hoger op 3992,01 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 11.576,00 punten.

Beige Book

De stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de zware verliezen een dag eerder door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij verklaarde dinsdag in het Congres dat de rente mogelijk sterker en sneller opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen. Woensdag hield Powell wel een slag om de arm: er is nog niet beslist met welke stap de rente verhoogd zal worden.

Beleggers verwerkten ook de publicatie van het ‘Beige Book’, een verslag dat woensdag werd gepubliceerd door de Amerikaanse centrale bank over de staat van de economie. Zij hopen dat dit document een beeld geeft over hoe het rentebesluit eruit komt te zien. De Fed stelt dat "de algemene economische activiteit begin 2023 licht is toegenomen", al waren de vooruitzichten minder optimistisch.

Occidental

Occidental Petroleum eindigde bij de stijgers in New York (plus 2,1 procent). Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft zijn belang in de Amerikaanse olieproducent verder uitgebreid tot zo'n 22 procent. Buffett kocht in de afgelopen dagen bijna 5,8 miljoen aandelen Occidental en heeft inmiddels een belang van meer dan 12 miljard dollar in het concern.

Tesla verloor 3 procent, nadat analisten van investeringsbank Berenberg de fabrikant van elektrische auto's van hun kooplijst hadden gehaald. Ook meldde de Amerikaanse verkeerstoezichthouder een onderzoek te beginnen naar 120.000 Model Y-auto's uit 2023, na twee meldingen van sturen die tijdens het rijden volledig losraakten.

De euro was 1,0547 dollar waard, tegen 1,0552 dollar bij het slot van de Europese handel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 76,50 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper, op 82,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

2 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

2 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

5 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

6 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

7 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

8 uur geleden