Cryptobank Silvergate verliest op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De noodlijdende cryptobank Silvergate Capital behoorde woensdag tot de grootste verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het bestuur probeert nieuwe investeerders te vinden om een faillissement af te wenden, beleggers twijfelen echter of dit gaat lukken. Silvergate kreeg een koersverlies voor de kiezen van bijna 6 procent.
Het bedrijf staat onder druk door de eerdere ineenstorting van cryptobeurs FTX, dat heeft geleid tot een kapitaaluitstroom van miljarden dollars bij de cryptobank. Beleggers maken zich inmiddels zorgen over het voortbestaan van Silvergate, dat vorige week nog een koersval van bijna 60 procent moest doorstaan. Onder meer Coinbase, Galaxy Digital, Gemini en Paxos Trust gaven op hun beurt aan geen nieuwe betalingen aan of van Silvergate meer te accepteren, wat de problemen voor Silvergate zou kunnen vergroten.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het eind van de handelsdag 0,2 procent lager op 32.798,40 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde 0,1 procent hoger op 3992,01 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 11.576,00 punten.
Beige Book
De stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de zware verliezen een dag eerder door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij verklaarde dinsdag in het Congres dat de rente mogelijk sterker en sneller opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen. Woensdag hield Powell wel een slag om de arm: er is nog niet beslist met welke stap de rente verhoogd zal worden.
Beleggers verwerkten ook de publicatie van het ‘Beige Book’, een verslag dat woensdag werd gepubliceerd door de Amerikaanse centrale bank over de staat van de economie. Zij hopen dat dit document een beeld geeft over hoe het rentebesluit eruit komt te zien. De Fed stelt dat "de algemene economische activiteit begin 2023 licht is toegenomen", al waren de vooruitzichten minder optimistisch.
Occidental
Occidental Petroleum eindigde bij de stijgers in New York (plus 2,1 procent). Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft zijn belang in de Amerikaanse olieproducent verder uitgebreid tot zo'n 22 procent. Buffett kocht in de afgelopen dagen bijna 5,8 miljoen aandelen Occidental en heeft inmiddels een belang van meer dan 12 miljard dollar in het concern.
Tesla verloor 3 procent, nadat analisten van investeringsbank Berenberg de fabrikant van elektrische auto's van hun kooplijst hadden gehaald. Ook meldde de Amerikaanse verkeerstoezichthouder een onderzoek te beginnen naar 120.000 Model Y-auto's uit 2023, na twee meldingen van sturen die tijdens het rijden volledig losraakten.
De euro was 1,0547 dollar waard, tegen 1,0552 dollar bij het slot van de Europese handel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 76,50 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper, op 82,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
5 uur geleden