Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruiseschip Zaandam zoekt bestemming

Cruiseschip Zaandam zoekt bestemming

PANAMA-STAD (ANP) - President Orlando Ashford van de Holland America Line (HAL) zegt dat zijn bemanningen "de klok rond" werken om "een bestemming te vinden" voor het Nederlandse cruiseschip de Zaandam. Het schip ligt voor de kust van Panama. Meerdere personen aan boord zijn besmet met het coronavirus, vier mensen zijn eerder overleden.

Zaterdag zijn honderden passagiers zonder aantoonbare klachten verhuisd naar de Rotterdam, beide schepen zijn van HAL. "Het belangrijkste is isolatie, of je nu beperkt bent tot Zaandam of Rotterdam. De beste manier om je gezondheid te beschermen is isolatie terwijl we werken aan het vinden van een bestemming waar u van boord kunt gaan en naar huis kunt terugkeren", aldus Ashford in een video die door HAL op sociale netwerken is gepubliceerd.

De Zaandam vaart waarschijnlijk richting de haven van Fort Lauderdale, in Florida, in de VS. Volgens de Panamese autoriteiten keert de Rotterdam terug naar San Diego, waar het schip vandaan kwam. Burgemeester Dean Trantalis van Fort Lauderdale zei zondag dat het aanmeren van de Zaandam bij zijn stad nog geen uitgemaakte zaak is. "De Amerikaanse kustwacht en het ministerie van Binnenlandse Veiligheid moeten eerst een plan opstellen om onze gemeenschap te beschermen", zei hij op Facebook en Twitter.

Over de identiteit van de overledenen is niets bekendgemaakt. Er zijn twintig Nederlanders aan boord.

Meer uit Buitenland

Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

56 minuten geleden
Ethiopische krijgsmacht meldt doden honderden opstandelingen

MEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.

1 uur geleden
EU zet Russische vrouw op sanctielijst om verspreiden nepnieuws

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.

1 uur geleden
Colosseum blijft dag langer dicht na dodelijk ongeluk

ROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.

1 uur geleden
Politico-verslaggever toegang Witte Huis geweigerd na uitspraak

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.

2 uur geleden
Rusland nodigt Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un uit voor bezoek

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.

4 uur geleden
Belgische dienst: aanslagen Luik en Antwerpen door oproep Iran

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.

5 uur geleden