Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruiseschip Zaandam zoekt bestemming

Cruiseschip Zaandam zoekt bestemming

PANAMA-STAD (ANP) - President Orlando Ashford van de Holland America Line (HAL) zegt dat zijn bemanningen "de klok rond" werken om "een bestemming te vinden" voor het Nederlandse cruiseschip de Zaandam. Het schip ligt voor de kust van Panama. Meerdere personen aan boord zijn besmet met het coronavirus, vier mensen zijn eerder overleden.

Zaterdag zijn honderden passagiers zonder aantoonbare klachten verhuisd naar de Rotterdam, beide schepen zijn van HAL. "Het belangrijkste is isolatie, of je nu beperkt bent tot Zaandam of Rotterdam. De beste manier om je gezondheid te beschermen is isolatie terwijl we werken aan het vinden van een bestemming waar u van boord kunt gaan en naar huis kunt terugkeren", aldus Ashford in een video die door HAL op sociale netwerken is gepubliceerd.

De Zaandam vaart waarschijnlijk richting de haven van Fort Lauderdale, in Florida, in de VS. Volgens de Panamese autoriteiten keert de Rotterdam terug naar San Diego, waar het schip vandaan kwam. Burgemeester Dean Trantalis van Fort Lauderdale zei zondag dat het aanmeren van de Zaandam bij zijn stad nog geen uitgemaakte zaak is. "De Amerikaanse kustwacht en het ministerie van Binnenlandse Veiligheid moeten eerst een plan opstellen om onze gemeenschap te beschermen", zei hij op Facebook en Twitter.

Over de identiteit van de overledenen is niets bekendgemaakt. Er zijn twintig Nederlanders aan boord.

Meer uit Buitenland

Franse premier: natuurbranden goeddeels onder controle

PARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.

59 minuten geleden
Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

2 uur geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

3 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

4 uur geleden
Nepalese bergbeklimmer Purja omgekomen in lawine

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Nepalese bergbeklimmer en berggids Nirmal Purja is omgekomen bij een lawine in het noorden van Pakistan. Hij gold als vermist nadat hij en een groep bergbeklimmers die hij begeleidde donderdag door een lawine waren weggevaagd. Zijn onderneming Elite Expeditions heeft zaterdag bevestigd dat hij samen met anderen de lawine niet heeft overleefd.

8 uur geleden
Europese regeringsleiders willen spoedoverleg over situatie Ceuta

BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van 22 EU-lidstaten vragen in een open brief om spoedoverleg naar aanleiding van de situatie in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko. Daar wisten de afgelopen dagen tienduizenden Marokkanen zwemmend de oversteek te maken, waarna de meesten van hen alweer terugkeerden.

8 uur geleden
Grootste natuurbrand in Frankrijk onder controle, zegt minister

LACANAU (ANP/AFP) - De natuurbrand in Gironde, volgens de autoriteiten de grootste natuurbrand in Frankrijk in decennia, is onder controle en breidt zich niet verder uit. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez.

9 uur geleden