Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruiseschepen varen niet uit om coronavirus

Cruiseschepen varen niet uit om coronavirus

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende cruisemaatschappijen hebben reizen in de regio Azië geschrapt vanwege de uitbraak en de verspreiding van het coronavirus. Onder meer de Amerikaanse cruisemaatschappijen Royal Caribbean en Carnival laten schepen niet uitvaren.

Voor Royal Caribbean vaart het schip Spectrum of the Seas door Aziatische wateren. Volgens de maatschappij is dat het enige schip in de vloot dat in China is gelegen. De geplande afvaarten op 27 en 31 januari gaan niet door. Het 347 meter lange schip kan tot 4905 passagiers herbergen. Vakantiegangers die de cruise hadden geboekt, krijgen hun geld terug.

Ook Carnival maakte bekend dat reizen bij dochter Costa Cruises geannuleerd zijn. Dat onderdeel heeft de komende dagen negen afvaarten in de planning staan. In overleg met Chinese autoriteiten worden deze tijdelijk opgeschort.

Aandelen

China is een groeiende markt voor Amerikaanse cruisemaatschappijen. De annuleringen zullen volgens marktkenners merkbaar worden in de financiële resultaten van de ondernemingen. Gedupeerde reizigers krijgen hun geld terug.

Op de aandelenbeurs in New York leverden Caribbean en Carnival tot wel 7,5 procent aan beurswaarde in. Sectorgenoot Norwegian Cruise Line verloor in het kielzog bijna 3 procent aan beurswaarde.

Meer uit Gezond

Mogelijk geen oplossing voor 25 kinderen bij einde zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Voor 25 kinderen die zorg krijgen in zorgvilla's van Villa ExpertCare is nog geen vervangende zorg gevonden en de mogelijkheid bestaat dat dit voor het einde van het jaar ook niet gebeurt. Het zorgbedrijf had eerder beloofd de zorg voort te zetten tot er voor ieder kind een oplossing was, maar heeft die belofte verbroken en stopt de zorg vanaf volgend jaar, schrijft minister Mirjam Sterk (Jeugd) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Gezondheidsraad tegen structureel invoeren 13 wekenecho

DEN HAAG (ANP) - De Gezondheidsraad adviseert tegen het structureel invoeren van de 13 wekenecho, een prenatale screening die bedoeld is om ernstige afwijkingen onder ongeboren kinderen op te sporen. Uit onderzoek van de raad blijkt dat de uitslagen van een echo na 13 weken vaak niet kloppen. Volgens de raad wegen de voordelen daarom niet op tegen de nadelen.

2 dagen geleden
Karremans: eens met Greenpeace dat PFAS in kraanwater minder moet

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) is het met Greenpeace eens dat de hoeveelheid PFAS in kraanwater omlaag moet. Dat laat zijn woordvoerder weten na een analyse van Greenpeace, waarin de milieuorganisatie concludeert dat in grote delen van West-Nederland meer PFAS in het kraanwater zit dan het RIVM adviseert.

3 dagen geleden
Greenpeace: hoge PFAS-waarden in kraanwater West-Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Kraanwater in grote delen van West-Nederland bevat meer PFAS dan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) adviseert. Dat concludeert Greenpeace in een analyse van data van de tien Nederlandse drinkwaterbedrijven. Met name in Noord-Holland komen hoge PFAS-waarden voor, aldus Greenpeace. Onder PFAS vallen chemische stoffen die schadelijk kunnen zijn voor mensen en het milieu.

3 dagen geleden
Autofabrikant Volvo Cars haalt nieuwe topman bij Skoda

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autobouwer Volvo Cars heeft een nieuwe topman benoemd die overstapt van Skoda. De topman van het Tsjechische automerk, Klaus Zellmer, wordt de nieuwe bestuursvoorzitter van Volvo Cars en opvolger van vertrekkend topman Håkan Samuelsson.

4 dagen geleden
Sanquin test in 9 provincies donoren individueel op westnijlvirus

DEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.

1 week geleden
DSW stelt bekendmaking zorgpremie uit om onduidelijkheid politiek

SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW gaat later dan normaal zijn zorgpremie bekendmaken. De zorgverzekeraar breekt met de "jarenlange traditie" om op de vierde dinsdag van september de nieuwe premie te presenteren. Dat doet DSW omdat er onduidelijkheid is over de haalbaarheid van het kabinetsplan om het eigen risico te verhogen. Hierdoor beschikt DSW niet over de noodzakelijke informatie om de zorgpremie te kunnen berekenen, legt de zorgverzekeraar uit.

1 week geleden