Cruiseschepen niet langer gewenst bij San Marcoplein Venetië
ROME (ANP/AFP) - Cruiseschepen mogen voortaan niet meer langs het San Marcoplein in Venetië varen. De boten moeten aanmeren in een lagune bij de industriële haven van de toeristenstad. De Italiaanse ministers van infrastructuur, cultuur, toerisme en milieu hebben dat besloten "om het culturele en historische erfgoed te beschermen dat niet alleen Italië maar de hele wereld toebehoort".
De nieuwe aanlegplaats is nog niet definitief. Aanmeren in de Marghera-haven in plaats van het centrum van de iconische stad is een "tijdelijke" oplossing. De bewindslieden roepen iedereen met ideeën over een cruiseterminal buiten de lagune op die vooral te delen, om een definitieve oplossing te vinden voor het "probleem".
Voor de coronapandemie toesloeg zorgden cruiseschepen voor een toevoer van miljoenen toeristen naar de stad die prijkt op de VN-lijst van werelderfgoed. De gevaarten deden sommigen niet alleen pijn aan het oog, maar zorgden ook voor veiligheidsrisico’s. Cruiseschepen voeren heel dicht langs de historische gebouwen. Bovendien vormen ze met hun uitstoot een bedreiging voor flora en fauna in de fragiele lagune.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
16 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
23 minuten geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
2 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
3 uur geleden