Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruiseschepen niet langer gewenst bij San Marcoplein Venetië

Cruiseschepen niet langer gewenst bij San Marcoplein Venetië

ROME (ANP/AFP) - Cruiseschepen mogen voortaan niet meer langs het San Marcoplein in Venetië varen. De boten moeten aanmeren in een lagune bij de industriële haven van de toeristenstad. De Italiaanse ministers van infrastructuur, cultuur, toerisme en milieu hebben dat besloten "om het culturele en historische erfgoed te beschermen dat niet alleen Italië maar de hele wereld toebehoort".

De nieuwe aanlegplaats is nog niet definitief. Aanmeren in de Marghera-haven in plaats van het centrum van de iconische stad is een "tijdelijke" oplossing. De bewindslieden roepen iedereen met ideeën over een cruiseterminal buiten de lagune op die vooral te delen, om een definitieve oplossing te vinden voor het "probleem".

Voor de coronapandemie toesloeg zorgden cruiseschepen voor een toevoer van miljoenen toeristen naar de stad die prijkt op de VN-lijst van werelderfgoed. De gevaarten deden sommigen niet alleen pijn aan het oog, maar zorgden ook voor veiligheidsrisico’s. Cruiseschepen voeren heel dicht langs de historische gebouwen. Bovendien vormen ze met hun uitstoot een bedreiging voor flora en fauna in de fragiele lagune.

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

49 minuten geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

49 minuten geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

50 minuten geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

7 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

9 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

9 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

11 uur geleden