'Cruiseorganisaties moeten zich vestigen in VS voor noodhulp'
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Als cruiseorganisaties in aanmerking willen komen voor noodhulp vanwege het coronavirus moeten zij hun hoofdkantoor eerst vestigen in de Verenigde Staten, vindt president Trump. Enkele Amerikaanse cruiseoperators zijn gevestigd in andere landen, zoals de belastingparadijzen Panama en de Bermuda-eilanden.
"Het is erg lastig om een lening te verstrekken aan een bedrijf als ze in een ander land gevestigd zijn", zei Trump donderdag tijdens een persconferentie in het Witte Huis. "Het idee dat ze hier naartoe komen bevalt me wel."
De organisaties varen voornamelijk onder buitenlandse vlag om regels en belastingen te vermijden. Toch wil Trump de deur voor hen openhouden om hulp te ontvangen. "Kijk, het zijn grote bedrijven, het zijn geweldige bedrijven, er werken ongelooflijk veel mensen. We gaan ons hard inzetten voor de cruisesector, we doen ons best om iets te regelen", aldus de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden