'Cruiseorganisaties moeten zich vestigen in VS voor noodhulp'
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Als cruiseorganisaties in aanmerking willen komen voor noodhulp vanwege het coronavirus moeten zij hun hoofdkantoor eerst vestigen in de Verenigde Staten, vindt president Trump. Enkele Amerikaanse cruiseoperators zijn gevestigd in andere landen, zoals de belastingparadijzen Panama en de Bermuda-eilanden.
"Het is erg lastig om een lening te verstrekken aan een bedrijf als ze in een ander land gevestigd zijn", zei Trump donderdag tijdens een persconferentie in het Witte Huis. "Het idee dat ze hier naartoe komen bevalt me wel."
De organisaties varen voornamelijk onder buitenlandse vlag om regels en belastingen te vermijden. Toch wil Trump de deur voor hen openhouden om hulp te ontvangen. "Kijk, het zijn grote bedrijven, het zijn geweldige bedrijven, er werken ongelooflijk veel mensen. We gaan ons hard inzetten voor de cruisesector, we doen ons best om iets te regelen", aldus de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
6 uur geleden