Cruiseaanbieders hebben geen last van stremming Moezel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse aanbieders van cruises over de Moezel lijken vrijwel geen hinder te ondervinden van de maandenlange stremming van de scheepvaart op de rivier. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP. De Moezel blijft naar verwachting tot eind maart afgesloten voor scheepvaart, nadat een vrachtschip zondagmiddag een sluis had beschadigd.
Een woordvoerster van de ANWB, die ook cruises aanbiedt, noemt de situatie in de Moezel zorgelijk. Al ondervindt de reistak van de organisatie daar geen hinder van. "Op dit moment hebben we geen cruises op de Moezel en ook de komende periode maken we geen gebruik van deze route."
Eigenaar Petra van Huizen van Moezel-Reizen verwacht ook geen impact van de riviersluiting. "We hebben nu geen cruises op de rivier", zegt zij, waarbij Van Huizen uitlegt dat het seizoen ongeveer loopt van april tot halverwege oktober. "We varen bovendien voornamelijk over de Rijn, en pakken daarbij vaak een stukje van de Moezel mee. Voor de binnenvaart heeft de sluiting ongetwijfeld wel gevolgen, maar we hebben er geen last van."
Sluiting
Ook volgens Paul van Laarhoven, manager touroperating bij De Jong Intra Vakanties, is op dit moment het laagseizoen gaande. "De sluiting van de Moezel zal tot maart zijn. Tot die tijd varen er geen klanten van De Jong Intra over de Moezel. Geluk bij een ongeluk dus."
Het ongeluk gebeurde bij het binnenvaren van de sluis bij Müden, in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts. Volgens de Duitse scheepvaartautoriteit WSA is de Moezel een van de belangrijkste transportroutes voor de scheepvaart in Duitsland en Europa. Door de sluis bij Müden zijn tot nu toe dit jaar al ongeveer 7000 binnenvaartschepen gevaren, waaronder ruim 350 passagiersschepen, aldus de autoriteit.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
6 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
7 uur geleden