Cruiseaanbieders hebben geen last van stremming Moezel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse aanbieders van cruises over de Moezel lijken vrijwel geen hinder te ondervinden van de maandenlange stremming van de scheepvaart op de rivier. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP. De Moezel blijft naar verwachting tot eind maart afgesloten voor scheepvaart, nadat een vrachtschip zondagmiddag een sluis had beschadigd.
Een woordvoerster van de ANWB, die ook cruises aanbiedt, noemt de situatie in de Moezel zorgelijk. Al ondervindt de reistak van de organisatie daar geen hinder van. "Op dit moment hebben we geen cruises op de Moezel en ook de komende periode maken we geen gebruik van deze route."
Eigenaar Petra van Huizen van Moezel-Reizen verwacht ook geen impact van de riviersluiting. "We hebben nu geen cruises op de rivier", zegt zij, waarbij Van Huizen uitlegt dat het seizoen ongeveer loopt van april tot halverwege oktober. "We varen bovendien voornamelijk over de Rijn, en pakken daarbij vaak een stukje van de Moezel mee. Voor de binnenvaart heeft de sluiting ongetwijfeld wel gevolgen, maar we hebben er geen last van."
Sluiting
Ook volgens Paul van Laarhoven, manager touroperating bij De Jong Intra Vakanties, is op dit moment het laagseizoen gaande. "De sluiting van de Moezel zal tot maart zijn. Tot die tijd varen er geen klanten van De Jong Intra over de Moezel. Geluk bij een ongeluk dus."
Het ongeluk gebeurde bij het binnenvaren van de sluis bij Müden, in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts. Volgens de Duitse scheepvaartautoriteit WSA is de Moezel een van de belangrijkste transportroutes voor de scheepvaart in Duitsland en Europa. Door de sluis bij Müden zijn tot nu toe dit jaar al ongeveer 7000 binnenvaartschepen gevaren, waaronder ruim 350 passagiersschepen, aldus de autoriteit.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
8 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
10 uur geleden