Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruiseaanbieders hebben geen last van stremming Moezel

Cruiseaanbieders hebben geen last van stremming Moezel

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse aanbieders van cruises over de Moezel lijken vrijwel geen hinder te ondervinden van de maandenlange stremming van de scheepvaart op de rivier. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP. De Moezel blijft naar verwachting tot eind maart afgesloten voor scheepvaart, nadat een vrachtschip zondagmiddag een sluis had beschadigd.

Een woordvoerster van de ANWB, die ook cruises aanbiedt, noemt de situatie in de Moezel zorgelijk. Al ondervindt de reistak van de organisatie daar geen hinder van. "Op dit moment hebben we geen cruises op de Moezel en ook de komende periode maken we geen gebruik van deze route."

Eigenaar Petra van Huizen van Moezel-Reizen verwacht ook geen impact van de riviersluiting. "We hebben nu geen cruises op de rivier", zegt zij, waarbij Van Huizen uitlegt dat het seizoen ongeveer loopt van april tot halverwege oktober. "We varen bovendien voornamelijk over de Rijn, en pakken daarbij vaak een stukje van de Moezel mee. Voor de binnenvaart heeft de sluiting ongetwijfeld wel gevolgen, maar we hebben er geen last van."

Sluiting

Ook volgens Paul van Laarhoven, manager touroperating bij De Jong Intra Vakanties, is op dit moment het laagseizoen gaande. "De sluiting van de Moezel zal tot maart zijn. Tot die tijd varen er geen klanten van De Jong Intra over de Moezel. Geluk bij een ongeluk dus."

Het ongeluk gebeurde bij het binnenvaren van de sluis bij Müden, in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts. Volgens de Duitse scheepvaartautoriteit WSA is de Moezel een van de belangrijkste transportroutes voor de scheepvaart in Duitsland en Europa. Door de sluis bij Müden zijn tot nu toe dit jaar al ongeveer 7000 binnenvaartschepen gevaren, waaronder ruim 350 passagiersschepen, aldus de autoriteit.

Meer uit Financieel

Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

43 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

1 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

4 uur geleden
De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

9 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

9 uur geleden