Cruiseaanbieders hebben geen last van stremming Moezel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse aanbieders van cruises over de Moezel lijken vrijwel geen hinder te ondervinden van de maandenlange stremming van de scheepvaart op de rivier. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP. De Moezel blijft naar verwachting tot eind maart afgesloten voor scheepvaart, nadat een vrachtschip zondagmiddag een sluis had beschadigd.
Een woordvoerster van de ANWB, die ook cruises aanbiedt, noemt de situatie in de Moezel zorgelijk. Al ondervindt de reistak van de organisatie daar geen hinder van. "Op dit moment hebben we geen cruises op de Moezel en ook de komende periode maken we geen gebruik van deze route."
Eigenaar Petra van Huizen van Moezel-Reizen verwacht ook geen impact van de riviersluiting. "We hebben nu geen cruises op de rivier", zegt zij, waarbij Van Huizen uitlegt dat het seizoen ongeveer loopt van april tot halverwege oktober. "We varen bovendien voornamelijk over de Rijn, en pakken daarbij vaak een stukje van de Moezel mee. Voor de binnenvaart heeft de sluiting ongetwijfeld wel gevolgen, maar we hebben er geen last van."
Sluiting
Ook volgens Paul van Laarhoven, manager touroperating bij De Jong Intra Vakanties, is op dit moment het laagseizoen gaande. "De sluiting van de Moezel zal tot maart zijn. Tot die tijd varen er geen klanten van De Jong Intra over de Moezel. Geluk bij een ongeluk dus."
Het ongeluk gebeurde bij het binnenvaren van de sluis bij Müden, in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts. Volgens de Duitse scheepvaartautoriteit WSA is de Moezel een van de belangrijkste transportroutes voor de scheepvaart in Duitsland en Europa. Door de sluis bij Müden zijn tot nu toe dit jaar al ongeveer 7000 binnenvaartschepen gevaren, waaronder ruim 350 passagiersschepen, aldus de autoriteit.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
12 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
17 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
1 dag geleden