Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruise haalt alle auto's van de weg na ongeluk met 'robotaxi'

Cruise haalt alle auto's van de weg na ongeluk met 'robotaxi'

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise heeft nog meer auto's van de openbare weg gehaald na een verkeersongeluk in oktober. Het Amerikaanse dochterbedrijf van General Motors staakt nu ook alle ritten met auto's met personen achter het stuur. Eerder beëindigde Cruise alle ritten zonder mensen op de bestuurdersstoel.

Cruise maakte ook bekend dat een extern ingenieursbureau het onderzoek naar de veiligheid van de zogeheten robotaxi's van het bedrijf uitbreidt. Die firma ging eerder alleen na wat de oorzaak was van het ongeluk op 2 oktober, maar kijkt nu ook naar het geheel aan veiligheidssystemen en technologie bij Cruise.

Het bedrijf kondigde ook aan een veiligheidsexpert van buitenaf aan te trekken. Die moet een oordeel vellen over de veiligheidscultuur bij het bedrijf, schreef Cruise in een blogpost. Er zou ook een permanente aanstelling komen van een directielid dat verantwoordelijk wordt voor veiligheidszaken.

Meer uit Financieel

India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

49 minuten geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

53 minuten geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

56 minuten geleden
Philips flink hoger op Damrak na eerste jaarwinst sinds 2021

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.

1 uur geleden
Rabobank boekt op een na hoogste winst ooit ondanks handelsonrust

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.

1 uur geleden
Modemerk Gucci ziet omzet dalen door minder verkoop luxegoederen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.

2 uur geleden
Trump verwacht hoge economische groei van Fed-kandidaat Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.

2 uur geleden