Cruise haalt alle auto's van de weg na ongeluk met 'robotaxi'
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise heeft nog meer auto's van de openbare weg gehaald na een verkeersongeluk in oktober. Het Amerikaanse dochterbedrijf van General Motors staakt nu ook alle ritten met auto's met personen achter het stuur. Eerder beëindigde Cruise alle ritten zonder mensen op de bestuurdersstoel.
Cruise maakte ook bekend dat een extern ingenieursbureau het onderzoek naar de veiligheid van de zogeheten robotaxi's van het bedrijf uitbreidt. Die firma ging eerder alleen na wat de oorzaak was van het ongeluk op 2 oktober, maar kijkt nu ook naar het geheel aan veiligheidssystemen en technologie bij Cruise.
Het bedrijf kondigde ook aan een veiligheidsexpert van buitenaf aan te trekken. Die moet een oordeel vellen over de veiligheidscultuur bij het bedrijf, schreef Cruise in een blogpost. Er zou ook een permanente aanstelling komen van een directielid dat verantwoordelijk wordt voor veiligheidszaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
40 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.
1 uur geledenBEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.
3 uur geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
10 uur geleden