Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruise haalt alle auto's van de weg na ongeluk met 'robotaxi'

Cruise haalt alle auto's van de weg na ongeluk met 'robotaxi'

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise heeft nog meer auto's van de openbare weg gehaald na een verkeersongeluk in oktober. Het Amerikaanse dochterbedrijf van General Motors staakt nu ook alle ritten met auto's met personen achter het stuur. Eerder beëindigde Cruise alle ritten zonder mensen op de bestuurdersstoel.

Cruise maakte ook bekend dat een extern ingenieursbureau het onderzoek naar de veiligheid van de zogeheten robotaxi's van het bedrijf uitbreidt. Die firma ging eerder alleen na wat de oorzaak was van het ongeluk op 2 oktober, maar kijkt nu ook naar het geheel aan veiligheidssystemen en technologie bij Cruise.

Het bedrijf kondigde ook aan een veiligheidsexpert van buitenaf aan te trekken. Die moet een oordeel vellen over de veiligheidscultuur bij het bedrijf, schreef Cruise in een blogpost. Er zou ook een permanente aanstelling komen van een directielid dat verantwoordelijk wordt voor veiligheidszaken.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

3 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

4 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

4 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

5 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

5 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

5 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

5 uur geleden