Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe

Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe

GETAFE (ANP) - Je zou het misschien niet zeggen als je Getafe ziet voetballen. Maar trainer José Bordalás van de opponent van Ajax in de Europa League is een groot fan van Johan Cruijff. "Als kind wilde ik hem nadoen als voetballer. En als coach heb ik veel naar hem gekeken. Hij heeft mij geïnspireerd als een coach die het beste uit zijn spelers haalt", zei hij op zijn afsluitende persconferentie voor het thuisduel van zijn ploeg donderdag in de zestiende finales.

Getafe heeft een volstrekt andere speelwijze dan Ajax en FC Barcelona, de clubs waar Cruijff op de bank zat. Maar Bordalás blijft wel verbazen met voetballers die in Europa nog geen grote bekendheid genieten. Drie jaar geleden promoveerde hij met zijn ploeg naar La Liga. Na een achtste eindklassering werd Getafe vorig seizoen vijfde in de hoogste Spaanse profklasse. Op dit moment hebben alleen Real Madrid en FC Barcelona meer punten dan de club met een begroting van zo'n 80 miljoen euro.

"We blijven ons zelf maar verbeteren", zei Bordalás. "Ik ben echt trots dat we bij een relatief kleine club zulk goed werk blijven leveren. Voor Getafe is het een beloning om Europees te mogen voetballen. Ajax is een club met een grote historie en ze speelden vorig seizoen geweldig. Maar wij zijn gewend aan goede tegenstanders. We spelen tegen clubs als Real, Barcelona, Valencia, Sevilla en Atlético."

Agressieve uitstraling

Bordalás, vorig seizoen verkozen als oefenmeester van het jaar in Spanje, coacht een beetje als Diego Simeone. Net als de fanatieke trainer van Atlético Madrid beent hij bijna de hele wedstrijd langs de zijlijn. Soms schreeuwend en wild gebarend. Zijn agressieve uitstraling slaat ook over naar zijn spelers. Want geen ploeg in Spanje maakt zo veel overtredingen als Getafe.

"Ik ken de verhalen over onze speelwijze", zei Bordalás. "Ik heb begrepen dat daar de afgelopen dagen ook in Nederland over is gesproken. Maar wij doen gewoon waar we goed in zijn. De mensen die zo over ons praten zijn misschien wel een beetje bang voor ons. Die maken zich zorgen. Wij hebben een fitte selectie en vertrouwen op onze manier van spelen. We verheugen ons heel erg op de twee wedstrijden tegen Ajax."

Meer uit Voetbal

Ajacied Ouazane (17) voor het eerst opgeroepen voor Marokko

RABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.

2 uur geleden
Debuterende Klopp roept Ter Stegen op voor interland tegen Oranje

FRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.

4 uur geleden
Bogarde volgt Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.

5 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met honderdste doelpunt aan Campeones Cup

MIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.

5 uur geleden
Depay met Corinthians uit Copa Libertadores na gemiste strafschop

SAO PAULO (ANP) - Memphis Depay is met zijn Braziliaanse club Corinthians uitgeschakeld in de kwartfinales van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal miste in het thuisduel met het Argentijnse Estudiantes in de elfde minuut van de blessuretijd een strafschop, waardoor Corinthians geen verlenging afdwong: 0-1. De Argentijn Alexis Castro maakte in de 87e minuut het enige doelpunt, wat genoeg was na de 1-1 uit het heenduel.

6 uur geleden
Barcelona boekt zeer ruime zege op Racing Santander

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn zesde wedstrijd in La Liga met ruime cijfers gewonnen. De ploeg van trainer Hansi Flick was voor eigen publiek met 7-2 te sterk voor het gepromoveerde Racing Santander. Aanvoerder Raphinha was goed voor een hattrick.

15 uur geleden
AZ begint aan Europa League met nipte nederlaag bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - AZ heeft zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Europa League nipt verloren van Sunderland. De formatie van trainer Leeroy Echteld ging in het Stadium of Light met 1-0 onderuit tegen de ploeg van de Nederlandse WK-gangers Brian Brobbey en Robin Roefs.

16 uur geleden