Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe
GETAFE (ANP) - Je zou het misschien niet zeggen als je Getafe ziet voetballen. Maar trainer José Bordalás van de opponent van Ajax in de Europa League is een groot fan van Johan Cruijff. "Als kind wilde ik hem nadoen als voetballer. En als coach heb ik veel naar hem gekeken. Hij heeft mij geïnspireerd als een coach die het beste uit zijn spelers haalt", zei hij op zijn afsluitende persconferentie voor het thuisduel van zijn ploeg donderdag in de zestiende finales.
Getafe heeft een volstrekt andere speelwijze dan Ajax en FC Barcelona, de clubs waar Cruijff op de bank zat. Maar Bordalás blijft wel verbazen met voetballers die in Europa nog geen grote bekendheid genieten. Drie jaar geleden promoveerde hij met zijn ploeg naar La Liga. Na een achtste eindklassering werd Getafe vorig seizoen vijfde in de hoogste Spaanse profklasse. Op dit moment hebben alleen Real Madrid en FC Barcelona meer punten dan de club met een begroting van zo'n 80 miljoen euro.
"We blijven ons zelf maar verbeteren", zei Bordalás. "Ik ben echt trots dat we bij een relatief kleine club zulk goed werk blijven leveren. Voor Getafe is het een beloning om Europees te mogen voetballen. Ajax is een club met een grote historie en ze speelden vorig seizoen geweldig. Maar wij zijn gewend aan goede tegenstanders. We spelen tegen clubs als Real, Barcelona, Valencia, Sevilla en Atlético."
Agressieve uitstraling
Bordalás, vorig seizoen verkozen als oefenmeester van het jaar in Spanje, coacht een beetje als Diego Simeone. Net als de fanatieke trainer van Atlético Madrid beent hij bijna de hele wedstrijd langs de zijlijn. Soms schreeuwend en wild gebarend. Zijn agressieve uitstraling slaat ook over naar zijn spelers. Want geen ploeg in Spanje maakt zo veel overtredingen als Getafe.
"Ik ken de verhalen over onze speelwijze", zei Bordalás. "Ik heb begrepen dat daar de afgelopen dagen ook in Nederland over is gesproken. Maar wij doen gewoon waar we goed in zijn. De mensen die zo over ons praten zijn misschien wel een beetje bang voor ons. Die maken zich zorgen. Wij hebben een fitte selectie en vertrouwen op onze manier van spelen. We verheugen ons heel erg op de twee wedstrijden tegen Ajax."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
22 uur geleden