Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe

Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe

GETAFE (ANP) - Je zou het misschien niet zeggen als je Getafe ziet voetballen. Maar trainer José Bordalás van de opponent van Ajax in de Europa League is een groot fan van Johan Cruijff. "Als kind wilde ik hem nadoen als voetballer. En als coach heb ik veel naar hem gekeken. Hij heeft mij geïnspireerd als een coach die het beste uit zijn spelers haalt", zei hij op zijn afsluitende persconferentie voor het thuisduel van zijn ploeg donderdag in de zestiende finales.

Getafe heeft een volstrekt andere speelwijze dan Ajax en FC Barcelona, de clubs waar Cruijff op de bank zat. Maar Bordalás blijft wel verbazen met voetballers die in Europa nog geen grote bekendheid genieten. Drie jaar geleden promoveerde hij met zijn ploeg naar La Liga. Na een achtste eindklassering werd Getafe vorig seizoen vijfde in de hoogste Spaanse profklasse. Op dit moment hebben alleen Real Madrid en FC Barcelona meer punten dan de club met een begroting van zo'n 80 miljoen euro.

"We blijven ons zelf maar verbeteren", zei Bordalás. "Ik ben echt trots dat we bij een relatief kleine club zulk goed werk blijven leveren. Voor Getafe is het een beloning om Europees te mogen voetballen. Ajax is een club met een grote historie en ze speelden vorig seizoen geweldig. Maar wij zijn gewend aan goede tegenstanders. We spelen tegen clubs als Real, Barcelona, Valencia, Sevilla en Atlético."

Agressieve uitstraling

Bordalás, vorig seizoen verkozen als oefenmeester van het jaar in Spanje, coacht een beetje als Diego Simeone. Net als de fanatieke trainer van Atlético Madrid beent hij bijna de hele wedstrijd langs de zijlijn. Soms schreeuwend en wild gebarend. Zijn agressieve uitstraling slaat ook over naar zijn spelers. Want geen ploeg in Spanje maakt zo veel overtredingen als Getafe.

"Ik ken de verhalen over onze speelwijze", zei Bordalás. "Ik heb begrepen dat daar de afgelopen dagen ook in Nederland over is gesproken. Maar wij doen gewoon waar we goed in zijn. De mensen die zo over ons praten zijn misschien wel een beetje bang voor ons. Die maken zich zorgen. Wij hebben een fitte selectie en vertrouwen op onze manier van spelen. We verheugen ons heel erg op de twee wedstrijden tegen Ajax."

Meer uit Voetbal

PSV legt middenvelder Sano vast tot medio 2031

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met NEC een akkoord bereikt over de transfer van Kodai Sano. De landskampioen meldt dat de 22-jarige middenvelder een contract tot medio 2031 tekent.

6 minuten geleden
Landskampioen Arsenal neemt Guimarães over van Newcastle United

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal heeft middenvelder Bruno Guimarães overgenomen van Newcastle United. De 28-jarige Braziliaan, die aanvoerder was bij Newcastle, heeft een contract voor vier seizoenen met de optie van nog een seizoen getekend.

15 minuten geleden
Excuses voetbalbond Zuid-Korea na seksuele diensten voor arbiters

SEOUL (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zuid-Korea (KFA) heeft zijn excuses aangeboden na mediaberichten dat de bond in 2011 en 2012 seksuele diensten heeft geregeld en betaald voor buitenlandse scheidsrechters die in het land waren voor interlands. De Zuid-Koreaanse zender JTBC berichtte donderdag over de diensten, onder meer voor arbiters die in Zuid-Korea waren voor kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2014 en de Spelen van 2012.

1 uur geleden
FIFA ontkent aantijging over betaling UEFA aan minnares Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent beschuldigingen aan het adres van voorzitter Gianni Infantino over de betaling van een vermeende minnares van de Zwitser in zijn tijd als secretaris-generaal bij de Europese voetbalbond UEFA. De Britse krant The Telegraph meldde vrijdag dat de vrouw een vertrekvergoeding had gekregen bij de UEFA na een affaire met Infantino. De Europese bond bevestigde de betaling.

3 uur geleden
Excelsior wint openingsduel Eredivisie bij gepromoveerd Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Excelsior heeft de openingswedstrijd van de Eredivisie gewonnen en daarmee de eerste drie punten van het seizoen gepakt. Op bezoek bij het gepromoveerde SC Cambuur in Leeuwarden wonnen de Rotterdammers met 4-0.

16 uur geleden
Eredivisieseizoen van start gegaan in stadion Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.

17 uur geleden
Nog onzeker of WK-kwalificatieduels in oktober doorgaan

ZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.

21 uur geleden