
Cruijff inspireerde succesvolle trainer van Getafe
GETAFE (ANP) - Je zou het misschien niet zeggen als je Getafe ziet voetballen. Maar trainer José Bordalás van de opponent van Ajax in de Europa League is een groot fan van Johan Cruijff. "Als kind wilde ik hem nadoen als voetballer. En als coach heb ik veel naar hem gekeken. Hij heeft mij geïnspireerd als een coach die het beste uit zijn spelers haalt", zei hij op zijn afsluitende persconferentie voor het thuisduel van zijn ploeg donderdag in de zestiende finales.
Getafe heeft een volstrekt andere speelwijze dan Ajax en FC Barcelona, de clubs waar Cruijff op de bank zat. Maar Bordalás blijft wel verbazen met voetballers die in Europa nog geen grote bekendheid genieten. Drie jaar geleden promoveerde hij met zijn ploeg naar La Liga. Na een achtste eindklassering werd Getafe vorig seizoen vijfde in de hoogste Spaanse profklasse. Op dit moment hebben alleen Real Madrid en FC Barcelona meer punten dan de club met een begroting van zo'n 80 miljoen euro.
"We blijven ons zelf maar verbeteren", zei Bordalás. "Ik ben echt trots dat we bij een relatief kleine club zulk goed werk blijven leveren. Voor Getafe is het een beloning om Europees te mogen voetballen. Ajax is een club met een grote historie en ze speelden vorig seizoen geweldig. Maar wij zijn gewend aan goede tegenstanders. We spelen tegen clubs als Real, Barcelona, Valencia, Sevilla en Atlético."
Agressieve uitstraling
Bordalás, vorig seizoen verkozen als oefenmeester van het jaar in Spanje, coacht een beetje als Diego Simeone. Net als de fanatieke trainer van Atlético Madrid beent hij bijna de hele wedstrijd langs de zijlijn. Soms schreeuwend en wild gebarend. Zijn agressieve uitstraling slaat ook over naar zijn spelers. Want geen ploeg in Spanje maakt zo veel overtredingen als Getafe.
"Ik ken de verhalen over onze speelwijze", zei Bordalás. "Ik heb begrepen dat daar de afgelopen dagen ook in Nederland over is gesproken. Maar wij doen gewoon waar we goed in zijn. De mensen die zo over ons praten zijn misschien wel een beetje bang voor ons. Die maken zich zorgen. Wij hebben een fitte selectie en vertrouwen op onze manier van spelen. We verheugen ons heel erg op de twee wedstrijden tegen Ajax."
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Alfred Schreuder (52) stopt aan het einde van het seizoen bij Al Nasr. De Nederlandse coach van 'de blauwe golf' heeft daartoe zelf besloten. Dat staat op de website van Al Nasr te lezen. De voormalige hoofdtrainer van Ajax was sinds november 2023 bij de club uit de Verenigde Arabische Emiraten actief. Daarvoor werkte hij kortstondig bij Al Ain, eveneens uit de VAE.
26 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje spelen op 26 juni tegen Finland een laatste oefenwedstrijd voor het EK in Zwitserland. De uitzwaaiwedstrijd vindt plaats in het nieuwe stadion van SC Cambuur in Leeuwarden.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot vindt dat Liverpool het moreel verplicht is om zondag voor eigen publiek tegen Tottenham Hotspur de titel in de Premier League te veroveren. Dat zei de Nederlandse coach vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC kan tijdens de laatste wedstrijden van het seizoen geen beroep meer doen op Hamdi Akujobi. De 25-jarige verdediger liep vorig weekend tijdens de verloren wedstrijd bij sc Heerenveen (2-1) een knieblessure op en wordt op korte termijn geopereerd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zaterdag voor de bekerfinale tegen Real Madrid weer de beschikking over doelman Marc-André ter Stegen. De 32-jarige Duitser, die lang afwezig was door een blessure, is door trainer Hansi Flick opgenomen in de selectie voor de Clásico.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami de eerste wedstrijd tegen Vancouver Whitecaps in de halve finales van de Concacaf Champions Cup verloren. De ploeg ging met 2-0 onderuit in Canada. De returnwedstrijd is volgende week in Florida.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Door doelpunten van Alexander Sørloth, Connor Gallagher en Julián Alvarez heeft Atlético Madrid de thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano gewonnen: 3-0. Daarmee herstelde de ploeg van trainer Diego Simeone zich van het 1-0-verlies bij Las Palmas van afgelopen zaterdag.
14 uur geleden