CrowdStrike zakt op Wall Street na mogelijke claim IT-storing
NEW YORK (ANP) - CrowdStrike behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Volgens Amerikaanse media wil luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen.
Delta werd van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing en moest duizenden vluchten annuleren. De kosten van de storing voor Delta worden geschat op 350 miljoen tot 500 miljoen dollar. Delta zou ook een schadevergoeding willen van Microsoft, de eigenaar van Windows. Het aandeel CrowdStrike, dat deze maand al ongeveer een derde in waarde is gedaald, zakte 5 procent. Microsoft, dat na de slotbel in New York met kwartaalcijfers komt, bleef nagenoeg onveranderd. Delta steeg 0,7 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.649 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,3 procent tot 5480 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 17.442 punten. Maandag lieten de drie hoofdgraadmeters weinig beweging zien.
Rentebesluit
Beleggers wachten vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De beleidsmakers van de Fed beginnen dinsdag aan hun tweedaagse beleidsvergadering. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd zal laten. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering september gaat beginnen met het verlagen van de leenkosten.
Tesla zakte 1,3 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.
Winstverwachting
Procter & Gamble verloor 5,4 procent. De kwartaalwinst van het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette overtrof de verwachtingen. De omzet viel echter tegen. Het concern verhoogde de prijzen afgelopen kwartaal met gemiddeld 1 procent. Dat was de kleinste prijsverhoging in bijna drie jaar.
Merck ging 4,8 procent omlaag. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda. Het bedrijf werd ook iets positiever over de jaaromzet. De winstverwachting voor dit jaar werd daarentegen verlaagd door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en EyeBio.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
26 minuten geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
4 uur geleden