CrowdStrike zakt op Wall Street na mogelijke claim IT-storing
NEW YORK (ANP) - CrowdStrike behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Volgens Amerikaanse media wil luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen.
Delta werd van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing en moest duizenden vluchten annuleren. De kosten van de storing voor Delta worden geschat op 350 miljoen tot 500 miljoen dollar. Delta zou ook een schadevergoeding willen van Microsoft, de eigenaar van Windows. Het aandeel CrowdStrike, dat deze maand al ongeveer een derde in waarde is gedaald, zakte 5 procent. Microsoft, dat na de slotbel in New York met kwartaalcijfers komt, bleef nagenoeg onveranderd. Delta steeg 0,7 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.649 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,3 procent tot 5480 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 17.442 punten. Maandag lieten de drie hoofdgraadmeters weinig beweging zien.
Rentebesluit
Beleggers wachten vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De beleidsmakers van de Fed beginnen dinsdag aan hun tweedaagse beleidsvergadering. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd zal laten. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering september gaat beginnen met het verlagen van de leenkosten.
Tesla zakte 1,3 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.
Winstverwachting
Procter & Gamble verloor 5,4 procent. De kwartaalwinst van het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette overtrof de verwachtingen. De omzet viel echter tegen. Het concern verhoogde de prijzen afgelopen kwartaal met gemiddeld 1 procent. Dat was de kleinste prijsverhoging in bijna drie jaar.
Merck ging 4,8 procent omlaag. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda. Het bedrijf werd ook iets positiever over de jaaromzet. De winstverwachting voor dit jaar werd daarentegen verlaagd door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en EyeBio.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
8 uur geleden