Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdStrike zakt op Wall Street na mogelijke claim IT-storing

CrowdStrike zakt op Wall Street na mogelijke claim IT-storing

NEW YORK (ANP) - CrowdStrike behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Volgens Amerikaanse media wil luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen.

Delta werd van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing en moest duizenden vluchten annuleren. De kosten van de storing voor Delta worden geschat op 350 miljoen tot 500 miljoen dollar. Delta zou ook een schadevergoeding willen van Microsoft, de eigenaar van Windows. Het aandeel CrowdStrike, dat deze maand al ongeveer een derde in waarde is gedaald, zakte 5 procent. Microsoft, dat na de slotbel in New York met kwartaalcijfers komt, bleef nagenoeg onveranderd. Delta steeg 0,7 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.649 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,3 procent tot 5480 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 17.442 punten. Maandag lieten de drie hoofdgraadmeters weinig beweging zien.

Rentebesluit

Beleggers wachten vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De beleidsmakers van de Fed beginnen dinsdag aan hun tweedaagse beleidsvergadering. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd zal laten. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering september gaat beginnen met het verlagen van de leenkosten.

Tesla zakte 1,3 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.

Winstverwachting

Procter & Gamble verloor 5,4 procent. De kwartaalwinst van het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette overtrof de verwachtingen. De omzet viel echter tegen. Het concern verhoogde de prijzen afgelopen kwartaal met gemiddeld 1 procent. Dat was de kleinste prijsverhoging in bijna drie jaar.

Merck ging 4,8 procent omlaag. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda. Het bedrijf werd ook iets positiever over de jaaromzet. De winstverwachting voor dit jaar werd daarentegen verlaagd door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en EyeBio.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

5 minuten geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

30 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiƫle steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

44 minuten geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israƫl nemen de twijfels over het bestand toe.

50 minuten geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

50 minuten geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

1 uur geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

2 uur geleden