Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdStrike verliest ruim tiende van beurswaarde na grote storing

CrowdStrike verliest ruim tiende van beurswaarde na grote storing

NEW YORK (ANP) - Cyberbeveiliger CrowdStrike is vrijdag 11 procent minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Een fout in een automatische update van de beveiliger zorgde wereldwijd voor storingen van het besturingssysteem van Microsoft. Banken, winkels, vliegvelden en ziekenhuizen kwamen in de problemen doordat computers niet meer werkten.

Het softwarebedrijf uit Texas is met bijna 30.000 klanten een van 's werelds grootste providers van beveiligingssystemen. Voorafgaand aan de grote computerstoring was CrowdStrike ook bij beleggers geliefd. In een jaar tijd verdubbelde de beurswaarde van het bedrijf, dankzij de sterke groei en hoge winstmarges. Maar na het verschijnen van het "blauwe scherm des doods" op talloze computers met Windows zou dat kunnen veranderen.

"Waar de meeste bedrijven niet echt een alternatief hebben voor Microsoft, hebben ze wel alternatieven voor de beveiliging", zei Gil Luria van softwareanalist D.A. Davidson tegen Reuters. "Hierdoor zouden bedrijven kunnen heroverwegen welk beveiligingsproduct ze kiezen, en of ze moeten diversificeren"

Schadevergoedingen

Volgens analisten van Bloomberg Intelligence kost het herstel van de storing waarschijnlijk veel tijd, waardoor vergoedingen voor klanten ook hoog kunnen uitvallen. Ook dreigen rechtszaken over schadevergoedingen.

Microsoft eindigde 0,7 procent lager. Palo Alto Networks en SentinelOne, belangrijke concurrenten van CrowdStrike, wonnen tot 7,9 procent.

Recordstanden

De stemming op de beurzen bleef nerveus, na recordstanden voor de belangrijkste graadmeters de afgelopen weken. De Dow-Jonesindex verloor 0,9 procent tot 40.287,53 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,7 procent tot 5505 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.726,94 punten.

Netflix verloor 1,5 procent. De streamingdienst haalde veel meer nieuwe abonnees binnen dan verwacht en profiteerde daarbij van een goedkoper abonnement met reclames. Maar in het lopende, derde kwartaal zwakt die groei waarschijnlijk af.

American Express

American Express zakte bijna 3 procent. De creditcardmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De omzet viel lager uit dan voorzien.

De euro verloor 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0880 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent minder op 80,27 dollar. Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 82,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

1 minuut geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

57 minuten geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

1 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

2 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

3 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

3 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

8 uur geleden