CrowdStrike verliest ruim tiende van beurswaarde na grote storing
NEW YORK (ANP) - Cyberbeveiliger CrowdStrike is vrijdag 11 procent minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Een fout in een automatische update van de beveiliger zorgde wereldwijd voor storingen van het besturingssysteem van Microsoft. Banken, winkels, vliegvelden en ziekenhuizen kwamen in de problemen doordat computers niet meer werkten.
Het softwarebedrijf uit Texas is met bijna 30.000 klanten een van 's werelds grootste providers van beveiligingssystemen. Voorafgaand aan de grote computerstoring was CrowdStrike ook bij beleggers geliefd. In een jaar tijd verdubbelde de beurswaarde van het bedrijf, dankzij de sterke groei en hoge winstmarges. Maar na het verschijnen van het "blauwe scherm des doods" op talloze computers met Windows zou dat kunnen veranderen.
"Waar de meeste bedrijven niet echt een alternatief hebben voor Microsoft, hebben ze wel alternatieven voor de beveiliging", zei Gil Luria van softwareanalist D.A. Davidson tegen Reuters. "Hierdoor zouden bedrijven kunnen heroverwegen welk beveiligingsproduct ze kiezen, en of ze moeten diversificeren"
Schadevergoedingen
Volgens analisten van Bloomberg Intelligence kost het herstel van de storing waarschijnlijk veel tijd, waardoor vergoedingen voor klanten ook hoog kunnen uitvallen. Ook dreigen rechtszaken over schadevergoedingen.
Microsoft eindigde 0,7 procent lager. Palo Alto Networks en SentinelOne, belangrijke concurrenten van CrowdStrike, wonnen tot 7,9 procent.
Recordstanden
De stemming op de beurzen bleef nerveus, na recordstanden voor de belangrijkste graadmeters de afgelopen weken. De Dow-Jonesindex verloor 0,9 procent tot 40.287,53 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,7 procent tot 5505 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.726,94 punten.
Netflix verloor 1,5 procent. De streamingdienst haalde veel meer nieuwe abonnees binnen dan verwacht en profiteerde daarbij van een goedkoper abonnement met reclames. Maar in het lopende, derde kwartaal zwakt die groei waarschijnlijk af.
American Express
American Express zakte bijna 3 procent. De creditcardmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De omzet viel lager uit dan voorzien.
De euro verloor 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0880 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent minder op 80,27 dollar. Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 82,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
8 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
14 uur geleden