Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdStrike verliest ruim tiende van beurswaarde na grote storing

CrowdStrike verliest ruim tiende van beurswaarde na grote storing

NEW YORK (ANP) - Cyberbeveiliger CrowdStrike is vrijdag 11 procent minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Een fout in een automatische update van de beveiliger zorgde wereldwijd voor storingen van het besturingssysteem van Microsoft. Banken, winkels, vliegvelden en ziekenhuizen kwamen in de problemen doordat computers niet meer werkten.

Het softwarebedrijf uit Texas is met bijna 30.000 klanten een van 's werelds grootste providers van beveiligingssystemen. Voorafgaand aan de grote computerstoring was CrowdStrike ook bij beleggers geliefd. In een jaar tijd verdubbelde de beurswaarde van het bedrijf, dankzij de sterke groei en hoge winstmarges. Maar na het verschijnen van het "blauwe scherm des doods" op talloze computers met Windows zou dat kunnen veranderen.

"Waar de meeste bedrijven niet echt een alternatief hebben voor Microsoft, hebben ze wel alternatieven voor de beveiliging", zei Gil Luria van softwareanalist D.A. Davidson tegen Reuters. "Hierdoor zouden bedrijven kunnen heroverwegen welk beveiligingsproduct ze kiezen, en of ze moeten diversificeren"

Schadevergoedingen

Volgens analisten van Bloomberg Intelligence kost het herstel van de storing waarschijnlijk veel tijd, waardoor vergoedingen voor klanten ook hoog kunnen uitvallen. Ook dreigen rechtszaken over schadevergoedingen.

Microsoft eindigde 0,7 procent lager. Palo Alto Networks en SentinelOne, belangrijke concurrenten van CrowdStrike, wonnen tot 7,9 procent.

Recordstanden

De stemming op de beurzen bleef nerveus, na recordstanden voor de belangrijkste graadmeters de afgelopen weken. De Dow-Jonesindex verloor 0,9 procent tot 40.287,53 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,7 procent tot 5505 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.726,94 punten.

Netflix verloor 1,5 procent. De streamingdienst haalde veel meer nieuwe abonnees binnen dan verwacht en profiteerde daarbij van een goedkoper abonnement met reclames. Maar in het lopende, derde kwartaal zwakt die groei waarschijnlijk af.

American Express

American Express zakte bijna 3 procent. De creditcardmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De omzet viel lager uit dan voorzien.

De euro verloor 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0880 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent minder op 80,27 dollar. Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 82,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

28 minuten geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

11 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

12 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

12 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

13 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

15 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

17 uur geleden