Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag

CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag

NEW YORK (ANP) - CrowdStrike kreeg dinsdag een flinke tik te verwerken op de aandelenbeurzen in New York. Amerikaanse media zeggen dat luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim wil indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Het aandeel CrowdStrike daalde 9,7 procent.

Microsoft, de eigenaar van Windows, kreeg opnieuw te maken met een wereldwijde storing. Deze keer speelde dat bij sommige Office-toepassingen en cloudservices. Microsoft komt na de slotbel in New York bovendien met kwartaalcijfers. Het aandeel zakte 0,9 procent. Later deze week komen ook techgiganten Amazon (min 0,8 procent) en Apple (plus 0,3 procent) met cijfers.

De beursgraadmeters in New York lieten aan het eind van de handelsdag een gemengd beeld zien. De Dow Jones-index sloot 0,5 procent hoger op 40.743,33 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,5 procent lager op 5436,44 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 17.147,42 punten.

Rentebesluit

Op de beursvloeren wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering in september begint met het verlagen van de leenkosten.

Tesla zakte 4,1 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.

Winstverwachting

PayPal klom 8,6 procent. Het Amerikaanse betaalbedrijf heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd.

Merck zakte 9,8 procent. De farmaceut verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en Eyebio. Wel boekte Merck afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

De euro was 1,0810 dollar waard, tegenover 1,0809 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 75,16 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 79,05 dollar.

Meer uit Financieel

Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

53 minuten geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

3 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

4 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

5 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

5 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

5 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in Belgiƫ, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

6 uur geleden