CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag
NEW YORK (ANP) - CrowdStrike kreeg dinsdag een flinke tik te verwerken op de aandelenbeurzen in New York. Amerikaanse media zeggen dat luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim wil indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Het aandeel CrowdStrike daalde 9,7 procent.
Microsoft, de eigenaar van Windows, kreeg opnieuw te maken met een wereldwijde storing. Deze keer speelde dat bij sommige Office-toepassingen en cloudservices. Microsoft komt na de slotbel in New York bovendien met kwartaalcijfers. Het aandeel zakte 0,9 procent. Later deze week komen ook techgiganten Amazon (min 0,8 procent) en Apple (plus 0,3 procent) met cijfers.
De beursgraadmeters in New York lieten aan het eind van de handelsdag een gemengd beeld zien. De Dow Jones-index sloot 0,5 procent hoger op 40.743,33 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,5 procent lager op 5436,44 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 17.147,42 punten.
Rentebesluit
Op de beursvloeren wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering in september begint met het verlagen van de leenkosten.
Tesla zakte 4,1 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.
Winstverwachting
PayPal klom 8,6 procent. Het Amerikaanse betaalbedrijf heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd.
Merck zakte 9,8 procent. De farmaceut verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en Eyebio. Wel boekte Merck afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
De euro was 1,0810 dollar waard, tegenover 1,0809 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 75,16 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 79,05 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
14 uur geleden