Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag

CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag

NEW YORK (ANP) - CrowdStrike kreeg dinsdag een flinke tik te verwerken op de aandelenbeurzen in New York. Amerikaanse media zeggen dat luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim wil indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Het aandeel CrowdStrike daalde 9,7 procent.

Microsoft, de eigenaar van Windows, kreeg opnieuw te maken met een wereldwijde storing. Deze keer speelde dat bij sommige Office-toepassingen en cloudservices. Microsoft komt na de slotbel in New York bovendien met kwartaalcijfers. Het aandeel zakte 0,9 procent. Later deze week komen ook techgiganten Amazon (min 0,8 procent) en Apple (plus 0,3 procent) met cijfers.

De beursgraadmeters in New York lieten aan het eind van de handelsdag een gemengd beeld zien. De Dow Jones-index sloot 0,5 procent hoger op 40.743,33 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,5 procent lager op 5436,44 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 17.147,42 punten.

Rentebesluit

Op de beursvloeren wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering in september begint met het verlagen van de leenkosten.

Tesla zakte 4,1 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.

Winstverwachting

PayPal klom 8,6 procent. Het Amerikaanse betaalbedrijf heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd.

Merck zakte 9,8 procent. De farmaceut verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en Eyebio. Wel boekte Merck afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

De euro was 1,0810 dollar waard, tegenover 1,0809 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 75,16 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 79,05 dollar.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

19 minuten geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

45 minuten geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

2 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

2 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

4 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden