CrowdStrike onderuit op gemengd Wall Street, ook Microsoft omlaag
NEW YORK (ANP) - CrowdStrike kreeg dinsdag een flinke tik te verwerken op de aandelenbeurzen in New York. Amerikaanse media zeggen dat luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines een schadeclaim wil indienen bij het cyberbeveiligingsbedrijf voor de wereldwijde computerstoring eerder deze maand. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Het aandeel CrowdStrike daalde 9,7 procent.
Microsoft, de eigenaar van Windows, kreeg opnieuw te maken met een wereldwijde storing. Deze keer speelde dat bij sommige Office-toepassingen en cloudservices. Microsoft komt na de slotbel in New York bovendien met kwartaalcijfers. Het aandeel zakte 0,9 procent. Later deze week komen ook techgiganten Amazon (min 0,8 procent) en Apple (plus 0,3 procent) met cijfers.
De beursgraadmeters in New York lieten aan het eind van de handelsdag een gemengd beeld zien. De Dow Jones-index sloot 0,5 procent hoger op 40.743,33 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,5 procent lager op 5436,44 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 17.147,42 punten.
Rentebesluit
Op de beursvloeren wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente woensdag nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed bij de volgende vergadering in september begint met het verlagen van de leenkosten.
Tesla zakte 4,1 procent. De elektrische autofabrikant heeft een software-update uitgebracht voor 1,85 miljoen auto's in de VS om te voorkomen dat de motorkappen van de voertuigen openvliegen tijdens het rijden.
Winstverwachting
PayPal klom 8,6 procent. Het Amerikaanse betaalbedrijf heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd.
Merck zakte 9,8 procent. De farmaceut verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door eenmalige lasten voor de overnames van Harpoon Therapeutics en Eyebio. Wel boekte Merck afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
De euro was 1,0810 dollar waard, tegenover 1,0809 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 75,16 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 79,05 dollar.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
9 uur geleden