CrowdfundingCijfers.nl: recordbedrag aan crowdfunding in 2021
DEN HAAG (ANP) - In Nederland is in 2021 een recordbedrag aan geld opgehaald met behulp van crowdfunding. Dat meldt de website CrowdfundingCijfers.nl, die sinds 2011 de ontwikkeling van crowdfunding in Nederland in kaart brengt. In 2020 werd door de coronacrisis juist minder geld opgehaald met crowdfunding in vergelijking met voorgaande jaren.
In totaal werd vorig jaar 730 miljoen euro opgehaald via crowdfunding. Dat is 75 procent meer dan een jaar eerder. Bij crowdfunding legt een soms grote groep mensen een relatief klein bedrag in om een project of onderneming te financieren. In 2021 werden meer dan 15.000 projecten gefinancierd.
Van het opgehaalde bedrag in 2021 was 90 procent bestemd voor ondernemingen, waarbij het grootste deel werd gebruikt voor het financieren van vastgoed. De meest populaire vorm van crowdfunding is een lening. Afgelopen jaar was 89 procent van het opgehaalde bedrag in de vorm van een lening.
Ondernemingen
Ondernemingen haalden in 2021 meer dan 650 miljoen euro op via crowdfunding. Dat is bijna 80 procent meer dan in 2020. Gemiddeld haalden ondernemingen 250.000 euro op. Voor creatieve projecten, zoals film, muziek en theater, werd 12,7 miljoen euro opgehaald. Een stijging van 10 procent. Het gemiddelde bedrag per project was 14.000 euro.
Maatschappelijke projecten, zoals een speeltuin of schoolproject, waren goed voor 30,9 miljoen euro. Dat is bijna 30 procent meer dan een jaar geleden. Het gemiddelde bedrag per project was 3000 euro.
Persoonlijke lening
Consumenten die via crowdfunding een persoonlijke lening financierden voor bijvoorbeeld de aanschaf van een auto of uitbouw van hun huis, haalden in totaal 30,2 miljoen euro op. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2020.
De afgelopen tien jaar is in Nederland opgeteld inmiddels meer dan 2,5 miljard euro met crowdfunding opgehaald.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
3 uur geleden