
CrowdfundingCijfers.nl: recordbedrag aan crowdfunding in 2021
DEN HAAG (ANP) - In Nederland is in 2021 een recordbedrag aan geld opgehaald met behulp van crowdfunding. Dat meldt de website CrowdfundingCijfers.nl, die sinds 2011 de ontwikkeling van crowdfunding in Nederland in kaart brengt. In 2020 werd door de coronacrisis juist minder geld opgehaald met crowdfunding in vergelijking met voorgaande jaren.
In totaal werd vorig jaar 730 miljoen euro opgehaald via crowdfunding. Dat is 75 procent meer dan een jaar eerder. Bij crowdfunding legt een soms grote groep mensen een relatief klein bedrag in om een project of onderneming te financieren. In 2021 werden meer dan 15.000 projecten gefinancierd.
Van het opgehaalde bedrag in 2021 was 90 procent bestemd voor ondernemingen, waarbij het grootste deel werd gebruikt voor het financieren van vastgoed. De meest populaire vorm van crowdfunding is een lening. Afgelopen jaar was 89 procent van het opgehaalde bedrag in de vorm van een lening.
Ondernemingen
Ondernemingen haalden in 2021 meer dan 650 miljoen euro op via crowdfunding. Dat is bijna 80 procent meer dan in 2020. Gemiddeld haalden ondernemingen 250.000 euro op. Voor creatieve projecten, zoals film, muziek en theater, werd 12,7 miljoen euro opgehaald. Een stijging van 10 procent. Het gemiddelde bedrag per project was 14.000 euro.
Maatschappelijke projecten, zoals een speeltuin of schoolproject, waren goed voor 30,9 miljoen euro. Dat is bijna 30 procent meer dan een jaar geleden. Het gemiddelde bedrag per project was 3000 euro.
Persoonlijke lening
Consumenten die via crowdfunding een persoonlijke lening financierden voor bijvoorbeeld de aanschaf van een auto of uitbouw van hun huis, haalden in totaal 30,2 miljoen euro op. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2020.
De afgelopen tien jaar is in Nederland opgeteld inmiddels meer dan 2,5 miljard euro met crowdfunding opgehaald.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Sinds het coronajaar 2020 zijn er niet zoveel vakantiewoningen verkocht in Nederland als vorig jaar. In totaal verwisselden bijna 4600 vakantiewoningen van eigenaar, 15 procent meer dan in 2023. Dat maakte het Kadaster donderdag bekend.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie laat dit jaar waarschijnlijk voor het derde jaar op rij geen groei zien. Dat voorspellen economen van ING in een nieuwe analyse. Geopolitieke spanningen, handelsonzekerheid en hoge energieprijzen drukken volgens hen zwaar op deze exportgerichte sector.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sportkledingconcern Nike won woensdag duidelijk aan waarde op Wall Street nadat de Amerikaanse president Donald Trump details bekend had gemaakt van een handelsakkoord met Vietnam. Nike laat veel kleding maken in het Aziatische land. Dat er nu eindelijk duidelijkheid is over de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en Vietnam is een opluchting voor beleggers in het bedrijf.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In supermarkten dreigen opnieuw lege Douwe Egberts-schappen. JDE Peet's, de fabrikant van het bekende koffiemerk, levert zijn koffie niet meer door een nieuw conflict over de prijzen. Dat bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriƫle capaciteit af te bouwen.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft alle vakbonden bij de luchtvaartmaatschappij een concreet loonvoorstel gedaan, in de hoop daarmee voldoende aanknopingspunten te bieden om er aan de cao-onderhandelingstafel uit te komen. Medewerkers kunnen dit jaar een eenmalige uitkering krijgen van 1000 euro. Per 1 juli volgend jaar zou dan een structurele loonsverhoging tot 2,5 procent volgen, afhankelijk van de bedrijfswinst die over dit jaar wordt behaald.
12 uur geleden