CrowdfundingCijfers.nl: recordbedrag aan crowdfunding in 2021
DEN HAAG (ANP) - In Nederland is in 2021 een recordbedrag aan geld opgehaald met behulp van crowdfunding. Dat meldt de website CrowdfundingCijfers.nl, die sinds 2011 de ontwikkeling van crowdfunding in Nederland in kaart brengt. In 2020 werd door de coronacrisis juist minder geld opgehaald met crowdfunding in vergelijking met voorgaande jaren.
In totaal werd vorig jaar 730 miljoen euro opgehaald via crowdfunding. Dat is 75 procent meer dan een jaar eerder. Bij crowdfunding legt een soms grote groep mensen een relatief klein bedrag in om een project of onderneming te financieren. In 2021 werden meer dan 15.000 projecten gefinancierd.
Van het opgehaalde bedrag in 2021 was 90 procent bestemd voor ondernemingen, waarbij het grootste deel werd gebruikt voor het financieren van vastgoed. De meest populaire vorm van crowdfunding is een lening. Afgelopen jaar was 89 procent van het opgehaalde bedrag in de vorm van een lening.
Ondernemingen
Ondernemingen haalden in 2021 meer dan 650 miljoen euro op via crowdfunding. Dat is bijna 80 procent meer dan in 2020. Gemiddeld haalden ondernemingen 250.000 euro op. Voor creatieve projecten, zoals film, muziek en theater, werd 12,7 miljoen euro opgehaald. Een stijging van 10 procent. Het gemiddelde bedrag per project was 14.000 euro.
Maatschappelijke projecten, zoals een speeltuin of schoolproject, waren goed voor 30,9 miljoen euro. Dat is bijna 30 procent meer dan een jaar geleden. Het gemiddelde bedrag per project was 3000 euro.
Persoonlijke lening
Consumenten die via crowdfunding een persoonlijke lening financierden voor bijvoorbeeld de aanschaf van een auto of uitbouw van hun huis, haalden in totaal 30,2 miljoen euro op. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2020.
De afgelopen tien jaar is in Nederland opgeteld inmiddels meer dan 2,5 miljard euro met crowdfunding opgehaald.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
4 uur geleden