Crowdfunding voor Assange levert tonnen op
CANBERRA (ANP) - Aanhangers van Julian Assange hebben via crowdfunding tonnen opgehaald voor de vrijgelaten WikiLeaks-oprichter. Ze willen dat geld onder meer gebruiken om de Australische regering terug te betalen voor de chartervlucht waarmee Assange is vervoerd. Er was donderdag al 422.000 pond binnen, omgerekend bijna een half miljoen euro.
De echtgenote van Assange deed deze week via sociale media een "noodoproep" om geld in te zamelen. Ze zei dat een hoge prijs is betaald voor de vrijheid van haar partner. "Julian heeft een schuld van 520.000 Amerikaanse dollar die hij moet terugbetalen aan de Australische staat voor chartervlucht VJ199", schreef Stella Assange. Ze zei dat haar partner geen lijnvlucht mocht nemen naar Saipan of Australië.
Assange zat vast in een Britse cel in afwachting van zijn mogelijke uitlevering aan de Verenigde Staten. Die wilden hem vervolgen voor de publicatie van geheime overheidsinformatie op zijn klokkenluiderssite. Hij kwam vrij na een deal met de Amerikaanse justitie. Assange bekende schuld in Saipan en mocht daarna doorvliegen naar Australië. Daar heeft hij inmiddels een nacht in vrijheid doorgebracht.
Meer uit Buitenland
SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
2 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
4 uur geleden