Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crowdfunding voor Assange levert tonnen op

Crowdfunding voor Assange levert tonnen op

CANBERRA (ANP) - Aanhangers van Julian Assange hebben via crowdfunding tonnen opgehaald voor de vrijgelaten WikiLeaks-oprichter. Ze willen dat geld onder meer gebruiken om de Australische regering terug te betalen voor de chartervlucht waarmee Assange is vervoerd. Er was donderdag al 422.000 pond binnen, omgerekend bijna een half miljoen euro.

De echtgenote van Assange deed deze week via sociale media een "noodoproep" om geld in te zamelen. Ze zei dat een hoge prijs is betaald voor de vrijheid van haar partner. "Julian heeft een schuld van 520.000 Amerikaanse dollar die hij moet terugbetalen aan de Australische staat voor chartervlucht VJ199", schreef Stella Assange. Ze zei dat haar partner geen lijnvlucht mocht nemen naar Saipan of Australië.

Assange zat vast in een Britse cel in afwachting van zijn mogelijke uitlevering aan de Verenigde Staten. Die wilden hem vervolgen voor de publicatie van geheime overheidsinformatie op zijn klokkenluiderssite. Hij kwam vrij na een deal met de Amerikaanse justitie. Assange bekende schuld in Saipan en mocht daarna doorvliegen naar Australië. Daar heeft hij inmiddels een nacht in vrijheid doorgebracht.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden huishoudens zonder stroom na tyfoon Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.

3 uur geleden
Proef ebolavaccin van start in Congo

KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.

3 uur geleden
Rechter seponeert strafzaak Milei over cryptoschandaal

BUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.

3 uur geleden
Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

12 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

12 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

13 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

14 uur geleden