Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crowdfundactie tegen de macht van de koning

Crowdfundactie tegen de macht van de koning

UTRECHT (ANP) - Het Republikeins Genootschap is woensdag een crowdfundactie gestart om een collectieve rechtszaak aan te spannen tegen de macht van de koning. Daarmee wil het de invloed van het ongekozen staatshoofd inperken, maakt de nieuwe voorzitter Floris Müller bekend.

De ophaalactie is woensdagochtend om 08.00 uur online gegaan. In een paar uur is de helft van het streefbedrag voor de juridische kosten van 20.000 euro al opgehaald.

Müller: "Het is niet een proces tegen de koning, maar een rechtszaak tegen de staat over de macht van de koning. Wij vinden dat hij te veel macht heeft, want hij is betrokken bij de wetgevende en adviserende macht en hij heeft een buitengewone rol in de rechtsgang. Elk proces vindt zelfs plaats onder een portret van de koning."

Rol in de rechtspraak

De rechtszaak richt zich specifiek op de rol van de koning in de rechtspraak. Die gaat volgens het genootschap in tegen het Europees recht van een eerlijk en onafhankelijk juridisch proces. "Van vrije rechtspraak is geen sprake. De advocaten van beide partijen zijn benoemd door de koning. De rechter zweert trouw aan de koning en de wetten waar hij zich op baseert, zijn geschreven door de regering waarvan de koning het hoofd is."

Zodra het streefbedrag binnen is, starten ze de rechtszaak. De organisatie is bereid door te procederen tot en met het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.

Meer uit Binnenland

ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

23 minuten geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

27 minuten geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

2 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

2 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

8 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

9 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

13 uur geleden