Cristiano Ronaldo wenst 'vriend' Nadal veel plezier met pensioen
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Rafael Nadal een prettig pensioen toegewenst. De 38-jarige tennislegende stopt na de Davis Cup Finals, in november in Málaga, met tennissen. Nadal is een groot fan van Real Madrid, waar Ronaldo jarenlang speelde. Daar ontmoetten de twee elkaar ook met regelmaat.
"Rafa, wat een ongelooflijke reis heb je achter de rug. Jouw toewijding, passie en ongelooflijke talent hebben miljoenen mensen over de hele wereld geïnspireerd", schreef Ronaldo op Instagram. "Het was een eer om getuige te zijn van je reis en je een vriend te mogen noemen. Gefeliciteerd met je geweldige carrière en geniet van je pensioen."
Ronaldo, 39 jaar oud, voetbalt nog steeds. Hij komt tegenwoordig uit voor het Saudische Al-Nassr.
'Legende'
Veel prominenten uit de sport- en tenniswereld maakten van de mogelijkheid gebruik om te reageren op het nieuws van het aanstaande afscheid, onder wie ook Roger Federer, jarenlang de grootste rivaal van Nadal. Velen noemen hem "een legende". De ATP, de internationale tennisbond, zegt sprakeloos te zijn. "Er zijn geen woorden voor hoe dit voelt. We hadden gewild dat deze dag nooit zou komen. Je hebt ons geweldige momenten en herinneringen bezorgd. Bedankt voor alles", schrijft de ATP. Wimbledon zegt een traan niet te kunnen onderdrukken.
Ook tennissers van Nederlandse bodem reageren op sociale media. Demi Schuurs plaatst een emoticon van een biddend handje, als teken van dankbaarheid. Schuurs ontmoette Nadal dit jaar nog op de Olympische Spelen in Parijs. Ze ontving een shirt van de 22-voudig grandslamkampioen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
1 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
6 uur geleden