Cristiano Ronaldo wenst 'vriend' Nadal veel plezier met pensioen
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Rafael Nadal een prettig pensioen toegewenst. De 38-jarige tennislegende stopt na de Davis Cup Finals, in november in Málaga, met tennissen. Nadal is een groot fan van Real Madrid, waar Ronaldo jarenlang speelde. Daar ontmoetten de twee elkaar ook met regelmaat.
"Rafa, wat een ongelooflijke reis heb je achter de rug. Jouw toewijding, passie en ongelooflijke talent hebben miljoenen mensen over de hele wereld geïnspireerd", schreef Ronaldo op Instagram. "Het was een eer om getuige te zijn van je reis en je een vriend te mogen noemen. Gefeliciteerd met je geweldige carrière en geniet van je pensioen."
Ronaldo, 39 jaar oud, voetbalt nog steeds. Hij komt tegenwoordig uit voor het Saudische Al-Nassr.
'Legende'
Veel prominenten uit de sport- en tenniswereld maakten van de mogelijkheid gebruik om te reageren op het nieuws van het aanstaande afscheid, onder wie ook Roger Federer, jarenlang de grootste rivaal van Nadal. Velen noemen hem "een legende". De ATP, de internationale tennisbond, zegt sprakeloos te zijn. "Er zijn geen woorden voor hoe dit voelt. We hadden gewild dat deze dag nooit zou komen. Je hebt ons geweldige momenten en herinneringen bezorgd. Bedankt voor alles", schrijft de ATP. Wimbledon zegt een traan niet te kunnen onderdrukken.
Ook tennissers van Nederlandse bodem reageren op sociale media. Demi Schuurs plaatst een emoticon van een biddend handje, als teken van dankbaarheid. Schuurs ontmoette Nadal dit jaar nog op de Olympische Spelen in Parijs. Ze ontving een shirt van de 22-voudig grandslamkampioen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
13 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
14 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
16 uur geleden