Cristiano Ronaldo wenst 'vriend' Nadal veel plezier met pensioen
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Rafael Nadal een prettig pensioen toegewenst. De 38-jarige tennislegende stopt na de Davis Cup Finals, in november in Málaga, met tennissen. Nadal is een groot fan van Real Madrid, waar Ronaldo jarenlang speelde. Daar ontmoetten de twee elkaar ook met regelmaat.
"Rafa, wat een ongelooflijke reis heb je achter de rug. Jouw toewijding, passie en ongelooflijke talent hebben miljoenen mensen over de hele wereld geïnspireerd", schreef Ronaldo op Instagram. "Het was een eer om getuige te zijn van je reis en je een vriend te mogen noemen. Gefeliciteerd met je geweldige carrière en geniet van je pensioen."
Ronaldo, 39 jaar oud, voetbalt nog steeds. Hij komt tegenwoordig uit voor het Saudische Al-Nassr.
'Legende'
Veel prominenten uit de sport- en tenniswereld maakten van de mogelijkheid gebruik om te reageren op het nieuws van het aanstaande afscheid, onder wie ook Roger Federer, jarenlang de grootste rivaal van Nadal. Velen noemen hem "een legende". De ATP, de internationale tennisbond, zegt sprakeloos te zijn. "Er zijn geen woorden voor hoe dit voelt. We hadden gewild dat deze dag nooit zou komen. Je hebt ons geweldige momenten en herinneringen bezorgd. Bedankt voor alles", schrijft de ATP. Wimbledon zegt een traan niet te kunnen onderdrukken.
Ook tennissers van Nederlandse bodem reageren op sociale media. Demi Schuurs plaatst een emoticon van een biddend handje, als teken van dankbaarheid. Schuurs ontmoette Nadal dit jaar nog op de Olympische Spelen in Parijs. Ze ontving een shirt van de 22-voudig grandslamkampioen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
37 minuten geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden