Cristiano Ronaldo wenst 'vriend' Nadal veel plezier met pensioen
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft Rafael Nadal een prettig pensioen toegewenst. De 38-jarige tennislegende stopt na de Davis Cup Finals, in november in Málaga, met tennissen. Nadal is een groot fan van Real Madrid, waar Ronaldo jarenlang speelde. Daar ontmoetten de twee elkaar ook met regelmaat.
"Rafa, wat een ongelooflijke reis heb je achter de rug. Jouw toewijding, passie en ongelooflijke talent hebben miljoenen mensen over de hele wereld geïnspireerd", schreef Ronaldo op Instagram. "Het was een eer om getuige te zijn van je reis en je een vriend te mogen noemen. Gefeliciteerd met je geweldige carrière en geniet van je pensioen."
Ronaldo, 39 jaar oud, voetbalt nog steeds. Hij komt tegenwoordig uit voor het Saudische Al-Nassr.
'Legende'
Veel prominenten uit de sport- en tenniswereld maakten van de mogelijkheid gebruik om te reageren op het nieuws van het aanstaande afscheid, onder wie ook Roger Federer, jarenlang de grootste rivaal van Nadal. Velen noemen hem "een legende". De ATP, de internationale tennisbond, zegt sprakeloos te zijn. "Er zijn geen woorden voor hoe dit voelt. We hadden gewild dat deze dag nooit zou komen. Je hebt ons geweldige momenten en herinneringen bezorgd. Bedankt voor alles", schrijft de ATP. Wimbledon zegt een traan niet te kunnen onderdrukken.
Ook tennissers van Nederlandse bodem reageren op sociale media. Demi Schuurs plaatst een emoticon van een biddend handje, als teken van dankbaarheid. Schuurs ontmoette Nadal dit jaar nog op de Olympische Spelen in Parijs. Ze ontving een shirt van de 22-voudig grandslamkampioen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
1 uur geleden