Crisisoverleg tussen Rutte en bewindslieden over Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft zaterdag crisisoverleg gehad over Afghanistan met de demissionaire bewindslieden Sigrid Kaag (minister van Buitenlandse Zaken), Ank Bijleveld (minister van Defensie) en Ankie Broekers-Knol (staatssecretaris van Justitie en Veiligheid). Op Twitter schrijft hij dat "alles in werking wordt gesteld om de veiligheid van onze ambassademedewerkers en tolken te waarborgen".
Wat de precieze uitkomst van het overleg is, konden woordvoerders van de ministeries van Buitenlandse Zaken noch Defensie zeggen. Volgens hen zou daardoor de veiligheid van het personeel aldaar in gevaar kunnen komen. Wel kon een woordvoerder bevestigen dat de ambassade zaterdag nog open is.
Vrijdag maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken al bekend versneld ambassademedewerkers en lokaal personaal vanuit Kabul terug te halen. Een ministeriewoordvoerder kon toen niet zeggen om hoeveel mensen het ging. Ook kon hij niet zeggen hoeveel mensen er achterbleven.
Kaag zei vrijdag de ambassade in Kabul "zo lang mogelijk open te willen houden", maar gaf aan dat dit onmogelijk wordt zodra de Taliban de stad hebben ingenomen. De radicaalislamitische strijders zijn de Afghaanse hoofdstad al tot 50 kilometer genaderd. Het is nog niet bekend of de ambassade helemaal sluit, of dat personeel verder werkt vanuit bijvoorbeeld Den Haag of het Pakistaanse Islamabad. In die stad heeft Nederland al een ambassade.
Verschillende landen, waaronder Noorwegen en Denemarken, hebben al laten weten hun ambassades te sluiten en hun medewerkers te evacueren. Duitsland beperkt het aantal medewerkers tot "een absoluut minimum". Ook de Amerikanen en Britten hebben aangekondigd een aanzienlijk deel van hun ambassademedewerkers te evacueren.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.
1 dag geleden