
Crisisnoodopvang Ugchelen gaat door, ondanks explosie
UGCHELEN (ANP) - De crisisnoodopvang in Ugchelen gaat gewoon door. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Apeldoorn, waar Ugchelen onder valt, weten. Op de locatie, die rond vrijdag de deuren zou moeten openen, vond in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie plaats. De politie meldde eerder uit te gaan van vernieling.
Ook de bijeenkomsten die zouden plaatsvinden, gaan gewoon door, zegt de woordvoerder, hoewel een bijeenkomst voor omwonenden is verplaatst vanwege de ontstane schade. De bijeenkomst, een inloop, zou plaatsvinden in het oude schoolgebouw waarin de opvang komt, maar wordt nu gehouden in het Van der Valk De Cantharel, om 19.00 uur. "Dat wordt dus niet meer een inloop, maar een centrale bijeenkomst."
Om 16.00 uur is er ook een bijeenkomst in het Van der Valk De Cantharel, voor ouders van de naastgelegen school. Ook het korte persmoment om 21.00 uur van de burgemeester van Apeldoorn, waarbij de burgemeester een verklaring zal afgeven, zal in De Cantharel zijn, aldus de woordvoerder.
Demonstratie
Volgens Omroep Gelderland gaat een groep inwoners om 19.00 uur demonstreren tegen de opvang. De woordvoerder zegt dat de gemeente daarover iets voorbij heeft zien komen op sociale media. "We weten dat de oproep is geweest." Maar meer weet de zegsvrouw er ook niet van. Of de demonstratie bijvoorbeeld zal plaatsvinden bij het pand, of erin tijdens de bijeenkomst voor omwonenden, weet zij niet.
De woordvoerder benadrukt dat het enkel gaat om nachtopvang voor als er geen plek meer is voor asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. "Overdag is er niemand." In het pand komt plek voor maximaal honderd mensen. Zo'n overloop was er eerder in Zutphen, maar die in Zutphen stopt vrijdag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Mpanzu Bamenga (D66) dient deze zomer een initiatiefwet in bij de Raad van State om een einde te maken aan etnisch profileren. "Je maakt mensen op basis van hun afkomst verdacht. Dat is onrechtvaardig", zegt hij in een interview met Trouw.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.
12 uur geledenDE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
19 uur geleden