Crisisnoodopvang Heumen uit nood langer open, gemeente niet blij
HEUMEN (ANP) - De crisisnoodopvang in Heumen bij Nijmegen blijft twee maanden langer open, omdat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) geen andere plek voor de asielzoekers kan vinden. De gemeente Heumen is, aldus een verklaring, niet blij met deze situatie en heeft haar ongenoegen daarover laten weten aan het COA. Heumen wilde dat de noodopvang voor achthonderd asielzoekers zoals afgesproken op 1 december zou sluiten.
Het paviljoendorp heeft vrijdag geen natuurvergunning meer. Maar de provincie Gelderland wil oogluikend toestaan dat de noodopvang nog open blijft, aangezien het COA heeft beloofd dat de laatste bewoners op 31 januari 2024 vertrokken zullen zijn. De Stichting Das & Boom is boos over de houding van de provincie en wil dat er vanaf 1 december handhavend wordt opgetreden, aangezien de noodopvang in een beschermd natuurgebied staat. Er zouden in de buurt al twee dassen zijn doodgereden.
Het COA zegt in een brief aan de gemeente Heumen dat er op korte termijn niet voldoende vervangende opvangplekken zijn te vinden. Het COA heeft al weken te kampen met een groot tekort aan opvangplekken. "Het is overmacht, maar we betreuren het", zegt een woordvoerder van de gemeente. Het COA vroeg in oktober of de crisislocatie langer open mocht blijven, maar daar stak de Heumense raad toen een stokje voor omdat het kwetsbare natuurgebied niet langer belast mocht worden en omdat er overlast in de buurt zou zijn. "Aan dit raadsbesluit wordt dus geen uitvoering gegeven", aldus de gemeente.
Het COA is begonnen met het verplaatsen van vluchtelingen. Er verblijven nu nog ruim zeshonderd mensen in Heumen. De gemeente heeft erop aangedrongen dat de uitstroom wordt bespoedigd. In december gaat de centrale toegangsweg naar het paviljoendorp dicht, want dan vervalt het recht op overpad over een landgoed.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
3 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
7 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
9 uur geleden