Crisisnoodopvang Heumen uit nood langer open, gemeente niet blij
HEUMEN (ANP) - De crisisnoodopvang in Heumen bij Nijmegen blijft twee maanden langer open, omdat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) geen andere plek voor de asielzoekers kan vinden. De gemeente Heumen is, aldus een verklaring, niet blij met deze situatie en heeft haar ongenoegen daarover laten weten aan het COA. Heumen wilde dat de noodopvang voor achthonderd asielzoekers zoals afgesproken op 1 december zou sluiten.
Het paviljoendorp heeft vrijdag geen natuurvergunning meer. Maar de provincie Gelderland wil oogluikend toestaan dat de noodopvang nog open blijft, aangezien het COA heeft beloofd dat de laatste bewoners op 31 januari 2024 vertrokken zullen zijn. De Stichting Das & Boom is boos over de houding van de provincie en wil dat er vanaf 1 december handhavend wordt opgetreden, aangezien de noodopvang in een beschermd natuurgebied staat. Er zouden in de buurt al twee dassen zijn doodgereden.
Het COA zegt in een brief aan de gemeente Heumen dat er op korte termijn niet voldoende vervangende opvangplekken zijn te vinden. Het COA heeft al weken te kampen met een groot tekort aan opvangplekken. "Het is overmacht, maar we betreuren het", zegt een woordvoerder van de gemeente. Het COA vroeg in oktober of de crisislocatie langer open mocht blijven, maar daar stak de Heumense raad toen een stokje voor omdat het kwetsbare natuurgebied niet langer belast mocht worden en omdat er overlast in de buurt zou zijn. "Aan dit raadsbesluit wordt dus geen uitvoering gegeven", aldus de gemeente.
Het COA is begonnen met het verplaatsen van vluchtelingen. Er verblijven nu nog ruim zeshonderd mensen in Heumen. De gemeente heeft erop aangedrongen dat de uitstroom wordt bespoedigd. In december gaat de centrale toegangsweg naar het paviljoendorp dicht, want dan vervalt het recht op overpad over een landgoed.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
6 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
12 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
14 uur geleden