Crisisnoodopvang asielzoekers in Petten na de winter dicht
SCHAGEN (ANP) - Een tijdelijke opvangplek voor asielzoekers in het Noord-Hollandse Petten gaat op 1 april volgend jaar dicht. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wilde dat de locatie langdurig beschikbaar zou zijn, maar dat blijkt niet mogelijk. "Daarom sluit de locatie", meldt de gemeente Schagen, waar Petten onder valt.
Ongeveer 225 asielzoekers worden sinds oktober vorig jaar opgevangen bij een strand aan de rand van Petten, op een terrein dat vroeger van het waterschap was. Dat was toen een noodopvang van de gemeente.
Het COA wilde de locatie overnemen, maar heeft daar na een berekening van de stikstofuitstoot van afgezien, meldt de gemeente. Dat komt volgens het COA doordat de locatie geen vaste stroomvoorziening heeft. "Dan moet je generatoren plaatsen, en de uitstoot daarvan is te hoog om aan de stikstofnormen te voldoen. De opvang ligt tegen een Natura 2000-gebied aan. Met een vaste aansluiting zou noodopvang wel mogelijk zijn."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
55 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
59 minuten geledenTER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.
3 uur geleden