Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crisis zadelt reisorganisaties op met schade van 1 miljard euro

Crisis zadelt reisorganisaties op met schade van 1 miljard euro

AMSTERDAM (AFN) - De reisorganisatiebranche heeft als gevolg van de coronacrisis al 1 miljard euro aan financiële schade geleden. Daarbovenop komt ook nog eens het omzetverlies waarmee luttele miljarden zijn gemoeid. De overheid heeft al steun toegezegd aan de sector. Branchevereniging ANVR hoopt op een snelle invulling van de compensatieregelingen.

Behalve met het uitblijven van boekingen heeft de reissector ook te maken met verliezen als gevolg van het moeten annuleren van zaken- en vakantiereizen. Volgens de ANVR, die een peiling hield onder haar leden, is van de naar schatting 2,7 miljard euro geboekte omzet tot 1 juni is al bijna de helft geannuleerd.

Bij pakketreizen zijn reisondernemingen wettelijk verplicht de klant volledig te compenseren als ze de reis niet kunnen uitvoeren. Maar intussen zijn deze ondernemingen al wel financiële verplichtingen met leveranciers aangegaan en krijgen zij het geld dat daarmee is gemoeid vaak niet terug. De totale annuleringsschade tot 1 juni bedraagt 337 miljoen euro. Als annuleringen van de zomer daar nog bij komen, loopt dit volgens de ANVR met honderden miljoenen op.

Kosten

Verder maakten reisorganisaties recent kosten om reizigers die al op reis waren terug te halen. Het gaat dan naast personeelskosten om compensatie voor gemiste vakantiedagen voor reizigers. Sowieso lopen de personeelskosten voor de organisaties door. In de sector zijn zo'n 20.000 mensen actief.

De ANVR verwacht dit jaar een omzetverlies van 80 tot 85 procent. Dat komt neer op zo'n 8 tot 8,5 miljard euro. ANVR-voorzitter Frank Oostdam vraagt dringend om hulp van de overheid voor de uitwerking van passende maatregelen voor de reisbranche.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

10 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

11 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

11 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

14 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

15 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

16 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

17 uur geleden