Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crisis bij PSV doet Hendrix terugdenken aan debuutjaar

Crisis bij PSV doet Hendrix terugdenken aan debuutjaar

EINDHOVEN (ANP) - De prestaties van PSV zijn de laatste maanden dramatisch. Jorrit Hendrix weet dat het nog erger kan. De middenvelder moest zondag, na het nieuwste puntenverlies tegen FC Twente (1-1), even terugdenken aan zijn debuutjaar. Onder leiding van de debuterende trainer Phillip Cocu stond PSV eind 2013 tiende in de eredivisie, met slechts twintig punten uit zestien wedstrijden.

Van de huidige selectie van PSV, dat afgelopen weekeinde naar de vijfde plaats zakte, is de nu 24-jarige Hendrix de enige die toen ook al deel uitmaakte van het eerste elftal. "Dat was mijn eerste seizoen. Als je zo jong bent, ben je eigenlijk meer met jezelf bezig dan met het team of de club. Nu voelt het anders", zegt Hendrix. "Het moet heel snel omgedraaid worden. Hoe? Heel simpel. Wedstrijden gaan winnen, dat is de enige remedie. We kunnen elke week wel hetzelfde verhaal ophouden, maar dat heeft geen zin."

Tegen Twente was PSV dicht bij een overwinning. Na een rode kaart voor aanvoerder Ibrahim Afellay, sloeg invaller Haris Vuckic in de slotfase alsnog toe: 1-1. In deze periode zit echt alles tegen voor PSV, somberde trainer Ernest Faber.

Zelfvertrouwen

Hendrix vond het puntenverlies onnodig. "Als er een mogelijkheid was geweest op een overwinning, was het nu wel. We hadden het goed op orde. Dan schiet hij die bal zo binnen. Er is nu weinig vertrouwen, dan zitten dingen vaak tegen. Het is typerend voor de fase waarin we zitten", zei hij.

Tegen Twente startte Hendrix als centrale verdediger. Normaal gesproken voetbalt de Limburger op het middenveld. Hendrix speelde vroeger in de jeugd ook al in de achterhoede. "Ik heb er niet echt een gevoel bij. Iedereen moet zijn ding doen daar waar hij nodig is", zei Hendrix, die door Faber op die plek werd neergezet vanwege de schorsing van Timo Baumgartl en het gebrek aan een geschikte linksback. Nick Viergever vult die positie voorlopig in.

PSV oogde tegen de Enschedeërs tam. De reeks aan slechte resultaten heeft het zelfvertrouwen geen goed gedaan. Faber liet onlangs al blijken echte leiders in de groep te missen. Hendrix is die rol qua karakter, ondanks zijn ervaring, ook niet op het lijf geschreven. "We hebben elkaar allemaal nodig, de neuzen moeten dezelfde kant op. We moeten alles voor deze club doen", zei Hendrix, die volgende week met PSV op bezoek moet bij koploper Ajax. Het programma van de weken daarna geeft ook niet heel veel hoop, met achtereenvolgens ontmoetingen met Willem II (thuis), ADO Den Haag (uit), Vitesse (uit), Feyenoord (thuis) en FC Groningen (uit).

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

5 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

6 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

7 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

7 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

8 uur geleden