Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crisis bij PSV doet Hendrix terugdenken aan debuutjaar

Crisis bij PSV doet Hendrix terugdenken aan debuutjaar

EINDHOVEN (ANP) - De prestaties van PSV zijn de laatste maanden dramatisch. Jorrit Hendrix weet dat het nog erger kan. De middenvelder moest zondag, na het nieuwste puntenverlies tegen FC Twente (1-1), even terugdenken aan zijn debuutjaar. Onder leiding van de debuterende trainer Phillip Cocu stond PSV eind 2013 tiende in de eredivisie, met slechts twintig punten uit zestien wedstrijden.

Van de huidige selectie van PSV, dat afgelopen weekeinde naar de vijfde plaats zakte, is de nu 24-jarige Hendrix de enige die toen ook al deel uitmaakte van het eerste elftal. "Dat was mijn eerste seizoen. Als je zo jong bent, ben je eigenlijk meer met jezelf bezig dan met het team of de club. Nu voelt het anders", zegt Hendrix. "Het moet heel snel omgedraaid worden. Hoe? Heel simpel. Wedstrijden gaan winnen, dat is de enige remedie. We kunnen elke week wel hetzelfde verhaal ophouden, maar dat heeft geen zin."

Tegen Twente was PSV dicht bij een overwinning. Na een rode kaart voor aanvoerder Ibrahim Afellay, sloeg invaller Haris Vuckic in de slotfase alsnog toe: 1-1. In deze periode zit echt alles tegen voor PSV, somberde trainer Ernest Faber.

Zelfvertrouwen

Hendrix vond het puntenverlies onnodig. "Als er een mogelijkheid was geweest op een overwinning, was het nu wel. We hadden het goed op orde. Dan schiet hij die bal zo binnen. Er is nu weinig vertrouwen, dan zitten dingen vaak tegen. Het is typerend voor de fase waarin we zitten", zei hij.

Tegen Twente startte Hendrix als centrale verdediger. Normaal gesproken voetbalt de Limburger op het middenveld. Hendrix speelde vroeger in de jeugd ook al in de achterhoede. "Ik heb er niet echt een gevoel bij. Iedereen moet zijn ding doen daar waar hij nodig is", zei Hendrix, die door Faber op die plek werd neergezet vanwege de schorsing van Timo Baumgartl en het gebrek aan een geschikte linksback. Nick Viergever vult die positie voorlopig in.

PSV oogde tegen de Enschedeërs tam. De reeks aan slechte resultaten heeft het zelfvertrouwen geen goed gedaan. Faber liet onlangs al blijken echte leiders in de groep te missen. Hendrix is die rol qua karakter, ondanks zijn ervaring, ook niet op het lijf geschreven. "We hebben elkaar allemaal nodig, de neuzen moeten dezelfde kant op. We moeten alles voor deze club doen", zei Hendrix, die volgende week met PSV op bezoek moet bij koploper Ajax. Het programma van de weken daarna geeft ook niet heel veel hoop, met achtereenvolgens ontmoetingen met Willem II (thuis), ADO Den Haag (uit), Vitesse (uit), Feyenoord (thuis) en FC Groningen (uit).

Meer uit Voetbal

Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

31 minuten geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

5 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

7 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

8 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

9 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

21 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

22 uur geleden