Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crimineel Benaouf A. verliest rechtszaak over plaatsing in EBI

Crimineel Benaouf A. verliest rechtszaak over plaatsing in EBI

DEN HAAG (ANP) - Veroordeeld crimineel Benaouf A. heeft de rechtszaak tegen de Staat over zijn recente plaatsing op de lijst van gedetineerden met een extreem risico op vluchtgevaar verloren. De rechter in Den Haag heeft geen inhoudelijk oordeel over de zaak gegeven, maar vindt dat A. bij haar aan het verkeerde loket is.

De 40-jarige A. is eind mei in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught geplaatst en heeft daardoor de status 'extreem' gekregen. Er zouden volgens justitie plannen zijn om A. te bevrijden. De man had al een reputatie op dat gebied, nadat in 2017 een serieuze poging hem met een helikopter uit de gevangenis in Roermond te bevrijden door de politie kon worden verijdeld. Dit geruchtmakende incident leidde tot een plaatsing van A. in de EBI (het zwaarste gevangenisregime in Nederland). Na vijf jaar kwam hij in een minder zwaar regime.

Tegen recente plaatsing in de EBI heeft A. geprotesteerd bij de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). De raad beoordeelt dergelijke klachten van gedetineerden. In het kort geding tegen de Staat heeft de rechter geoordeeld dat hij de uitkomst van die procedure moet afwachten. De rechter kan de status extreem niet apart van de plaatsing in de EBI beoordelen, meent zij.

Teleurgesteld

A. vindt dat hij ten onrechte als extreem vluchtgevaarlijk wordt gezien en zegt dat hij heeft afgerekend met zijn bestaan als crimineel. Hij zit sinds 2013 vast, na een veroordeling voor medeplichtigheid aan een liquidatie in Antwerpen in 2012. Hij kreeg toen twaalf jaar cel. In 2022 volgde nog een veroordeling tot opnieuw twaalf jaar cel voor criminele activiteiten vanuit de gevangenis, gepleegd in 2015.

A.'s advocaat Esther Blok zei vrijdag teleurgesteld te zijn over de uitspraak in het kort geding. Zij wees erop dat de rechter zich wel kritisch toont en de Staat aanspoort de procedure bij de RSJ, die lang op zich kan laten wachten, zo veel mogelijk te bespoedigen. "We hopen dat de Staat dit serieus neemt", aldus Blok.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis waarschuwt voor meer ernstig letsel deze jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.

49 minuten geleden
Politie vindt 1000 kilo vuurwerk in busje in Sint-Michielsgestel

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.

1 uur geleden
Maatregelen in Hedel en Kerkdriel tijdens jaarwisseling

HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.

16 uur geleden
Man uit Ede blijft vastzitten voor inrijden op groep mensen

EDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.

17 uur geleden
Politie: geen signalen voor een 'big bang' tijdens jaarwisseling

HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."

18 uur geleden
Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

19 uur geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

20 uur geleden