Crimineel Benaouf A. verliest rechtszaak over plaatsing in EBI
DEN HAAG (ANP) - Veroordeeld crimineel Benaouf A. heeft de rechtszaak tegen de Staat over zijn recente plaatsing op de lijst van gedetineerden met een extreem risico op vluchtgevaar verloren. De rechter in Den Haag heeft geen inhoudelijk oordeel over de zaak gegeven, maar vindt dat A. bij haar aan het verkeerde loket is.
De 40-jarige A. is eind mei in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught geplaatst en heeft daardoor de status 'extreem' gekregen. Er zouden volgens justitie plannen zijn om A. te bevrijden. De man had al een reputatie op dat gebied, nadat in 2017 een serieuze poging hem met een helikopter uit de gevangenis in Roermond te bevrijden door de politie kon worden verijdeld. Dit geruchtmakende incident leidde tot een plaatsing van A. in de EBI (het zwaarste gevangenisregime in Nederland). Na vijf jaar kwam hij in een minder zwaar regime.
Tegen recente plaatsing in de EBI heeft A. geprotesteerd bij de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). De raad beoordeelt dergelijke klachten van gedetineerden. In het kort geding tegen de Staat heeft de rechter geoordeeld dat hij de uitkomst van die procedure moet afwachten. De rechter kan de status extreem niet apart van de plaatsing in de EBI beoordelen, meent zij.
Teleurgesteld
A. vindt dat hij ten onrechte als extreem vluchtgevaarlijk wordt gezien en zegt dat hij heeft afgerekend met zijn bestaan als crimineel. Hij zit sinds 2013 vast, na een veroordeling voor medeplichtigheid aan een liquidatie in Antwerpen in 2012. Hij kreeg toen twaalf jaar cel. In 2022 volgde nog een veroordeling tot opnieuw twaalf jaar cel voor criminele activiteiten vanuit de gevangenis, gepleegd in 2015.
A.'s advocaat Esther Blok zei vrijdag teleurgesteld te zijn over de uitspraak in het kort geding. Zij wees erop dat de rechter zich wel kritisch toont en de Staat aanspoort de procedure bij de RSJ, die lang op zich kan laten wachten, zo veel mogelijk te bespoedigen. "We hopen dat de Staat dit serieus neemt", aldus Blok.
Meer uit Binnenland
GENĂˆVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B vrijgesproken van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018. Er is onvoldoende steunbewijs. Het Openbaar Ministerie had om dezelfde reden om vrijspraak gevraagd.
1 uur geleden