Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crimineel Benaouf A. verliest rechtszaak over plaatsing in EBI

Crimineel Benaouf A. verliest rechtszaak over plaatsing in EBI

DEN HAAG (ANP) - Veroordeeld crimineel Benaouf A. heeft de rechtszaak tegen de Staat over zijn recente plaatsing op de lijst van gedetineerden met een extreem risico op vluchtgevaar verloren. De rechter in Den Haag heeft geen inhoudelijk oordeel over de zaak gegeven, maar vindt dat A. bij haar aan het verkeerde loket is.

De 40-jarige A. is eind mei in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught geplaatst en heeft daardoor de status 'extreem' gekregen. Er zouden volgens justitie plannen zijn om A. te bevrijden. De man had al een reputatie op dat gebied, nadat in 2017 een serieuze poging hem met een helikopter uit de gevangenis in Roermond te bevrijden door de politie kon worden verijdeld. Dit geruchtmakende incident leidde tot een plaatsing van A. in de EBI (het zwaarste gevangenisregime in Nederland). Na vijf jaar kwam hij in een minder zwaar regime.

Tegen recente plaatsing in de EBI heeft A. geprotesteerd bij de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). De raad beoordeelt dergelijke klachten van gedetineerden. In het kort geding tegen de Staat heeft de rechter geoordeeld dat hij de uitkomst van die procedure moet afwachten. De rechter kan de status extreem niet apart van de plaatsing in de EBI beoordelen, meent zij.

Teleurgesteld

A. vindt dat hij ten onrechte als extreem vluchtgevaarlijk wordt gezien en zegt dat hij heeft afgerekend met zijn bestaan als crimineel. Hij zit sinds 2013 vast, na een veroordeling voor medeplichtigheid aan een liquidatie in Antwerpen in 2012. Hij kreeg toen twaalf jaar cel. In 2022 volgde nog een veroordeling tot opnieuw twaalf jaar cel voor criminele activiteiten vanuit de gevangenis, gepleegd in 2015.

A.'s advocaat Esther Blok zei vrijdag teleurgesteld te zijn over de uitspraak in het kort geding. Zij wees erop dat de rechter zich wel kritisch toont en de Staat aanspoort de procedure bij de RSJ, die lang op zich kan laten wachten, zo veel mogelijk te bespoedigen. "We hopen dat de Staat dit serieus neemt", aldus Blok.

Meer uit Binnenland

Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

41 minuten geleden
Grootste deel wandelaars Nijmeegse Vierdaagse is binnen

NIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.

2 uur geleden
Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

3 uur geleden
Première & JULIET toch uitgesteld door waterschade Beatrixtheater

UTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.

3 uur geleden
Bruls: fatale schietpartij 18-jarige geen willekeurig geweld

NIJMEGEN (ANP) - De schietpartij in Nijmegen waarbij eerder deze week een 18-jarige jongeman werd doodgeschoten, was "geen willekeurig geweld", zegt de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls tegen het ANP. Er is volgens hem het nodige aan voorafgegaan: "Er is geen Nijmegenaar zomaar gaan schieten." Verdere details wilde hij niet geven.

4 uur geleden
Ook laatste feestnacht veiligheidsmaatregelen Hunnerpark Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Ook de laatste avond en nacht blijven er extra veiligheidsmaatregelen gelden voor Matrixx at the Park in het Nijmeegse Hunnerpark. Dat meldt de gemeente Nijmegen vrijdag. De politie mag daardoor preventief blijven fouilleren. Op donderdagavond werden er negen slag- en steekwapens ingenomen bij fouilleeracties.

6 uur geleden
IJsstadion Thialf getroffen door cyberaanval

HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf in het Friese Heerenveen is onlangs getroffen door een cyberaanval. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Volgens haar is de impact van de aanval "nihil".

6 uur geleden