Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cricketers vieren tweede succes op WK met zege op Bangladesh

Cricketers vieren tweede succes op WK met zege op Bangladesh

KOLKATA (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben hun tweede zege behaald op het WK in India. De ploeg van bondscoach Ryan Cook won in Kolkata met 87 runs verschil van Bangladesh.

Door de overwinning steeg Nederland van de laatste naar de achtste plaats in de stand. Aan het WK doen tien landen mee die allemaal een keer tegen elkaar spelen. De top vier plaatst zich voor de halve finales medio november. Oranje heeft nu zes wedstrijden gespeeld.

Captain Scott Edwards won de toss en koos ervoor om al eerste te batten. Dat ging aanvankelijk wat stroef, maar Edwards zorgde zelf voor een kentering door 68 runs te scoren. Met onder meer de 41 van Wesley Barresi en de 35 van Sybrand Engelbrecht erbij stond er na vijftig overs 229 runs op het scorebord.

Stunt

Dat aantal overstijgen leek geen onmogelijke opgave voor Bangladesh, de nummer 8 van de wereld. Maar de Nederlands ploeg bowlde uitstekend en had na zeventien overs al vijf batsmen uitgeschakeld. In de resterende overs lukte het de Aziatische ploeg niet het aantal runs aanzienlijk omhoog te brengen. In de 43e over kwam de wedstrijd ten einde na een vangbal van Bas de Leede. Met alle batsmen uit stond Bangladesh toen op 142 runs. Paul van Meekeren (vier wickets) werd uitgeroepen tot speler van de wedstrijd.

Nederland wist eerder in het toernooi te stunten met een zege op Zuid-Afrika. De ploeg leed nederlagen tegen Australiƫ, Pakistan, Nieuw-Zeeland en Sri Lanka.

Meer uit Sport

Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

3 minuten geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

7 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

8 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

12 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

13 uur geleden
Mo-Ajok sprint resoluut naar halve finales 200 meter op WK

TOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.

14 uur geleden
Van Hunenstijn uitgeschakeld in series 200 meter

TOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.

14 uur geleden