Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cricketers vieren tweede succes op WK met zege op Bangladesh

Cricketers vieren tweede succes op WK met zege op Bangladesh

KOLKATA (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben hun tweede zege behaald op het WK in India. De ploeg van bondscoach Ryan Cook won in Kolkata met 87 runs verschil van Bangladesh.

Door de overwinning steeg Nederland van de laatste naar de achtste plaats in de stand. Aan het WK doen tien landen mee die allemaal een keer tegen elkaar spelen. De top vier plaatst zich voor de halve finales medio november. Oranje heeft nu zes wedstrijden gespeeld.

Captain Scott Edwards won de toss en koos ervoor om al eerste te batten. Dat ging aanvankelijk wat stroef, maar Edwards zorgde zelf voor een kentering door 68 runs te scoren. Met onder meer de 41 van Wesley Barresi en de 35 van Sybrand Engelbrecht erbij stond er na vijftig overs 229 runs op het scorebord.

Stunt

Dat aantal overstijgen leek geen onmogelijke opgave voor Bangladesh, de nummer 8 van de wereld. Maar de Nederlands ploeg bowlde uitstekend en had na zeventien overs al vijf batsmen uitgeschakeld. In de resterende overs lukte het de Aziatische ploeg niet het aantal runs aanzienlijk omhoog te brengen. In de 43e over kwam de wedstrijd ten einde na een vangbal van Bas de Leede. Met alle batsmen uit stond Bangladesh toen op 142 runs. Paul van Meekeren (vier wickets) werd uitgeroepen tot speler van de wedstrijd.

Nederland wist eerder in het toernooi te stunten met een zege op Zuid-Afrika. De ploeg leed nederlagen tegen Australië, Pakistan, Nieuw-Zeeland en Sri Lanka.

Meer uit Sport

Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

2 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

9 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

11 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

13 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

16 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

16 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

17 uur geleden