Cricketers vieren tweede succes op WK met zege op Bangladesh
KOLKATA (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben hun tweede zege behaald op het WK in India. De ploeg van bondscoach Ryan Cook won in Kolkata met 87 runs verschil van Bangladesh.
Door de overwinning steeg Nederland van de laatste naar de achtste plaats in de stand. Aan het WK doen tien landen mee die allemaal een keer tegen elkaar spelen. De top vier plaatst zich voor de halve finales medio november. Oranje heeft nu zes wedstrijden gespeeld.
Captain Scott Edwards won de toss en koos ervoor om al eerste te batten. Dat ging aanvankelijk wat stroef, maar Edwards zorgde zelf voor een kentering door 68 runs te scoren. Met onder meer de 41 van Wesley Barresi en de 35 van Sybrand Engelbrecht erbij stond er na vijftig overs 229 runs op het scorebord.
Stunt
Dat aantal overstijgen leek geen onmogelijke opgave voor Bangladesh, de nummer 8 van de wereld. Maar de Nederlands ploeg bowlde uitstekend en had na zeventien overs al vijf batsmen uitgeschakeld. In de resterende overs lukte het de Aziatische ploeg niet het aantal runs aanzienlijk omhoog te brengen. In de 43e over kwam de wedstrijd ten einde na een vangbal van Bas de Leede. Met alle batsmen uit stond Bangladesh toen op 142 runs. Paul van Meekeren (vier wickets) werd uitgeroepen tot speler van de wedstrijd.
Nederland wist eerder in het toernooi te stunten met een zege op Zuid-Afrika. De ploeg leed nederlagen tegen Australië, Pakistan, Nieuw-Zeeland en Sri Lanka.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
54 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
57 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geleden