Cricketers behalen ticket voor WK na knappe zege op Schotland
BULAWAYO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben zich geplaatst voor het WK in India. Oranje won op zeer knappe wijze de laatste groepswedstrijd tegen Schotland, waardoor het als tweede in de kwalificatiepoule eindigde. Bas de Leede was de grote man met 123 runs en vijf wickets.
De Schotten sloegen in het eerste deel van de wedstrijd 277 runs bij elkaar. De Nederlandse ploeg had zelf slechts een beperkte hoeveelheid tijd (44 overs) om tot het totaal van de tegenstander te komen. Op een gegeven moment leek de hoop verloren, maar De Leede zorgde voor de ommekeer met een ongekende slagbeurt.
De 23-jarige speler uit Nootdorp, die eerder in de wedstrijd als bowler al de helft van de Schotse slagploeg had ingerekend, tekende voor 123 runs in 92 ballen. "We keken waar we halverwege wilden zijn en daarna zijn we er vol voor gegaan", zei De Leede bij Sky Sports. "We wilden het maximale uit elke over halen en dan zouden we wel zien waar we zouden eindigen. Het gaat één groot feest worden vanavond", aldus de zoon van oud-international Tim de Leede.
Naast nummer 2 Nederland behaalde ook groepswinnaar Sri Lanka een ticket voor het WK, dat in oktober en november in India op het programma staat.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
6 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
13 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
20 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden