Cricketer Ten Doeschate beëindigt glanzende carrière
SJARJAH (ANP) - Ryan ten Doeschate (41) heeft bekendgemaakt dat hij zijn laatste cricketwedstrijd voor Oranje heeft gespeeld. Hij wordt door de Nederlandse cricketbond KNCB als 'legendarische international' omschreven.
Ten Doeschate, die in 2006 zijn eerste interland speelde, kwam deze week nog voor Oranje uit op het wereldkampioenschap T20 in de Verenigde Arabische Emiraten. Na nederlagen tegen Ierland en Namibië was Nederland uitgeschakeld voor de volgende ronde en besloot Ten Doeschate zijn internationale loopbaan af te sluiten.
"Dit is een slecht toernooi om mee te eindigen, maar het was enorm fijn om weer onderdeel uit te maken van de ploeg", laat Ten Doeschate weten. "Het is altijd een privilege geweest om Nederland te kunnen vertegenwoordigen. De professionaliteit en de toewijding van dit team en de staf zijn inspirerend."
Eer
Bondscoach Ryan Campbell is lovend over Ten Doeschate. "Soms zijn woorden niet genoeg om een carrière op te sommen. Het was een eer voor mij om Ryan te mogen coachen. Zijn vaardigheden, kennis van het spel en kalmte onder druk waren exceptioneel. Hij zal erg gemist worden als speler, maar hopelijk voor het Nederlandse cricket hoeven wij geen volledig afscheid van hem te nemen."
Hoogtepunten in zijn internationale carrière zijn de 119 runs tegen grootmacht Engeland, de 106 runs tegen Ierland en de 259 runs tegen Canada.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
14 uur geleden