Cricketer Ten Doeschate beëindigt glanzende carrière
SJARJAH (ANP) - Ryan ten Doeschate (41) heeft bekendgemaakt dat hij zijn laatste cricketwedstrijd voor Oranje heeft gespeeld. Hij wordt door de Nederlandse cricketbond KNCB als 'legendarische international' omschreven.
Ten Doeschate, die in 2006 zijn eerste interland speelde, kwam deze week nog voor Oranje uit op het wereldkampioenschap T20 in de Verenigde Arabische Emiraten. Na nederlagen tegen Ierland en Namibië was Nederland uitgeschakeld voor de volgende ronde en besloot Ten Doeschate zijn internationale loopbaan af te sluiten.
"Dit is een slecht toernooi om mee te eindigen, maar het was enorm fijn om weer onderdeel uit te maken van de ploeg", laat Ten Doeschate weten. "Het is altijd een privilege geweest om Nederland te kunnen vertegenwoordigen. De professionaliteit en de toewijding van dit team en de staf zijn inspirerend."
Eer
Bondscoach Ryan Campbell is lovend over Ten Doeschate. "Soms zijn woorden niet genoeg om een carrière op te sommen. Het was een eer voor mij om Ryan te mogen coachen. Zijn vaardigheden, kennis van het spel en kalmte onder druk waren exceptioneel. Hij zal erg gemist worden als speler, maar hopelijk voor het Nederlandse cricket hoeven wij geen volledig afscheid van hem te nemen."
Hoogtepunten in zijn internationale carrière zijn de 119 runs tegen grootmacht Engeland, de 106 runs tegen Ierland en de 259 runs tegen Canada.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
6 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
9 uur geleden