Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cricket keert in 2028 terug op Olympische Spelen

Cricket keert in 2028 terug op Olympische Spelen

MUMBAI (ANP) - Cricket keert in 2028 in Los Angeles terug op het programma van de Olympische Spelen. Dat is maandag besloten tijdens de algemene vergadering van het Internationaal Olympisch Comité. Ook honk- en softbal, squash, lacrosse en flag football zijn over vijf jaar olympische sporten.

Cricket stond eerder op het olympische programma in 1900, lacrosse in 1904 en 1908. Honkbal en softbal maakten nog deel uit van de Spelen van Tokio in 2021, maar staan in Parijs 2024 niet op het programma. Squash en flag football, een soort American football zonder lichamelijk contact, zijn nieuws op de Olympische Spelen.

Bij cricket gaat om het Twenty 20-cricket, de kortste format van de sport. Beide ploegen krijgen hierbij twintig overs (120 ballen) de tijd om een score neer te zetten.

Door het toevoegen van vier teamsporten zal het aantal deelnemers in Los Angeles naar verwachting weer stijgen naar ruim 11.000. Tot voor kort werden 10.500 atleten tijdens de Zomerspelen als het maximum beschouwd.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

7 minuten geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

22 minuten geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

24 minuten geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

5 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

5 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

23 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

1 dag geleden