Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crewleden Van Oord-schip bekennen schuld rond olielek Singapore

Crewleden Van Oord-schip bekennen schuld rond olielek Singapore

SINGAPORE (ANP) - Bemanningsleden van een baggerschip van Van Oord dat in juni een grote olielekkage veroorzaakte voor de kust van Singapore hebben toegegeven hun taken niet goed te hebben uitgevoerd. De vier Nederlanders bekenden voor een Singaporese rechter nalatig te zijn geweest, meldt de krant The Straits Times.

De mannen werkten op het baggerschip de Vox Maxima, dat op 14 juni stuurloos werd na een motordefect en een aanvaring had met een bunkerschip. Vervolgens lekte een grote hoeveelheid stookolie uit dat bunkerschip. De olie verspreidde zich onder andere naar een strandpark en een natuurreservaat in het zuiden van Singapore. Volgens The Straits Times ging het om het grootste olielek in Singapore van de afgelopen tien jaar. De schoonmaakactiviteiten duurden volgens openbaar aanklagers twee maanden.

Een van de bemanningsleden die terechtstaan was de kapitein van het baggerschip en een ander was eerste stuurman. De andere twee bemanningsleden waren ingenieurs. De openbaar aanklager heeft boetes tussen de 20.000 en 50.000 Singaporese dollar geƫist, omgerekend ongeveer 14.000 tot 34.000 euro.

Van Oord wil niet inhoudelijk reageren zolang de juridische procedures rond de aanvaring nog lopen, laat een woordvoerster van de maritiem dienstverlener weten. "Er loopt op dit moment geen onderzoek of proces van de openbaar aanklagers in Singapore naar Van Oord als bedrijf, en eigenaar van de Vox Maxima", meldt ze verder.

Meer uit Financieel

Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

58 minuten geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

1 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

2 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

3 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

5 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

8 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

9 uur geleden