Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Crematies tientallen euro's duurder in 2025

Crematies tientallen euro's duurder in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Crematies zijn dit jaar tientallen euro's duurder geworden. Crematoria betalen zelf meer voor lonen en gas, wat terug te zien is in de tarieven. Gemiddeld stijgen de kosten voor een crematie met afscheidsdienst in de aula met 70 euro, maar in sommige provincies loopt de toename op tot meer dan 100 euro, meldt Uitvaart.nl.

De site met informatie over uitvaarten onderzocht de tarieven van 119 crematoria. Volgens Uitvaart.nl, dat zelf ook uitvaarten verzorgt, zijn er veel regionale verschillen. In Friesland stegen de gemiddelde prijzen voor een crematie met auladienst het hardst, met bijna 140 euro. In Utrecht werden crematies gemiddeld nog geen 60 euro duurder, de kleinste prijsstijging.

Een crematie kost gemiddeld 1641 euro. De duurste provincie voor een crematie met dienst is Overijssel, het goedkoopst is Flevoland. Bij de prijsverschillen tussen crematoria speelt ook mee dat sommige er standaard een koffietafel bij aanbieden, terwijl andere locaties ook de mogelijkheid hebben om alleen een auladienst bij de crematiedienst te nemen. Uitvaart.nl ging bij het onderzoek naar tarieven uit van de laagst mogelijke prijzen per crematorium.

Personeelskosten

"Technische" crematies, zonder dienst, zijn gemiddeld 27 euro duurder geworden tot een prijs van 801 euro.

"Met de inflatie van de afgelopen jaren zijn er ook hogere cao-afspraken gemaakt in de branche. En veel crematoria gebruiken gas", legt Peter van Schaik, directeur en eigenaar van Uitvaart.nl uit. Toch vindt hij het wonderlijk dat crematies alleen maar duurder worden, terwijl er de afgelopen decennia steeds meer crematoria zijn bijgekomen in Nederland. Hij vermoedt dat in sommige regio's weinig prijsconcurrentie bestaat, omdat vrijwel alle crematoria in handen zijn van dezelfde organisatie.

Meer uit Financieel

ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

25 minuten geleden
ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

7 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

9 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

9 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

10 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

12 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

12 uur geleden