Crematies tientallen euro's duurder in 2025
AMSTERDAM (ANP) - Crematies zijn dit jaar tientallen euro's duurder geworden. Crematoria betalen zelf meer voor lonen en gas, wat terug te zien is in de tarieven. Gemiddeld stijgen de kosten voor een crematie met afscheidsdienst in de aula met 70 euro, maar in sommige provincies loopt de toename op tot meer dan 100 euro, meldt Uitvaart.nl.
De site met informatie over uitvaarten onderzocht de tarieven van 119 crematoria. Volgens Uitvaart.nl, dat zelf ook uitvaarten verzorgt, zijn er veel regionale verschillen. In Friesland stegen de gemiddelde prijzen voor een crematie met auladienst het hardst, met bijna 140 euro. In Utrecht werden crematies gemiddeld nog geen 60 euro duurder, de kleinste prijsstijging.
Een crematie kost gemiddeld 1641 euro. De duurste provincie voor een crematie met dienst is Overijssel, het goedkoopst is Flevoland. Bij de prijsverschillen tussen crematoria speelt ook mee dat sommige er standaard een koffietafel bij aanbieden, terwijl andere locaties ook de mogelijkheid hebben om alleen een auladienst bij de crematiedienst te nemen. Uitvaart.nl ging bij het onderzoek naar tarieven uit van de laagst mogelijke prijzen per crematorium.
Personeelskosten
"Technische" crematies, zonder dienst, zijn gemiddeld 27 euro duurder geworden tot een prijs van 801 euro.
"Met de inflatie van de afgelopen jaren zijn er ook hogere cao-afspraken gemaakt in de branche. En veel crematoria gebruiken gas", legt Peter van Schaik, directeur en eigenaar van Uitvaart.nl uit. Toch vindt hij het wonderlijk dat crematies alleen maar duurder worden, terwijl er de afgelopen decennia steeds meer crematoria zijn bijgekomen in Nederland. Hij vermoedt dat in sommige regio's weinig prijsconcurrentie bestaat, omdat vrijwel alle crematoria in handen zijn van dezelfde organisatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
4 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
7 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
9 uur geleden