Crematies tientallen euro's duurder in 2025
AMSTERDAM (ANP) - Crematies zijn dit jaar tientallen euro's duurder geworden. Crematoria betalen zelf meer voor lonen en gas, wat terug te zien is in de tarieven. Gemiddeld stijgen de kosten voor een crematie met afscheidsdienst in de aula met 70 euro, maar in sommige provincies loopt de toename op tot meer dan 100 euro, meldt Uitvaart.nl.
De site met informatie over uitvaarten onderzocht de tarieven van 119 crematoria. Volgens Uitvaart.nl, dat zelf ook uitvaarten verzorgt, zijn er veel regionale verschillen. In Friesland stegen de gemiddelde prijzen voor een crematie met auladienst het hardst, met bijna 140 euro. In Utrecht werden crematies gemiddeld nog geen 60 euro duurder, de kleinste prijsstijging.
Een crematie kost gemiddeld 1641 euro. De duurste provincie voor een crematie met dienst is Overijssel, het goedkoopst is Flevoland. Bij de prijsverschillen tussen crematoria speelt ook mee dat sommige er standaard een koffietafel bij aanbieden, terwijl andere locaties ook de mogelijkheid hebben om alleen een auladienst bij de crematiedienst te nemen. Uitvaart.nl ging bij het onderzoek naar tarieven uit van de laagst mogelijke prijzen per crematorium.
Personeelskosten
"Technische" crematies, zonder dienst, zijn gemiddeld 27 euro duurder geworden tot een prijs van 801 euro.
"Met de inflatie van de afgelopen jaren zijn er ook hogere cao-afspraken gemaakt in de branche. En veel crematoria gebruiken gas", legt Peter van Schaik, directeur en eigenaar van Uitvaart.nl uit. Toch vindt hij het wonderlijk dat crematies alleen maar duurder worden, terwijl er de afgelopen decennia steeds meer crematoria zijn bijgekomen in Nederland. Hij vermoedt dat in sommige regio's weinig prijsconcurrentie bestaat, omdat vrijwel alle crematoria in handen zijn van dezelfde organisatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
13 uur geleden