Credit Suisse verliest rechtszaak van Georgische miljardair
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Credit Suisse heeft opnieuw een rechtszaak verloren die was aangespannen door de Georgische miljardair Bidzina Ivanishvili. De rechtbank in Singapore oordeelde dat Credit Suisse Trust, een in de stadstaat gevestigd onderdeel van de Zwitserse bank, zijn plicht jegens Ivanishvili heeft geschonden door het vermogen van de trust onvoldoende te beschermen. Credit Suisse zal de Georgische zakenman daardoor voor mogelijk honderden miljoenen dollars moeten compenseren.
De rechtbank schatte de schadevergoeding in eerste instantie op 926 miljoen dollar (zo'n 863 miljoen euro). Maar dat bedrag werd vervolgens met ruim 79 miljoen dollar naar beneden bijgesteld. De rechtbank verklaarde daarbij dat de schadevergoeding verder zou kunnen worden gewijzigd "om ervoor te zorgen dat er geen dubbel herstel plaatsvindt". Een rechtbank in Bermuda kende Ivanishvili vorig jaar namelijk in dezelfde zaak al meer dan 600 miljoen dollar aan schadevergoeding toe.
De uitspraak markeert een grote tegenslag voor het door schandalen geplaagde Credit Suisse. Ivanishvili had het onderdeel van de bank aangeklaagd om een schadevergoeding te eisen voor gederfde inkomsten, ofwel de inkomsten die hij in de loop der jaren zou hebben verdiend als zijn geld wel veilig was geïnvesteerd.
Overgenomen
Het vonnis benadrukte het falen van Credit Suisse om te voorkomen dat de private bankier Patrice Lescaudron toegang bleef houden tot de bezittingen van de trust. Lescaudron werd in 2018 veroordeeld voor fraude. Hij haalde onder meer geld van de rekeningen van Ivanishvili om de groeiende verliezen in de portefeuilles van andere klanten te dekken.
Credit Suisse werd in maart dit jaar van de ondergang gered. De bank was in de financiële problemen geraakt na jaren van schandalen, verliezen en mislukkingen in risicobeheer en dreigde failliet te gaan doordat klanten hun geld weghaalden. Onder druk van de Zwitserse autoriteiten werd de bank overgenomen door zijn grotere branchegenoot UBS.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
5 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
59 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
15 uur geleden