Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Credit Suisse verliest rechtszaak van Georgische miljardair

Credit Suisse verliest rechtszaak van Georgische miljardair

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Credit Suisse heeft opnieuw een rechtszaak verloren die was aangespannen door de Georgische miljardair Bidzina Ivanishvili. De rechtbank in Singapore oordeelde dat Credit Suisse Trust, een in de stadstaat gevestigd onderdeel van de Zwitserse bank, zijn plicht jegens Ivanishvili heeft geschonden door het vermogen van de trust onvoldoende te beschermen. Credit Suisse zal de Georgische zakenman daardoor voor mogelijk honderden miljoenen dollars moeten compenseren.

De rechtbank schatte de schadevergoeding in eerste instantie op 926 miljoen dollar (zo'n 863 miljoen euro). Maar dat bedrag werd vervolgens met ruim 79 miljoen dollar naar beneden bijgesteld. De rechtbank verklaarde daarbij dat de schadevergoeding verder zou kunnen worden gewijzigd "om ervoor te zorgen dat er geen dubbel herstel plaatsvindt". Een rechtbank in Bermuda kende Ivanishvili vorig jaar namelijk in dezelfde zaak al meer dan 600 miljoen dollar aan schadevergoeding toe.

De uitspraak markeert een grote tegenslag voor het door schandalen geplaagde Credit Suisse. Ivanishvili had het onderdeel van de bank aangeklaagd om een schadevergoeding te eisen voor gederfde inkomsten, ofwel de inkomsten die hij in de loop der jaren zou hebben verdiend als zijn geld wel veilig was geïnvesteerd.

Overgenomen

Het vonnis benadrukte het falen van Credit Suisse om te voorkomen dat de private bankier Patrice Lescaudron toegang bleef houden tot de bezittingen van de trust. Lescaudron werd in 2018 veroordeeld voor fraude. Hij haalde onder meer geld van de rekeningen van Ivanishvili om de groeiende verliezen in de portefeuilles van andere klanten te dekken.

Credit Suisse werd in maart dit jaar van de ondergang gered. De bank was in de financiële problemen geraakt na jaren van schandalen, verliezen en mislukkingen in risicobeheer en dreigde failliet te gaan doordat klanten hun geld weghaalden. Onder druk van de Zwitserse autoriteiten werd de bank overgenomen door zijn grotere branchegenoot UBS.

Meer uit Financieel

Turkse centrale bank verlaagt rente naar 37 procent

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.

5 minuten geleden
Groenlands pensioenfonds overweegt aandelen VS te verkopen

NUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.

1 uur geleden
FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

1 uur geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

2 uur geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

3 uur geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

3 uur geleden