Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Credit Suisse grote winnaar op Europese beurzen

Credit Suisse grote winnaar op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Credit Suisse heeft de beursweek vrijdag afgesloten met een flinke koerswinst. De geplaagde Zwitserse bank profiteerde van uitspraken van zijn voorzitter Axel Lehmann, die aangaf het kostenbesparingsprogramma te willen versnellen. Persbureau Reuters meldde eerder ook dat Credit Suisse mogelijk meer banen gaat schrappen.

De bank steeg op de beurs in Zürich tot ruim 10 procent gedurende de dag en het aandeel ging dik 9 procent hoger de handel uit. Daarmee komt er voor het financiële concern een einde aan dertien dagen van koersverlies op rij. Die reeks begon nadat Credit Suisse had gemeld dat klanten hun geld elders hadden ondergebracht, waardoor tot wel 10 procent van het door de bank beheerde vermogen verdwenen zou zijn. Ook ondergaat Credit Suisse een grote reorganisatie.

Verder leek de stemming op de Europese beurzen terughoudend te reageren op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er vorige maand veel meer banen bij zijn gekomen in de Verenigde Staten dan alom was verwacht. Op Wall Street voedde dat de vrees dat de Amerikaanse centrale bank langer kan doorgaan met het flink verhogen van de rente.

AEX en Europese beurzen

De AEX noteerde aan het einde van de handelsdag een min van 0,1 procent op 731,04 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 957,22 punten. De beurzen in Londen en Parijs leverden tot 0,2 procent in, terwijl de belangrijkste graadmeter in Frankfurt 0,3 procent vooruitging.

Bij de hoofdfondsen aan het Damrak toonde DSM herstel na de recente koersdaling met een plus van bijna 3 procent. Daarmee was het speciaalchemiebedrijf de grootste stijger in de AEX. Verder steeg Arcadis bijna 1 procent bij de middelgrote fondsen, na afronding van de overname van DPS Group. Het advies- en ingenieursbureau kondigde in oktober al aan het Ierse bedrijf te kopen voor 232 miljoen euro.

Euro- en oliekoers

Op de oliemarkt werd uitgekeken naar het langverwachte akkoord over een prijsplafond voor Russische olie die per zee naar Europa wordt vervoerd. Ook werd gewacht op de vergadering van oliekartel OPEC, die zondag wordt gehouden. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 81,50 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 86,94 dollar. Verder was de euro 1,0513 dollar waard, tegen 1,0406 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

6 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

6 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

7 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

7 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

9 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

10 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

12 uur geleden