Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Credit Suisse aangeklaagd door boze beleggers in de VS

Credit Suisse aangeklaagd door boze beleggers in de VS

CAMDEN (ANP/BLOOMBERG) - Boze beleggers in de Verenigde Staten hebben Credit Suisse aangeklaagd na het forse verlies aan beurswaarde van de Zwitserse bank. Ze beweren dat het financiële concern de eigen bedrijfsvoering te rooskleurig voorstelde in het jaarverslag over 2021. Daarin maakte Credit Suisse geen melding van tekortkomingen in interne controles, die later wel aan het licht zijn gekomen.

Aandelen van Credit Suisse verloren op 9 februari bijna 16 procent nadat de resultaten over het vierde kwartaal bekend werden. Daarin leed de bank ruim 2 miljard verlies, onder andere door de vele kosten die het bedrijf moest maken in de nasleep van een aantal schandalen. Begin maart zakte de koers van Credit Suisse verder weg na het nieuws dat het jaarverslag over 2022 vertraging had opgelopen wegens "aanzienlijke zwakheden in de interne controle van de financiële rapportage."

Het advocatenkantoor dat beleggers bijstaat in de rechtszaak was ook betrokken bij de eerste aanklacht tegen Silicon Valley Bank, die vorige week failliet ging en werd overgenomen door Amerikaanse overheidsdiensten. Naast Credit Suisse is ook voorzitter Axel Lehmann een beklaagde. Beleggers nemen hem kwalijk dat hij in de media verklaarde dat de uitstroom van tegoeden "min of meer zijn gestopt", terwijl de bank eigenlijk nog veel geld en klanten zag wegstromen.

Harde klap

Zorgen over klanten die hun geld weghalen bij Credit Suisse zorgden deze week voor een ongekend harde klap voor de bank op de beurzen. Nadat de centrale bank van Zwitserland zijn steun had toegezegd voor de op een na grootste bank van het land, herstelde de koers weer gedeeltelijk.

De nervositeit rond de bankensector is de afgelopen week sterk toegenomen na het faillissement van twee middelgrote banken in de Verenigde Staten, Silicon Valley Bank en Signature Bank.

Meer uit Financieel

Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

23 minuten geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

24 minuten geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

1 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

1 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

1 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

7 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

7 uur geleden